Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, képtelen vagyok dönteni a jövőmet illetően?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok, elég időszerű lenne eldöntenem, hogy hol akarok továbbtanulni. Viszont fogalmam sincs...

Magyarországon ezek esélyesek:

-Elte ÁJK (jogász)

-MOME (textiltervezés)

-Mod'Art Hungary (divatmenedzsment)

-Corvinus (Kereskedelem és marketing, Turizmus-vendéglátás)


A barátom Bécsben tanul, az is szóbakerült, hogy esetleg oda megyek továbbtanulni, mert a Budapesttől nem nagy távolság, autóval simán hazaérek 2 és fél óra alatt. De egy szót sem tudok németül és nem tudom, hogy a barátommal készen állunk-e már arra, hogy együtt éljünk...


Viszont apukám Amerikában él és eddig nagyon ellene voltam, hogy ott éljek/tanuljak. Mármint szeretek kint lenni, de pár hét után rettenetesen elkezdenek hiányozni az itthoniak, a barátom, anyukámék. De nemrég kint végzett két barátnőm is, és csak jókat mondtak magáról az intézményről is (FIDM), meg az egész kint töltött éveikről. Szóval ez is itt van, mint lehetőség...



Már komolyan gyomoridegem van, ha bárki megkérdezi tőlem, hová megyek továbbtanulni. És félek, hogy január végén is ugyanitt fogok tartani, hogy semmivel nem leszek előrébb.


2017. okt. 17. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Művészeti szakot csak akkor, ha ennél sokkal komolyabb, vágy és elhatározás van benned, mert enélkül nem fog menni. Jogász: szerintem nagyon jó szak. K és m is jó lehet, csak a müvészetit felejtsd el.
2017. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
A divatmenedzsmentet felejtsd el. Textilre beadhatod, de mindenkepp jelentkezz jogra is meg corvinusra mellé mert egyáltalán nem biztos, hogy felvesznek. Ha amerikába szeretnél felvételizni le kell tenned más vizsgákat is, mint ha csak itthonra szeretnél. Bécsbe ha nem beszéled a nyelvet be menj, inkább jogról vagy corvinusrol menj majd ki erasmussal.
2017. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Valami más esetleg amivel lehetne jövőd is?

jogász: telített

textil:nincs rá igény

divatmenedzsment:ugyan az mint a textil

kermar, turizmus: telített divatszakok..mindenki erre vagy jogászra, esetleg pszichóra megy, aki nem jó a reál tárgyakból.

2017. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Momére esélytelen, hogy elsőre felvegyenek, hacsak nem a kisképzőre jársz most.

Persze ettől beadni érdemes, meg elmenni a felvételire, tapasztalatnak jó, meg ha komolyan gondolod, akkor mindenképp jó pont.

Anno saját tapasztalat: szóbeliig gond nélkül eljutottam magas értékelésekkel. Szóbelin (túlzás nélkül!) úgy kezdték, hogy "jó napot kívánok, hányadjára felvételizik hozzánk?" Beszélgettem másokkal a bejutás előtt, és a többség 3-4-5. alkalommal volt ott, akár sokkal nívósabb egyetemről, mert neki az az álma...

Úgyhogy erre számítani lehet.


Mivel ennyire bizonytalan vagy, én a külföldi egyetemeket elvetném, bár nagyon nagy lehetőség. A bécsi semmiképp, nyelvtudás hiánya miatt. Az amcsit csak azért, mert a barátnődnek tetszett, nem jelölném meg. Csak ha valóban vágysz rá. Viszont amit írtál, hogy néhány hét után menekülnél haza, ez alapján semmiképp.


Az itthon kinézetteket akár mind megjelölheted. :)

A fent írtak miatt én előre tenném a két művészetit, a másik hármat meg olyan sorrendbe, amennyire érdekel - hiszen, ha felvesznek valamelyikre, akkor az sorban megy, utána már nincs válogatás.

Emellett nézd meg a pontszámokat is, ami esélytelenebb pontok alapján, az előrébb kerüljön.

2017. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezekkel lehetne jövőm.

A nevelőapám ügyvéd, az ő irodáját örökölném meg úgymond, ha elvégezném.

Kereskedel és marketinggel, turizmus-vendéglátással is lenne esélyem, mivel a nagyszüleimnek és anyukámnak is több jól menő helyen van érdekeltsége, a mamám férjének (második házasság) szállodája és több apartmanja van.

Tehát mindenki másban támogat. Anya férje azt mondja, hogy jogászként bárhol elhelyezkedhetek, nem feltétlen kell szakvizsgát tennem. Anya szeretné, ha rám hagyhatná a vállalkozását. Meg ő azért is akarja, hogy itt maradjak, mert szerinte nem tudnék magamról gondoskodni egyedül...



A divat, művészeti vonal pedig mindig is érdekelt, de tudom, hogy oda tényleg nagyon kiemelkedőt kell nyújtani.

2017. okt. 17. 13:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már elő van készítve az életed akkor meg tényleg tök mindegy melyikre mész, úgy látom, akkor se lesznek anyagi gondjaid ha megértés nélküli művész leszel.


Ha a szállodákban gondolkodsz, akkor én a gazdálkodás és menedzsmentet javasolnám. Nekünk is vannak szállodáink, és ezzel a szakkal inkább kapsz olyan ismereteket, amik a hotelek igazgatásához szükségesek.

2017. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bécsi ismerős egyetemistának külön órákat kell vennie, mert a vizsga tesztek olyan másképp vannak megfogalmazva, hogy azokat egy helybelinek is komolyan át kell gondolnia.


Apukád kint él, tehát lenne melletted (min. egy) támogató felnőtt.

A barátnőid jól érezték magukat, meg kellene nézni a tanulmányi eredményeiket is. De: nemzetközi szinten biztos egy nagy lehetőség a jövődre nézve, ha kint tanulhatsz és jó is vagy.

Azok a haverkáid, akik miatt itthon maradnál, nem fognak tuti állást adni neked, ha mégis magadnak kellene elboldogulnod, ugye? (Nem akarom rontani a hangulatot, de a szüleiddel is történhet valami...)

A kintről hazatért lányok sem pityeregtek sokat a haverok után, mikor úgy döntöttek, kimennek. (Ez nem olyan, mint ha levágnák a karod örökre - csak pár évről van szó, nem?)

A kint eltöltött évek tapasztalatából a vendéglátós anyukádnak is tudnál plusz inspirációkat, szép példákat mondani, téged is megérinthet a szállodaipar, mert bizonyos szolgáltatások, élmények eladásához, nyújtásához keményen kell dolgozni, annak "művészete"van, és aki ebben jó, azt megkedvelik.


Menj el gyakornoknak jogásznak (persze az itteni viszonyok mások lehetnek), és vendéglátósnak, és kiderül melyikhez van kedved.

2017. okt. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na. Itthon:

ezek nagyon eltérő szakok. Jogásszal, corvinusos szakokkal eléd van rakva a jövő, családi cégek formájában, úgyhogy ha el tudod képzelni magad a területen, menj oda. Textilre, divatmenedzsmentre csak ha nagyon elhivatott vagy. Én is szerettem rajzolni, érdekeltek a design-nal kapcsolatos dolgok, de nem mentem MOME-ra, mert annyira nem láttam magam a területen hogy 5 éven át felvételizzek, beküzdjem magam, addig valami büfészakon üldögéljek valami más egyetemen vagy diákmelózzak, aztán mivel befutni nehéz, középszerű illusztrátor legyek valami nagy cégnél.

Külföldön:

Nem könnyű, de ha valahova nem akarsz teljes szívedből költözni, ne tedd, tapasztalatból mondom. Én most költöztem ki Amszterdamba egyetemre, imádom a várost, a szakot, 13 éves korom óta teljesen biztos vagyok benne hogy nem otthon akarok tanulni. És még így is nehéz, a letelepedési engedély, bankkártya, lakás, munka, pénzhiány, biztosítás, ügyintézés, új háziorvos, új lakcím, új telefonszám körüli mizéria miatt néha én is elgondolkodtam mennyivel jobb lenne otthon. Barátoddal is érdemes számolni ha régóta együtt vagytok és közösen terveztek, egy túl korai összeköltözés és egy Amerika-Bécs távolság sem a legbiztosabb dolog. Ugyanakkor tényleg olyan lehetőség, ami soha többet nem lesz az életedben.

2017. okt. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!