Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan beszéljek erről anyukám...

Hogyan beszéljek erről anyukámmal? Ti elengednétek a 17 éves lányotokat?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném hogy nem ez a legnagyobb problémám a világon de mégis bennem van hogy ez így nem jó.

17 éves vagyok , utolsó éves gimnazista , jó tanuló , normális.

Anyummal még kb. januárban beszélgettünk és ott szóba hozta hogy szórakozóhelyre nem enged el. El is mondta miért , tisztában vagyok vele hogy félt a drogoktól , attól hogy megerőszakolnak stb. Tudom hogy sajnos a mai világban ennek a félelemnek igen is van valóságalapja.

16 voltam amikor először ittam társaságban (nem szórakozóhelyen).

Amire nem vagyok büszke hogy annak ellenére hogy nem engedi már jó párszor voltam bulizni a tudta nélkül. Mindig egy barátnőmnél alszom , amiről anya tud is csak éppen azt nem tudja hogy szórakozóhelyen voltunk ( ha éppen oda mentünk).

Nem azért csinálom hogy lázadjak , nem azért mert a tiltja , szimplán mert szerintem nincs benne semmi furcsa hogy ennyi idősen az ember szeretne néha elmenni , kicsit kiengedni a gőzt.

Általában ugyanarra a szórakozóhelyre megyünk , normális , kultúrált , sok ismerős/iskolatárs/évfolyam/osztálytárs szokott ott lenni. Sose egyedül megyek hanem nagyobb társasággal , tehát vigyázunk egymásra.

Szerencsére eddig sose volt semmi probléma (ami tudom nem jelenti azt hogy nem is lehet).

Inni szoktam ,hogy mikor mennyit az változó de sose annyit hogy ne tudjak magamról.

a másik hogy párszor amikor itthoni összejövetelt/házibulit emlegettem neki hogy jó lenne tartani akkor viccelődött hogy csak a falat ne hányjuk össze. Meg olyat is szoktunk hogy barátokkal hétvégén este beülni valahova , akkor is barátnőmnél alszok gondolom sejti hogy nem gyümölcslevet iszunk (de nem arra kell gondolni hogy a sárga földig leisszuk magunkat). eddig ilyenekre mindig elengedett.

Viszont egyre inkább zavar hogy a bulizást titkolnom kell előtte, mert nem szeretném.

Nincs rossz kapcsolatom vele , de nem is az a mindent megbeszélős. tanulmányi eredményemre ez nincs hatással , most egy hónapja nem is voltam sehol a hétvégén mert sokat kell tanulnom. Sportolok is , szeretek olvasni , színházba járni , sétálni , szóval nem is arról van szó hogy minden hétvégén bulizni mennék.

Ti mindenez ismeretében elengednétek a lányotok? Hogyan tudnám vele ezt a bulizás dolgot megbeszélni?



2017. okt. 18. 18:58
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt még kifelejtettem hogy nem dohányzom és fű és drogellenes vagyok úgyhogy ezeket kerülöm minden esetben.

Ha inni kérünk valamit azt pedig ott az orrunk előtt csinálják , italt nem tévesztek szem elől nehogy beletegyenek valamit vagy rögtön megiszom, de szerencsére nem járnak oda olyanok akik drogot tennének valakinek az italába.

2017. okt. 18. 19:03
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Én elengedném, bár nagyon féltem, de tudom, hogy ha nagyon akar úgyis elmegy akkor is ha nem engedem, ahogyan te is. Álszent sem akarok lenni, ennyi idősen már buliztam én is.
2017. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Anyud helyében elemennék arra a helyre egyik este a férjemmel vagy a barátnőmmel, mikor ti nem vagytok ott, megnézni, hogy milyen. Ha tudom, hogy hol vagy és milyen az a hely, tudom, hogy kikkel mész és teletömtem a fejed az összes, általad is leírt óvintézkedéssel, igen, én elengednélek. Az is kell, hogy megbízható legyél és jó legyen a kapcsolatunk, tudjam, hogy azonnal hívsz, ha bármi van. Persze aggódom a gyerekemért, amíg élek, de muszáj elengedni.
2017. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát az nem valószínű hogy anyum oda bármikor is elmegy , de elmondanám neki hogy hol van a hely. Nincs is kifejezetten rossz környéken. Azt mindig mondja meg mindig megbeszéljük (bármikor akár nappal is) hogy ha valami baj van szóljak neki , vagy ad annyi pénzt hogy legyen taxira ha épp úgy jön ki a lépés , főleg ha tudja hogy este megyek valahova.

Hogy kikkel megyek azt általában elmondom neki , bár lehet hogy kihagyok pár embert az "alap embereket" nagyjából tudja hogy kik csak nem-nagyon tudja megjegyezni a barátaim nevét:D

2017. okt. 18. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
En se úgy gondoltam, hogy mulatni megy oda. Ez kőkemény munka. (Oké tőlem ez lehet, kissé hiteltelen :D de neki 'munka' lenne.)
2017. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értettem , de valszeg úgy se:D

Mulatni inkább el tudom képzeni:DD

2017. okt. 18. 20:37
 7/9 anonim válasza:
16%
Én 18éves fiú vagyok. Nem járok bulizni, de jártam sokat. A szórakozöhelyeket gyűlölöm már.. Sok ittas ember, pénzkidovás, és klimaxos pultos.. Lehet leírtam a szórakozóhelyeket de ez így van. Ahelyett hogy titkolózol, ami szerintem szánalmas dolog inkább állj a sarkadra és mond el anyukádnak mit titkoltál el előle. Ha édesanyád egy szemernyit is bízik benned elenged, ha nem enged elmész. Sokat nem tehet, max rendôröket hív akiket hidegen hagy az ilyes fajta önkritika. Csinálj amit akarsz, de azért állj ki.
2017. okt. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Az írásod alapján megfontoltnak és érett gondolkodásúnak tűnsz, erre hivatkozhatnál édesanyádnál is. Elmondhatnád neki, hogy sértő és kellemetlen számodra a kialakult helyzet, mert úgy érzed, hogy nem bízik benned és az ítélőképességedben. Én azt is elmondanám, hogy megérted a félelmeit és részben te is osztod azokat, de felhívnám arra a figyelmét, hogy jövőre az egyetemen már nem tarthat bezárva, azaz jobb, ha ismerős környezetben tanulod meg a szórakozóhelyek "működését". Mondd el neki szerintem, hogy szereted és nem akarsz neki füllenteni, de el akarsz járni a barátaiddal. Sok sikert!
2017. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
78%
Szerintem most már felesleges lenne kitálalni, elmész továbbtanulni ott már nem tud beleszólni. Anyukádat és magadat is nagy stressztől kímélnéd meg. Nem hiszem, hogy miután elszöktél már párszor meg tudnád győzni arról, hogy bízzon benned. Rövid időn belül nagykorú leszel, magadért kell tudnod felelősséget vállalni és helyes döntéseket hozni.
2017. okt. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!