Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyen nehéz találkoznom...

Miért ilyen nehéz találkoznom vele? És miért erőlteti ezt nekem mindenki?

Figyelt kérdés

Az anyukám lassan fél ève, hogy elhunyt. Elég váratlanul távozott tőlünk ès nekem még nem igazán sikerült feldolgoznom, hogy nincs többé. Mindenki azt mondja, hogy majd idővel jobb lesz de egyenlőre még elég nehéz. Nem igazán szoktam erről senkivel sem beszélni, pedig tényleg mindenki támogat, apu a nagyszüleim, barátok, rokonok stb. Tudom, hogy mindenkinek nehèz ès azt is, hogy most össze kell tartanunk, de egy valamit kèptelen vagyok megtenni.

A legnagyobb kihívást az jelenti, hogy mióta az anyukám meghalt, nem mertem az ikertesvérével találkozni. A nagynéném nagyon de nagyon hasonlìt az anyukámra, külsőleg és természetileg is, mindig jó volt közöttünk a kapcsolat, olyan igazi belevalò nagynèni, akinek mindenről be lehetett számolni. Most viszont fèlek talàlkozni vele, nem tudom milyen èrzès lenne? Hiszen ő olyan mint amilyen anyu volt...olyan és mégsem :( attól félek, hogyha meglàtom felszakìtanà azokat a sebeket, amiket akkor èreztem amikor anyu meghalt. A többiek szerint gonosz vagyok, hogy ennyire kizàrtam a nagynènèm az èletemből, mert nem vagyok hajlandò talàlkozni, beszèlni vele. Mert mennyivel könnyebb lenne. De egyszerűen nem megy, tudom, hogy ezèrt nem ő a hibàs, de nem vagyok kèsz erre. Valòban ennyire gonosz lennèk? Vagy én reagàlom tùl? Tènyleg megteszek minden tőlem telhetőt, eltűröm a sajnálkozò nèzéseket az utcán vagy végig hallgatom azoknak az embereknek a sajnálkozásat/együttérzését akiket nem is ismerek, pròbálok erős maradni apu előtt, vègig hallgatom a nagyim meséit és törtèneteit anyuròl de ùgy èrzem, hogy nem megy ès hogy elèg volt. Sajnálom, ha hosszù lett, de egy kicsit jobb, hogy kiìrtam magambòl ezt.

17L



2017. okt. 28. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel gond, majd idővel.

Ha a nagynénéd is nehezményezi, hogy kerülöd, akkor egyszer, ha egyedül vagy, hívd fel vagy írj neki messengeren, hogy ne haragudjon, nem ellene szól, csak ez egy borzasztó helyzet. És hogy nem szeretnéd örökre kerülni, de neked több időre van szükséged. Szerintem meg fogja érteni.

Részvétem!

2017. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem vagy gonosz, és nem is reagálod túl.Ezt felejtsd el, az a gonoszság/érzéketlenség, ha valaki ilyet mond. Valóban nagyon szürreális lehet egy találkozás. Teljesen megértelek! Az előttem író ajánlotta, hogy beszélj vele, vagy írj neki. Szerintem is jó ötlet. Őt, de magadat mindenképp megnyugtatod egy kicsit. Senki nem döntheti el, hogy neked mennyi idő kell! Mindig is fájni fog, csak talán ritkábban lesz ilyen intenzív. Én 1 hónapon vagyok túl a párom hirtelen elvesztése után. De még biztosan nem vagyok a gödör alján, érzem. Nekem is szoktak ostobaságokat beszélni. Nem értik meg, hogy nekem Ő volt az élet, nélküle sosem képzeltem el a jövőm. Neked még jövőd is van:) Ne szégyenkezz, ha sírnod kell, sírj.
2017. okt. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!