Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szabad erőlteti az óvodába a...

Szabad erőlteti az óvodába a gyerekeket, hogy egyék meg azt az ennivalót, amit nem szeretnek? Folyt. Lenn.

Figyelt kérdés
Az új menza bevezetésével a kisfiúnk sok mindent nem eszik meg az oviban,de az óvónéni mindig erőszakkal bele akarja tömni a kicsibe. E miatt gyakran megbünteti v. nem állhat fel az asztaltól v. meg kell ennie. Persze a kisfiúnk nem teszi, igy hát amikor érte megyünk nagyon éhes és olyankor nagyon "rossznak"W mondják az oviban, hogy nem lehet vele birni! Eszükbe sem jut, hogy éhesen nyugtalan és nem is alszik. Mit lehet tenni ilyenkor.

#ovodaimenza
2016. febr. 4. 14:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Azonnal váltanék, ha a gyerekembe bele akarják tömni az ételt! Nem egy gyereknél okozott már súlyos traumát az ilyesmi.
2016. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk viszonylag gyorsan megtanulták, hogy melyik étel mellé milyen mennyiségben kell plusz üres kenyeret hozni :o

Megennie nem kell, de azt kérik, hogy kóstolja meg... és legalább valamennyit egyen belőle (3-5 kanál, de ha teljesen elutasító a gyerek, akkor kap kenyeret, hogy legalább valamit egyen), abból a részéből, amit kevésbé nem szeret. pl rakottkarfiolnál a húsból, főzelékeknél a krumpliból.

2016. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy gyerek lett étkezési zavaros az ilyen "pedagógusok" miatt.Vagy befejeztetném ezt velük,vagy ha nem fejezik be akkor óvódát váltanék!
2016. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kenyeret adtak, ha a gyereknek nem ízlett valami.

Az én lányom extrém válogatós (autista, de akkor még nem lehetett tudni), soha nem erőltették nála, hogy egyen, sőt! Nagyon is toleránsak voltak.

És azt is elmondták az óvónők, hogy van olyan kaja, amit egyik gyerek sem eszik meg (pedig akkor még nem az újfajta menza volt...)

2016. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
nálunk volt olyan kaja, amire azt mondták az óvónők, hogy ki sem merték, hanem mindjárt inkább kentek mindenkinek vajaskenyeret :/
2016. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

Minket alvásra kényszerítettek akkor, baromira nem kívántam sosem, de mégis muszáj volt, ezért sokszor tettetnem kellett, hogy alszom


Gondolj bele, egy 50-60 éves szürke életet élő óvónő mennyire érezhet együtt egy 4-5 éves gyerekkel


Szerintem vagy vidd máshova, vagy tegyél valamit, hogy ne tömködjék a szájába a kaját olyan erőszakosan,

hát ha ennyit ér neki, hogy nagyon éhesen ér haza, akkor csak nem szereti az ételt..


Az alvós sztori azóta is kristálytisztán bennem van, nem azt mondom, hogy életem legrosszabb élménye, de most minek szívassad, ebből nem fog semmi előnye származni a fiadnak


22f

2016. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
az alvós dolgonra én is emlékszem 30 év távlatából. fejünkre kellett húzni a takarót... de jó volt, utána a takaró alól az ágyak közé rakott székek alatt beszélgettünk :D
2016. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"egy 50-60 éves szürke életet élő óvónő mennyire érezhet együtt egy 4-5 éves gyerekkel"


A mi nyugdíj előtt álló óvónénink maximálisan együttérzett a gyerekekkel. Sőt, volt, hogy hallottam, hogy a szülőnek olvasott be, aki nem érzett együtt a saját gyerekével.

Ez abszolút nem korfüggő. Vannak még azért JÓ pedagógusok is.

(Előre sajnálom, hogy ez az óvónéni pont nyugdíjba megy, mire a második gyerkőcöm ovis lesz. :( )

2016. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ami az alvást illeti: nálunk úgy oldották meg, hogy ha egy gyerek nem aludt, akkor a többiektől távolabb ágyaztak neki, kapott képeskönyveket és megkérték, hogy lehetőleg csendben nézegesse, hogy a többieket ne zavarja.

Nagycsoportban már több nem alvó volt, akkor alvásidőben kivitték őket a tornaterembe fejlesztésre.

2016. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én erre nagyon érzékeny vagyok, nekem egy halom táplálkozási zavarom lett abból, hogy kiskoromban mindenhol rámerőltették az evést, otthon is. Úgyhogy én erre kényesen figyelek a sajátomnál, és fel lennék háborodva, ha az oviban ez a módszer lenne. Beszélnék az óvónőkkel, az tuti.
2016. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!