Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányunk minden hétvégén...

Lányunk minden hétvégén kitakarítja az autóját, mennyire gond?

Figyelt kérdés

20 éves a kisebbik gyerekünk. Féléve vette meg saját keresetéből az autóját, amiben pedáns rendet tart: Porszívózza, műszerfalat leápolja hetente/két hetente. Mosatni havi egyszer viszi, de vezetésben, mindenben hímes tojásként kezeli.

Múltkor képes volt a hátsó ülés huzatot kimosni, mert nővére kislánya (tiszta cipővel) szállt ki és be a gyerek ülésbe, mert akárhogy próbáltuk, mindig beverte a fejét ha mi raktuk be.

Kisebbik lányunk szinte pánik rohamot kapva húzta le a huzatot, miközben elmagyarázta, hogy ő ilyen kocsiba nem ül bele. Ezt nyugodtan mondta, mindenki nevetett, még ő maga is saját magán. De akkor is lehuzkodta a huzatot, rakta be mosni.

Vagy ha valaki enni szeretne egy hosszi ut során, meg áll, ki kell szállni

De ezek a dolgok más kocsijában is érvényesek nála, vagyis ő nem eszik , dohányzik más autójában.


2017. okt. 30. 18:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök klassz, hogy így megbecsüli. Példás nevelést kaphatott! Büszke lehetsz rá!
2017. okt. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez okés, látnád exem autójában milyen gány volt sokszor.

Ő kívülről rendbe tartotta, de belül, atyaég, pedig nem is szerelő volt, hanem irodista.

2017. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok én is, mint a lányod, bár én férfiként :D Bár én csak havi egyszer, de akkor kívül-belül fényesre takarítom, pont úgy, ahogy ő. A cipőt én sem viselem el ülésen, és amíg dohányoztam, addig nem gyújtottam rá a sajátomban sem. Sokan hüledeznek, amikor megtudják, hogy én ezzel a kocsival kéthetente piacozom is, teli van ládákkal olyankor, bár le van terítve minden, a nagyját felfogja.

Havonta másfél órát igényel, nekem ennyit megér, hogy ne úgy üljek bele pl öltönyben, hogy mire kiszállok tiszta retek vagyok. És nem valami luxusverdáról van szó, egy 23 éves városi kisautó :D

2017. nov. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Havi egy mosás nem annyira sok, ha olyan autóról van szó, akkor meg illik is tisztán tartani, viaszozni a lakkréteg rongálódását megelőzi vele, illetve a rohadást is!


Van ebben némi túlkapás az tény, de ha csak szereti az autóját, akkor nem akkora cucc szerintem. Én fiú vagyok, de kéthavonta egy napot rászánok a takarításra, illetve autóban sose eszek, max iszok, dohányozni eszembe se jutna bent, de én a sáros cipőtől is megőrülök... :D


Miért gondolod, hogy gond ez?


20/F

2017. nov. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Alapból ez még nem gond, de ha más téren is legalább ennyire ilyen, akkor az lehet valami kényszerbetegség tünete. Amúgy meg tehet egy pokrócot, törülközőt azok alá, akik szerinte nem tiszták.

Ismertem olyat, aki alá én is tettem volna, mert izzadt háttal félmeztelenül ült be, és nem értett a szóból. Ez már nekem is sok.

2021. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Alap dolognak kellene lennie, hogy más autójában nem dohányzunk, nem morzsálunk, nem mocskolunk. Én inkább büszke lennék a gyerekemre, amiért ennyire nagy becsben tartja az autóját.

Amúgy... Én attól kapok frászt, ha valaki cipővel jön be a lakásba. Számomra evidens, hogy cipőt le, nem piszkítom más lakását. Más teszik rá. Utána rögtön takarítok is ki.

2021. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!