Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti elengednétek a 17...

Szülők! Ti elengednétek a 17 éves lányotok egy "goa" partyba? Milyen buli ez egyáltalán? Van aki közületek jár ilyenekre?

Figyelt kérdés
2017. nov. 10. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem, drogos partiba semmiképp.
2017. nov. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Huhh a goa partik nem épp a legjobb választás. Sokon fordulnak elő drogok.


Egyik kollégám hallgat ilyen zenéket, kábultan imádják a földistennőt. Kb ennyi maradt meg bennem.

Szóval kifaggatnám a lányom tudja e pontosan milyen parti ez.

2017. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha a drogok miatt aggódik bárki akkor van egy rossz hírem: azok manapság mindenhol vannak kivéve a babazsúrokat.
2017. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Kedves utolsó 18 évesen sem megy ilyen "bulikba" a gyerekem.
2017. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
39%

Csak ha vele mehetek! :-)

Amúgy egyszer voltam ilyen bulin egy erdőben, semmi drog nem volt, csak furcsa zene, tábortűz, alapból el volt varázsolva a társaság, szerintem nekik már nem volt szükségük semmire :-)

2017. nov. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
19%
ott mindenki drogozok ugyhogy feltehetőena lányod is drogozik már, vidd el egy drogtesztre azonnal ha tagadja.
2017. nov. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Kekcsi ***** válasza:
70%
A goa egy zenei irányzat, de arról is híres, hogy az ilyen partikon a legtöbb a drogos. Szóval nem mindegy, hogy a lányod a zenét szereti, és erősen ellenáll a kísértésnek, vagy direkt a társaságért megy oda. Bizony nem lehetetlen, hogy tényleg azt a zenét kedveli, akkor meg elég kiszúrás lenne eltiltani. Közhelyes leszek: beszélj vele.
2017. nov. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 JaniB válasza:
51%

Ugy latom az eddigi hozzaszolok tobbsege igazi "szakerto" a GOA-partykkal kapcsolatban. Eloszor is azt kell mondanom, hogy a fiam nem kuldom el felkeszulertlenul a haboruba. Ha azt teszem akkor jol kiszurok vele. Tehat a lanyod se engedd el ugy egy partyba, hogy szerencsetlen azt sem tudja mifan terem egy ilyen buli. Ilyen idosen konnyen beparazhat szegeny ha nem erzi magat biztonsagban.

Javaslom nyitottan alj a temahoz es ne eloiteletekkel. Ha csak panikolsz es felsz a Lanyod eszreveszi ezt es bizalmatlan lessz veled viszont ha nyitotan kezeled a temat erdeklodve eloiteletek es felelmek nelkul nelkul akkor bizalmat epitesz ki benne es ha baj van akkor hozzad fordul gondjaival es nem a haverjaihoz vagy a netes idegenekhez e teren. En magam resztvettem GOA partykon mint egyszeru vendeg kesobb mint tancos kesobb pedig a szervezesben is segedkeztem. Hidd el ok is emberek akikkel normalisan lehet beszelni. Nem fogjak a foldistennel elvitetni a lanyod. Elvarazsolni sem fogjak mint ahogy azt mas hozzaszolo kepzeli. (egyebkent imadom az ilyen es ehez hasonlo beszolasokat laikusoktol) Lassuk a drogokat. 1998 utan Orban viktor megerositette a drogok elleni harcot. Az ezt koveto evekben sokszor tapasztaltam, hogy azok akik drogot fogyasztottak bulikon, jo reszuk mar nem mert drogot fogyasztani a kovetkezmenyek miatt ezert inkabb soroztek. Egyre tobben kezdtek tisztan bulizni!!! Akkor megis miert tunnek elvarazsolva a tuz korul? Azert mert a GOA stilus eggyik alapja a transz alapot eloidezese. Ez pedig nem ujkeletu dolog hanem nagyon osi dolog. Javaslom figyeljetek meg az Afrikai torzsek zeneit. Ugyan az a lenyege mint az Elktronikus zene nehany mufalyanak. A tancos transzba ejtese. Peldaul van az a torok tanc ahol a ferfi tancos hatalmas szoknyat visel es elkezd forogni es ahogy a zene gyorsul ugy a tancos is egyre sebesebben kezd forogni. (biztos lattatok mar a TV-ben vagy dokumentum filmben) Ennek is a celja a tancos transzba ejtese. A muszlimok hipnotikus kor tancat is ide sorolhatjuk. https://www.youtube.com/watch?v=G5goISKPSH8

Mit gondoltok ezek a nepek azert esnek transzba mert Drogot fogyasztottak??? Gondolkozzatok es legyetek nyitottak ne eloiteletesek!!!

Tehat javaslom a Lanyoddal beszeld mefg a dolgot. Akar meg is beszelheted vele, hogy vele mesz de nem fogsz a nyakan logni. Megbeszelitek, hogy te hol leszel ha szuksege van barmire. Neked is lehetoseged nyilik ra, hogy megismerd a tarsasagot ahova jarni kivan kislanyod igy te is megnyugodhatsz nehany alkalom utan hogy Lanyod biztonsagban van foleg ha sikerul barati kapcsolatot kialakitanod nehany "Torzsvendeggel" Az egesznek csak az a titka, hogy legy nyitott eloiteletektol mentes! Azt viszont kotelessegem megemliteni, hogy lattam mar en is durva jelenetet GOA partyn. Pl dragalatos kislanyka annyira folszabadultan mulatkazot egy pasival, hogy a tancter elott a tancolo tomeg fele fordulva hagyta hogy a pasi ujazza!!! Tehat igen ez az a helyzet melyrol te tehetsz. Ha rosszul nevelted lanyod akkor igen van mitol felned es ez nem a GOA partin resztvevo tarsasagnak koszonheto hanem neked mert a te nevelesed kovetkezmenye ha ilyen dolgokba belemegy kislanyod.

2017. nov. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva manapság kétféle goa party létezik:

Az egyik a klasszikus ahol a tényleg ezeket a nézeteket valló közönség van, sokszor raszta hajjal, hippi ruhákban. Na ők mondhatni ártalmatlanok, nem azért mennek oda, hogy bárkit inzultáljanak hanem jól érezni magukat, transzba esni. Droghasználat előfordul (mint manapság a legtöbb szórakozóhelyen egyébként) de ők főleg füvet, LSD-t, gombát használnak ha használnak ezek pedig feleannyira sem veszélyesek mint amit a másik fajta goabulikon használnak;

Ez a fajta a divatgoa: személy szerint van ilyen ismerősöm aki ilyen bulikat látogat. Goát hallgat otthon meg mindenhol és szinte 24/7 be van cuccozva. Neki egy ilyen buli abból áll, hogy a hasonszőrű barátaival nekiindul, szétcsapja magát, vállalhatatlanul viselkedik és goára “vereti” hajnalig ilyen hajógyári jelleggel. Amúgy egy értelmes ember aki egyetemet végzett de a jóisten óvja tőle a lányodat akkora idióta. Na ahogy ők értelmezik az ilyen bulikat az teljesen más mint a goa eredeti lényege és a drogkultúrájuk is merőben eltérő: főleg a szintetikusokat részesítik előnyben; speed, extasy, kokain (ha nem tömöd meg a lányod zsebét egyébként akkor ezekre jobb esetben nem lesz pénze).

Ezek alapján azt kéne egy nyitott, elfogadó és baráti hangulatú beszélgetés során kideríteni, hogy a lányod melyik irányzat felé húz és a társaság vagy a zene miatt szeretne részt venni egy goapartin. Nem kell egyből ledrogosozni és előítéletekkel kezelni mert sokszor ez csak ront a helyzeten és még jobban lázadásra fogja buzdítani. Te sem szeretnéd, hogy hazudozzon, hogy eljuthasson egy ilyenre én értékelném egyébként, hogy őszintén rákérdezett és nem sunyiskodik.

Amúgy nem te vagy az aki a hajfelnyírós kérdést is feltette?

2017. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
igen, én is jártam elég sokat anno, nem drogoztam és mai napig olyan zenére dolgozok. Partikba nem járok, van 3 gyerekem, de zeneileg még mindig az egyetlen, amire tudok dolgozni. (mérnök-közgazdász vagyok)
2017. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!