Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányomat félrediagnosztizálták...

Lányomat félrediagnosztizálták az iskola fogorvosnál! Ilyenkor mit lehet csinálni, hol lehet panaszt tenni?

Figyelt kérdés

Előző héten voltak az iskola fogorvosnál,és a történetben egy-két dolog eléggé hibádzik. Először is,nem is volt ott a fogorvos,mert állítólag a családjával 'nyaralni' vannak,ezért az egyik asszisztens vizsgálta a gyereket,ez nem tudom mennyire szabályos. Másodjára,az asszisztens azt mondta neki,hogy az egyik fogában a tömés elcsúszott,és kettő lyukas foga van. Illetve azt is megemlítette neki,hogy kettő foga között az íny be van gyulladva,és többször majdhogynem kinevetve mondta neki,hogy mért nem mos fogat,mikor én magam is tudom állítani,hogy naponta 2-szer legalább mos fogat,ha nem többször!

Ma elvittem a lányom magánrendelésre,és kiderült,hogy nincsen egyetlen lyukas foga sem,és az íny egyáltalán nincsen begyulladva. Ja,és életében nem volt tömve a foga,tehát nem tudom,hogy milyen tömés csúszhatott el neki!

Az meg nem lehetséges,hogy valaki leletével összecserélték az övét,mert ezt még akkor mondták neki,amikor még bent volt az orvosi szobában.


2017. nov. 14. 19:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Én minden alkalommal hasonlóan járok.... mindig elmondja az iskolai fogorvos, hogy szuvas, lyukas, minden egyéb, elmegyek a fogorvosomhoz, semmi baja nincsen, vagy legalábbis egyáltalán nem az, amit nagy bölcsen megállapítottak.
2017. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Úgy látom itt nagyon sok embernek van fogalomzavara,hisz én azt egy szóval sem mondtam,hogy fel akarom jelenteni az egész kócerájt,és pert indítani emiatt,csak panaszt szeretnék tenni esetleg valami vezetőségnél.

Ami pedig azt illeti,csupáncsak azért nem kezelték(félre),mert nem volt rá idő,de így is adtak neki időpontot,hogy menjen vissza ekkor-meg ekkor,hogy had tömhessék be a teljesen ép fogait,amiken még barázdazárást sem csináltak soha!

Szóval mielőtt itt mindenki vádaskodni kezdene,és lekezelő stílusban beszélni velem,inkább győződjön meg arról,hogy amit állít,annak van valóságalapja!

2017. nov. 14. 21:14
 13/18 anonim ***** válasza:
89%
Előzetes hozzájárulásod nélkül nem kezelheti (félre) iskolafogász.
2017. nov. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Ne adj hozzájárulást, de én azért vinnék be egy igazolást egy orvostól, hogy a gyerekem fogai szépek, és mint szülő alátámasztanám, hogy igazat mondott, napi 2x fogatmos.


Azért milyen megalázó lehet már ez a gúnyos viselkedés es kisiskolásnak, aki ráadásul napi 2x mos fogat. Undorító egy ember lehet, többet nem menne a gyerekem hozzá, az biztos.


Még ha valóban lyukasok is lennének a fogai sem nyílváníthatna véleményt a gyerek előtt.

2017. nov. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötözködni akarok, mert nálunk is idióta volt az iskolafogász (nem is vitt vissza anyám sose :D), de speciel nekem is napi kétszeri fogmosás, szájvíz stb mellett volt és van rossz fogam. Magándoki szerint is.


Szóval ez nemcsak annak a függvénye, hogy mennyire ügyin mos fogat. De a doki nyilván nem fogja tudni, hogy rossz higiénia, genetika, vagy napi hat zacskó édesség áll a háttérben, ha te nem állsz mellette és felelsz a kérdésre.

2017. nov. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Engedélyed nélkül nem csak az iskolafogászaton, hanem egyáltalán sehol nem kezelhetik a gyerekedet 18 év alatt. Te is kicsit gondold végig, hogy van e valóságalapja annak, amit írsz. És ilyesmiért még panaszt tenni is túlzás.

De ha már itt tartunk, lehet hogy lányod napi kétszer mos fogat, de az még nem jelenti azt, hogy jó a technikája. Számos ember esik be úgy fogászatra, hogy hát ő napi 3x5 percet mossa, miközben ott van a vastag lepedék, fogkő. Persze azt is elég unfair dolognak tartom, ha megjegyzést tesznek rá, hogy ez így nem jó, minimum el kéne mondani, inkább meg kéne mutatni, hol a hiba, de azért ha valaha azt mondják, akár neked, akár lányodnak, hogy nem jó, akkor az valszeg tényleg nem jó.

2017. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

mai napig bennem van, hogy beszólt az iskolafogász, hogy fogat kéne mosni, mikor napi2-3x mostam, mosom azóta is. Ezért nem mentem fogorvoshoz azóta. ez alsóban volt, most vagyok 26, és pár hónapja mentem el, mert terhesség után nagyon elkezdtek romlani a fogaim.

Arról nem beszélve, hogy érzéstelenítés nélkül tömött (fúr is olyankor, ugye).

2017. nov. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17 vagyok, az lemaradt, hogy nálunk hármasával kellett bemenni, h lássa mindenki az előtte lévőnek se fáj semmi (aha..csak mikor tömtek, akkor nem volt benn senki...), gondolhatjátok, mennyire megalázó volt
2017. nov. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!