Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek bunkóság, ha nem...

Szerintetek bunkóság, ha nem kérek semmit Karácsonyra tőlük?

Figyelt kérdés

Anyukám nővéréről és a családjáról van szó.

Tudom, hogy nem igazán állnak jól anyagilag, de már kérdezte, hogy mit szeretnék karácsonyra. És nem tudok olyat, ami tényleg jól jönne és beleférne 2-4 ezer forintba.

Az eddigi évek alatt mindig valami olyat kaptam, amit sosem használtam (pl. felső, ami előnytelenül állt, parfüm, aminek nem tetszett az illata, olcsó sminkpaletta, ami használhatatlan volt). Ezért most sem szeretném, hogy feleslegesesn kidobálják a pénzt, hiszen úgysem fogom nagy valószínűséggel hasznát venni a meglepinek.

Mondta, hogy vesz sminket (nagyon szeretek sminkelni), de amiket használok márkák, elég drágák (Mac, Kylie, Estée Lauder stb). Nyilván egy ilyet nem fogok kérni tőlük, mikor a gyerekeiknek sem vesznek ilyen értékben semmit...

Mondtam, hogy vegyenek kézműves bonbonokat, mert azokat is szeretem és 2-3 ezerből kijönnek. De hogy az nem jó, mert hamar elfogynak és kell valami emlékezetes.


Nem szeretném megbántani, de azt sem akarom, hogy vegyenek valamit, amit aztán soha nem fogok használni és egy dobozban porosodik meg...


2017. nov. 30. 10:11
1 2
 11/15 Csokipók válasza:
7%
igen ez nagyon nagy bunkóság, nem is tudom mit hittél? azért a lópikulának is van vége.. szánalom.
2017. nov. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Mi szánalom?

Hogy nem akarom, hogy feleslegesen költsék rám a pénzt, mikor tudom, hogy amúgy mindenen spórolnak?

2017. nov. 30. 21:35
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

Imádom a sminkcuccokat, parfümöket, hatalmas gyűjteményem van MAC, Urban Decay, Estee Lauder, stb. (33 vagyok már korántsem tini), de drogériában is akadok egész jó cuccokra néha. Vagy pl. ott a NYX, Westendben és a Douglas boltokban lehet kapni, na onnan kérj valamit! Mondjuk Soft Matte Lip Cream-eket (2300 körül vannak), esetleg pirosítója és púdere is nagyon jó!

Ami olcsóbb és Rossmannos: Lovely K lips folyékony rúzsok. Komolyan lekörözi a drágábbakat!


Ha kérdezik miket kérsz, ezek jók nagyon. Hidd el, simán megférnek a MAC és EL mellett, gyakran nyúlok utánuk.

2017. dec. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%
Hógomb, egy szép mécsestartó, vagy párologtatós mécsestartó, illatgyertya, egy könyv, karácsonyi mintás zokni, sál, kesztyű, bögre.. csomó mindet ki lehet találni 2-3e Ft-ból :)
2017. dec. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én hasonló a cipőben voltam... csak én a szüleimmel.

Nem kértem tőlük semmit, mert voltak mosolyszünetes időszakaink. Amúgy is, nem lehet igazán az egész családdal karácsonyozni, semmi meghittsége nem volt. Se szülinapra, se névnapra, se karácsonyra nem kértem semmit, és nem foglalkoztam vele, hogy mit szóltak hozzá. Fateromtól általában hasznavehetetlen kacatokat kaptam amúgy is a minőségi jókat meg megtartotta magának.


Viszont ha jól veszem ki kérdésedből, nálatok, köztetek azért szeretet honol. Én ezt úgy csinálnám, hogy leülnék velük beszélgetni. Elmondanám nekik, hogy...

"Nagyon szeretlek titeket, főleg ezért meg ezért!"

"Úgy gondolom, hogy karácsonykor nem az ajándék a legfontosabb, hanem a szándék, és a gesztus, amit nagyra értékelek tőlük! Azt gondolom, hogy az eddigiek során nem nagyon tudtam használni azokat az ajándékokat, amelyeket kaptam tőletek. Gondolom, hogy ez nektek nem eshet jól, én is sokáig gondolkodtam, hogy elmondjam-e nektek, de végül inkább szeretnék őszinte lenni veletek, és nem ragaszkodom ahhoz, hogy mindenáron adjatok valamit karácsonyra! Mert ami dolgok viszont engem érdekelnek, arról azt gondolom, hogy az anyagi helyzetetek nem engedheti meg, hogy azt nekem megvegyétek.


Ha mindenáron ragaszkodtok az ajándékadáshoz, esetleg annyit tegyetek meg legyetek szívesek, hogy kinéztem magamnak valamit, amire már régóta vágytam. Tudom, hogy pénzt ajándékozni személytelen, viszont ha úgy érzitek, szeretnétek beleadni valamennyit, akkor a megvett holmit szívesen megmutatnám nektek, és akkor úgy is vehető, hogy részben az a ti ajándékotok nekem, így végre tényleg olyat kaphatok tőletek, amire mindig is igazán vágytam!" :D


Na mit szólsz? :)

2017. dec. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!