Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem engedi meg? Ti...

Miért nem engedi meg? Ti engednetek?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, mikor 9-10 éves voltam volt egy legjobb barátnőm akinél mindig ott aludhattam és napkozbe is egyutt játszottunk stb.. az anyukája meg az én anyukám nagyon joba voltak szóval igy érthető, hogy megengedte ezeket mert ismerte a szüleit.. 3 éve kb mióta nem baratkozok nem aludtam senkinél meg ritkán mentem el osztalytarsakkal sétálni.

Az egyik baratnommel (aki 15 éves) beszéltük, hogy töltsük egyutt a szilvesztert de csak annyi, hogy filmezés, beszelgetes ilyenek.. nem mennénk sehova.. az szüleik elvileg otthon lennének. De mivel nem ismeri meg anya az o szüleit csak a baratnomet így nem engedi.. mondtam, hogy akkor hívja fel oket és beszéljek meg valahogy ismerjék meg egymást de nem akarja. Azt mondta h tobbet ne is hozzam fel mert nem.

Így h ti se ismeritek a szüleiket ti elengednetek a 14 éves lanyotokat?


2017. dec. 30. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Én felhívnám őket és beszélnék velük, hogy tényleg otthon lesznek e és nem gond e ha ott alszol. Ha ők rábólintanak mehetne a gyerek. Nem kell ahoz nekünk szülőknek barátoknak lenni.
2017. dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Csak azt mondta hogy telefonba bárki mondhat...

De azt meg elfelejtettem oda irni hogy amugy közel is lakunk egymáshoz kb 5-10p séta.

2017. dec. 30. 12:49
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Nem.
2017. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom félt. Vagy esetleg attól tart hogy fiú van a dologban.
2017. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Szilveszter van. Igen fiatal vagy, de pont ennxi idosen en is egy baratnomnel aludtam es igy toltottuk a szilvesztert. Illetve, ha jol emlekszem 13voltam, amikor egy masik baratnom aludt nalunk.

Nem volt semmi extra egyebkent. Vettek anyaek dudat, azzal viccelodtunk picit, illetve gyerek pezsgot. Aztan neztunk egy jo filmet.

Szerintem annyi, hogy ottalszol ennyi idosen boven belefer. Jovore leszek 18, nekem engedtek ilyeneket anno, es teljes a bizalom a szuleimmel, nem iszok, nem cigizek, neha elmegyek bulikba (kb 3havonta 1).

Akiket tiltottak mindentol, azok kicsit masfele eletet elnrk mar 17-18evesen... drog, alkohol stb.

2017. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát igen félt, de o is tudja hogy meg nem fiuzok és ha tetszik nekem valaki úgyis elmondom neki mert megbízok benne.. de azért ennyit igazán megengedhetne:(
2017. dec. 30. 20:12
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Én megengedném, de én amúgy is fiatalabb anyuka vagyok, nem volt olyan rég még, hogy 14 voltam :) És egy 22 éves szülő és egy 40 éves szülő között nagyon nagyok a különbségek. Ha nem engedi meg nem tudsz mit tenni, esetleg kérdezd meg hogy hozzátok nem jöhetne-e át a barátnőd.
2017. dec. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Engem mindig elengedtek, úgyhogy én is elengedném a gyerekemet, ha majd arról lesz szó.

Az általános iskolás barátaimat és a szüleiket még ismerték a szüleim, mert nagyjából egy környéken nőttünk fel, sokakkal előtte is együtt jártunk óvódába, valamint általánosban még szülőknek is nagyobb szerepük volt pl. gyakrabban voltak szülői értekezletek és az iskolás dolgokba, rendezvényekbe is jobban bele voltak vonva, gyakran kellett nekik is segíteni stb., úgyhogy onnan az "újakat" is megismerhették valamennyire. Ugyanakkor középiskolában már egyáltalán nem ismerték az osztálytársaimat, még a nevüket sem nagyon tudták, a szüleikről pedig pláne nem tudtak semmit, hiszen ott már össze-vissza voltunk minden környező városból. Akkor már nem sok közül volt az iskolás dolgokhoz sem, évi kétszer kellett bemenniük szülőire, de fogalmuk nem volt, hogy ki kicsoda, a tanáraimat sem ismerték. Valamint annyi idősen már nem csak azzal barátkozik az ember, akit a fél méteres környezetében megtalál, hanem barátok barátaival, ismerőseivel, közös hobbi révén, közös diákmunka stb., úgyhogy ott már pláne nem ismerték a barátaimat és azok szüleit. Ennek ellenére mindig elengedtek, ha valaikivel találkozni akartam, sosem akartak beszélni a szülőkkel stb., megbíztak bennem, hogy nem csinálok hülyeséget és nem is csináltam soha. Úgyhogy emiatt nekem nagyon furcsa, hogy valaki ennyire szigorúan fogja a gyerekét... Szerintem még próbálj beszélni anyukáddal, mondja meg konkrétan, hogy mi a problémája és miért nem engedi, hátha lehet kompromisszumot kötni. Esetleg a barátnőd anyukája is beszélhetne a te anyukáddal, hátha ő meg tudja nyugtatni, hogy nem lesz semmi gáz.

2017. dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%

Nem. Főleg ilyen hirtelen nem.


Azt se írod, hogy mennyire ismeri anyukád ezt a barátnőt.


Annak is lehet oka, hogy nem akarja "megismerni" a szüleit. Mert lehet, hogy igazából ismeri őket annyira, hogy jobban nem is akarja. Csak azért nem szólt, mert várta, hogy már ne barátkozz a lánnyal.

2017. dec. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%
Az nem elég hogy ismerjem őket. Meg is kell feleljenek az elvárásoknak.
2018. jan. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!