Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kollégista a tesóm, állandóan...

Kollégista a tesóm, állandóan összefertőz. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kifejtenéd...?
2018. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Állandóan elkap a többiektől valami betegséget, utána meg itthon minket fertőz össze.
2018. jan. 21. 12:22
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Akkor nektek is ugyanolyan gyenge az immunrendszeretek,ha mindig megfertőződtök.
2018. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Több lehetőség is van. Figyelmeztessétek, hogy ha beteg, eszébe ne jusson hazautazni a hétvégére. Ha mégis jön, ne engedjétek be. Ha valahogy bejut, a többi családtag meneküljön fertőzés mentes helyre.

Biztosítsatok neki külön szobát. Ha mégis egy légtérben kell tartózkodnotok, viseljen mindenki szájmaszkot. Szelőztessetek gyakran, mossatok kezet minél többször, töröljétek át fertőtlenítőszerrel a kilincseket, TV távirányítót és a többi gyakran megérintett felületet. Az utóbbiakat nem viccből írtam, még a cseppfertőzéssel terjedő betegségeket is gyakran ezek a közösen használt tárgyak közvetítik, a hányós-hasmenős kórságokat meg különösen. Ha van különösen védendő családtag (idős ember, csecsemő, immunszupresszióban részesülő beteg, akkor is ezek a szokásos óvintézkedések). És persze jó lett volna, ha mindenki beoltatja magát influenza ellen, de ezzel azt hiszem idén már elkéstetek.

Mindenki erősítse az immunrendszerét, ahogy tudja. Elegendő alvás, szabad levegőn töltött idő, jó minőségű vegyes táplálákozás esetleg kiegészítésül vitaminok fogyasztása segít.

2018. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
En is kollegista vagyok, es sokszor mentem haza betegen... szuleimnek eszukbe se jutott volna, hogy nem engednek be.. sot, orultek, hogy betegen otthon voltam, es nem egyedul szenvedek a koliban... Amugy honnan tudod, hogy a tesod miatt vagy beteg? Ha jarsz kozossegbe barkitol elkaphatod a fertozeseket...
2018. jan. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem viccnek szánta azt, hoyg nem engedem be
2018. jan. 21. 16:04
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Igen, gondoltam. Csak szerettem volna kihangsulyozni, hogy az a beteggel kiszuras, ha nem engedik ilyenkor haza (ha valakinek tenyleg ilyen otlete tamadna).
2018. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél fel vegyvédelmi felszerelést.
2018. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, gondolom téged sem száműznek otthonról, ha beteg vagy, úgyhogy nem tudom, a tesóddal mi lenne a szándékod, ha betegen megy haza.

Szedjetek vitamint mindannyian, a testvéred is, meg ti is otthon, szellőztessetek sokat, főleg, ha valaki betegen van otthon, és mondjuk a tesódéknak sem ártana erre figyelni a kollégiumban. Gyakori kézmosás mindenki részéről, a gyakran, sokak által fogdosott tárgyak fertőtlenítése (kilincsek, távirányítók, TELEFONOK!). Nagyjából ennyit lehet tenni.

2018. jan. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%
Ne engedjétek haza betegen. Maradjon csak ott a koliban. Ennyit igazán megtehet értetek. Nem tudom miért nem alap nála hogy betegen nem utazunk haza. Úgysincs hétvégén a koleszban szinte senki, akit össze tudna fertőzni.
2018. jan. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!