Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A testvérem viselkedése...

A testvérem viselkedése betudható a kamaszkornak vagy pszichés problémára utalhat?

Figyelt kérdés

16 éves lesz, ha hazajön az iskolából kicserélik, egy félénk lányból egy vadállat lesz, egész nap hozzá sem lehet szólni, ha hozzászól valaki is " hagyá má a gyászba" "hagyáá má békén " mindez kiegészül a " devla vigyen e" mondatokkal, mindezt nem tőlünk hallja, nem is az iskolából, az úgynevezett " internetes barátaitól" meg élő közvetítésen keresztül közösségi oldalakon. Ebből kiderülhetett, hogy igazán az életét az interneten érzi jól magát.



Utóbbi időben kezd teljesen droid lenni, hazajön be a szobájába, cipőt le se veszi rohan be, eddig kétszer fordult elő, hogy szóltam, mindkétszer komoly gondot okozott, tudja , hogy az autóm a kincsem, egy folt nincs rajta, főleg nem benne, fogta magát bosszúból mert én kikapcsoltam a wi-fit ( hogy vegye le a cipőjét mert akkor hó volt és nem szeretek heti többször nála takarítani ) -érthető- kiment és ami az autóm körül volt mindet beletette, rágóját az ülésbe, sarat, havat a kárpitra. sok időmbe telt ez, és főleg megfékezni vandálkodását és ordibálását.


Megfogadtam többet hozzá sem szólok, én nem bántom.


Viszont ma , ma rászóltam, hogy vegye le a cipőt ( zavart mert belelépett egy köpésbe ) erre megtámadott, mindent rám dobott, kenyér, cipő szemetes, közben üvöltött, kocsim fele vette az irányt és ( mivel az ominózus eset óta zárom az udvarba is ) követ dobott majdnem az autóra ( sikerült kézzel beleütnöm a kőbe így nem kell kicserélnem a szélvédőt )


Most már bizonyos, hogy rá se nézek, oldja meg, max. a rohadt szalámi szag kiűzi a szobájából, mivel ott is eszik.


Szüleim ráhagyják, persze zavarja őket a viselkedése.


Mielőtt bárki azt gondolná, hogy kamu a történet, nem az, jó lenne ha az lenne, bár akkor nem áldoztam volna bele az időm, hogy megírjam ezt.


Köszönöm.


2018. febr. 9. 16:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Félre értetted, interneten vannak ezek a "barátok" élőbe senki le se sajnálja, gyáva, még az utcán is suttogva beszél.


Multkor elcsíptem egy igazán kulturált párbeszédet, mivel hangosan telefonál. Következő volt:

Ő: itt vok, na mondjad mi vót?

Beszélgetőpartner : azt mondta a cs*cska változzak meg, nehogy már megváltoztasson valaki ge... ( hímivarsejt)

Ő : ja tök gyász má.


---ennyit hallottam és én szégyelltem magam helyette is, mint egy lórúgás olyan volt hallani.


Szóval igen, nehéz ez, főleg, hogy nem tanulékony a testvérem.

2018. febr. 21. 14:25
 12/13 anonim ***** válasza:
Akkor meg simán vegyétek el a telefonját bármennyire is radikális. Nem akarjátok meglépni ezt akkor szokjatok hozzá az ilyen viselkedéshez
2018. febr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Beszélgetni kéne vele, mielőtt pszihológushoz vinnétek. A szüleidnek igenis foglalkozniuk kéne vesle. Beszélgetni, beszélgetni!
2018. márc. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!