Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Az egyik orvos barátnőmnek van egy 13 éves lánya. Nagyon szeretik egymást, de már túlzottan is. A barátnőm férje horkol, így külön alszanak. A barátnőm a lányával alszik születése óta. Nem furcsa ez egy kicsit? A kislány egyébként borzasztóan okos és értelmes. Beszélgettem a kislánnyal és azt mondta, hogy ő nagyon szeretne külön aludni, de az anyukája ragaszkodik hozzá, hogy együtt aludjanak. Ő pedig nem ellenkezik, mert fél, hogyha nem alszik az anyukájával akkor nem fogja szeretni őt. Valami pszichés gondot előidézhet a kislánynál ez?
2018. febr. 18. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a 13 év nagyon határeset. Bár ha a lány szeretne külön aludni talán nincs baj. Ha nem merne az anyja nélkül aludni vagy bármi az nagyobb baj lenne.

Szerintem anyukánál van valami baj. Gondolom egyedüli gyerek.

Az is lehet hogy az anya a gyerekkorában nem kapott olyan szeretet a szüleitől amit szeretett volna és nem akarja hogy a lányával is így legyen.

De egy lány 13 évesen kezd kb. kamaszodni és ez már nem lesz egészséges. Néha-néha belefér sőt szerintem jó is néha az embernek az anyjával aludni még kamasz korban is. De nem rendszeresen.

2018. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első körben két kérdés merült fel bennem: Nincs több hely a lakásban, ahol anyuka alhatna, ha nem bírja elviselni a horkolást? Gyerekvállalás előtt is külön aludtak, így kvázi a gyerek került be anyuka külön hálószobájába?
2018. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Egy 13 éves lánynak már kell egy privát,intim szféra.Gondolok itt az önkielégítésre,stb.Ez teljesen téboly ebben a formában.
2018. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális. Nem a gyerekkel van a gond, hanem az anyukával. El kell ezt felejteni, hogy 13 évesen a gyerekével alszik.

A horkolás az meg csak kifogás. Túl hangosnak tartja a horkolást akkor el kell menni az orvoshoz, van orvosi gép, ami enyhíti a horkolást. Ismerősöm tényleg baromi hangosan horkolt, családi házban nem tudtál tőle aludni, segít rajta, azóta alig hallhatóan horkol csak.

A férjével meg valószínűleg otthon gyakran veszekedhetnek, emiatt van rászállva a kislányra, próbálja tudat alatt kisajátítani, hogy őt jobban szeresse, mint apukát, stb. Lehet, hogy amikor ott vagy nem ez a látszatja, hogy fasírtban lennének, de a látszat mindig csal. Anyámék is előadják, hogy milyen boldogok együtt, aztán olyanokért is kiabálnak egymással a telefonban vállást emlegetve, hogy anyámnak beragadt a kormányzár és megkérdezte apámat mit kell olyan csinálni, hogy kikapcsoljon.

2018. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapból az, hogy együtt alszik anya és lánya szerintem nem volna probléma.

„Ő pedig nem ellenkezik, mert fél, hogyha nem alszik az anyukájával akkor nem fogja szeretni őt.” – Ez viszont számomra azt mondja, hogy valami gebasz van a kapcsolatukban, szvsz ilyet nem gondolna egy ekkora gyerek már, ha kiegyensúlyozott viszonyban lenne az anyjával.


Nekem egyébként egy olyan barátnőm aludt születésétől fogva kamaszkoráig a lányával, akinek a férjével nem volt jó a kapcsolata (bár ezt sokáig titkolta mindenki előtt). Amellett, hogy ilyen indokkal nem kellett a férjével egy ágyban lennie, az is rájátszott az ügyre, hogy azzal kompenzálta a saját nehéz gyerekkorát és a szeretethiányos párkapcsolatát, hogy a lányára „cuppant”. Szerencsére a válás után a kislány kapott saját szobát, és normalizálódott a kapcsolata az anyukával is (értsd: megkezdhette a kamaszkorban normális leválást).

2018. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!