Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ateista szülők! Mit szólnátok,...

Ateista szülők! Mit szólnátok, ha a tizenéves gyereketek fel szeretné venni a Katolikus vallást, meg akarna keresztelkedni?

Figyelt kérdés

2018. márc. 3. 20:03
1 2
 11/17 Anroluhala válasza:
50%

A válaszokat olvasva picit megrémültem...

Én felnőttként lettem templomba járó katolikus. Valahogy olyan érzésem van mintha a hit kapcsán egy betegségről, valami különös deviáns viselkedésről beszélnénk. Őszintén mondom nem az! Azóta lényegesen könnyebb az életem. Mindig tudom, hogy melyik a helyes irány. (ez nyilván szubjektív, de a mindennapokban számomra megnyugtató) Soha senki nem lesz hátrébb bármilyen vallást kövessen is. Ebben a kérdésben is csak a szélsőségekkel van a baj. Én azt vallom, hogy jó érzés magunkon kívül hinni egy egy magasztosabb valamiben. Ne a közösségi média által gyűjtött látszat barátok formálják az életemet.

Az, hogy valami évezredes az nem jelenti azt, hogy elmaradott. Ha valaki a Szentírást csak mint életviteli tanácsadót szemléli akkor sem fog rosszat tanulni. A legtöbb tanácsadó, terapeuta oda-vissza ismeri a nagy vallásokat. És rengeteget merít belőlük.

Nem kell aggódni! Ha komolyan úgy érzi valaki, hogy csatlakozni akar bármely vallási irányzathoz, tegye! Az idő megmutatja mennyire volt komoly az elhatározás...

2018. márc. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22%

Nem tiltanám meg neki, de, azért rávilágítanék, az adott vallás árnyoldalaira. Pl. a katolicizmus szerepére a gyarmatosítás, az inkvizíció, vagy épp a Pinochet rezsim

idején. Aztán döntse el, hogy biztos fel akarja-e venni az adott ideológiát.

2018. márc. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Őry Péter válasza:
15%
Az ateizmus is vallás. A tudományban is van nem kevés szürke fol Nagyon sok tudós vallja magát hívőnek. Nagyon sokan bigott, dogmatikus embernek gondolják azt aki hívő, pedig a teremtéstörténetet kevesen veszik szó szerint. Aggódni ezen meg teljesen felesleges, a biblia ismerete meg hasznos lehet. Nem vagyok hívő, de azt merem állítani, 1. A gyerekek a szüleik gondolkodását nagyon is magukba szívják (politika) 2.bigott dolog nem hagyni, hogy másként gondolkodjon. Keretes szerkeze:az ateizmus is vallás, ha tetszik hit dolga
2018. márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%

Én nem vagyok még szülő, de ateista... vagyis inkább agnosztikus.

Hagynám, ha az ő hitvilágához, értékrendjéhez ez áll közelebb. Max. akkor állítanám le, ha itthon kezdene téríteni meg kikövetelni, hogy a család álljon át, tartson ilyen meg olyan katolikus szokásokat.

2018. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%
Én 12 évesen kezdtem el hittanra járni, bekerültem egy jó kis közösségbe. 16 évesen keresztelkedtem meg. Anyukám támogatott. Apukámat nem érdekelte. Egyáltalán nem bántam meg. 21 éves vagyok most.
2018. márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem szólnék bele ilyenbe, ha szeretné próbálja ki.
2018. ápr. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
95%
Én 17 évesen keresztelkedtem meg, de már kb. 14 éves korom óta komolyan foglalkoztatott a vallás. A szüleim nem ellenezték, mert látták hogy alapból jó hatással van rám az egész és a mai napig nem volt ebből még vita. Ami különösen fantasztikus volt, az az, hogy 2 évvel később a bérmálkozásomra ők is eljöttek :D Szerintem itt a legtöbb a szülő-gyerek kapcsolaton múlik, ha az rendben van, akkor el tudjuk fogadni egymás életét.
2018. ápr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!