Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a 17 éves...

Ti megengednétek a 17 éves fiatoknak, hogy a nyáron Németországban kiránduljon a barátaival?

Figyelt kérdés

Háttérinfók: anyanyelvi szinten beszél németül, lévén a férjem német. Azt is megkockáztatom, hogy egy fokkal szebben beszél németül, mint magyarul. Van valami akcentusszerűsége, és ez nem beszédhiba, néha nem jutnak eszébe magyarul szavak, csak németül. Szórakoztató irodalmat pl. kizárólag németül olvas. Szóval a németcsoportban ő az isten a csoporttársainak, ha dogát írnak. xD

Abszolút felelősségtudó, ismeri a határait, nem volt sosem kicsapongó.

De azért valahogy mégis nehezen akaródzik elengedni.

Merthogy pl. a baráti csoportból gyakorlatilag csak ő tud németül az ich heiße x-en kívül beszélni. A többiek angolosak. :D


2018. máj. 6. 16:28
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Kedves 10. válaszoló! :) Köszönöm a válaszodat. :)

Kedves 9. válaszoló: már megint... A te válaszodat is jelentem. :)

2018. máj. 6. 17:46
 12/25 anonim ***** válasza:
78%

Nem! 17 évesen még én vagyoka felelős érze bármi történjen vele, vagy bármi hülyeséget csináljon kint.

Attól, hogy beszél németül nem lesz felnőtt.

2018. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%

#5-ös vagyok. Innen jöttem rá:


"De azért valahogy mégis nehezen akaródzik elengedni. "


Ráadásul egy kb. 40-es nő mióta használ ilyeneket, hogy XD?



19/L

2018. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem abból látszik, hogy a fiú írta ki, hogy hosszan taglalja az utazás szempontjából teljesen irreleváns német tudást. Amúgy nem engednélek el, majd mész ha már nagykorú vagy, addig ugyanis a szülők felelnek érted, nem a kis haverjaid akikkel menni akarsz.
2018. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem
2018. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%

Én meg innen jöttem rá:

"Szóval a németcsoportban ő az isten a csoporttársainak, ha dogát írnak. xD" Ilyet szülő nem ír, és nem csak az xD miatt, amúgy sem.

2018. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Jaaa, hogy nincs semmi archaizáló stíluseszköz a szövegben. És erről arra következtetünk, hogy a kérdés kiírójának személye nem szülő/felnőtt. Gratulálok csodás logikátokhoz. -.-"

Mindenesetre a nem domborodott ki, úgyhogy szerintem ez egyértelmű. Köszönöm a segítséget. :)

2018. máj. 7. 09:52
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Az anyuka legyen szíves MZ/X -et írni.
2018. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
23%

-.- ezt is csak a fiatalok használják.

eddig elengedtelek volna, de a személyiséged látva téged nem.

2018. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Az pont nem érdekelne, hogy mennyire királyul tud németül, de az igen, hogy 17 évesen KISKORÚ, azaz bármi van nulla cselekvőképességű.


Nem engedném, csak ha van velük egy FELNŐTT, aki tud intézkedni baj esetén.

2018. máj. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!