Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a 17 éves...

Ti megengednétek a 17 éves fiatoknak, hogy a nyáron Németországban kiránduljon a barátaival?

Figyelt kérdés

Háttérinfók: anyanyelvi szinten beszél németül, lévén a férjem német. Azt is megkockáztatom, hogy egy fokkal szebben beszél németül, mint magyarul. Van valami akcentusszerűsége, és ez nem beszédhiba, néha nem jutnak eszébe magyarul szavak, csak németül. Szórakoztató irodalmat pl. kizárólag németül olvas. Szóval a németcsoportban ő az isten a csoporttársainak, ha dogát írnak. xD

Abszolút felelősségtudó, ismeri a határait, nem volt sosem kicsapongó.

De azért valahogy mégis nehezen akaródzik elengedni.

Merthogy pl. a baráti csoportból gyakorlatilag csak ő tud németül az ich heiße x-en kívül beszélni. A többiek angolosak. :D


2018. máj. 6. 16:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
és ha kiskorú akkor mi van?
2018. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Én elengedném
2018. máj. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
A lényeget nem írtad, hová mennének? Rokonhoz, ismerőshöz? Vagy szállást is kell intézniük? Lesz legalább egy 18-at betöltött közöttük? Ezek többet nyomnak a latban, mint hogy melyikük angolos vagy németes a suliban.
2018. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ha csak 17 éves fiúk mennének, akkor nem.


Ha menne velük egy felnőtt, vagy legalább valami iskolai program keretében, akkor igen.


Én voltam 15 és 17 évesen cserediákként Németországban, nagy élmény volt, mászkáltunk egyedül is, de azért számított, hogy ott a suli háttérnek. Nekem ráadásul balesetem is lett és össze kellett varrni a kezem, ami bár nem volt súlyos, de teljesen egyedül gyerekként kint ilyesmi egy szülőnek sokkal ijesztőbb.

2018. máj. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Én simán elengedném. Ha a gyerek elboldogul(nyelv,megbizhatóság) akkor megérdemli az élettapasztalatot!
2018. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!