Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A most 14 éves lányom kitalált...

A most 14 éves lányom kitalálta, hogy miután elballagott az általános iskolából szeretne sminkelni és befesteni a haját KÉK-re. Ti ezt megengednétek a lányotoknak?

Figyelt kérdés
2017. dec. 30. 22:13
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%

Ballagás után, nyári szünetben, miért ne? Értelemszerűen szeptemberben lemossa, tehát csak hajszínezőról lehet szó.

A sminkről meg annyit, hogy a 12-13 éves lányok már sminkelik magukat.

2017. dec. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Igen itt az lenne a baj, hogy ő normális kémiai festékel szeretné befestetni a haját és úgy kezdeni a gimnáziumot.
2017. dec. 30. 22:18
 3/36 anonim válasza:
80%

Sminket, azt persze.

De kékre...nem nagyon tudom. Iskolába nem.

2017. dec. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem azzal van gond, hogy iskolaban " nem szabad" hajat festeni.

Hanem:- gimiben uj tarsasag, uj emberek, akik kinezhetik emiatt a haj miatt

-roncsolja a hajat

-es persze mindenkinek mas tetszik, kamasz korban feszegetik a hatarokat, de ilyenkor jon jol egy jo szulo, jo testver, vagy jo baratno, aki megmondja: hogy figyel, ne csinald, h*lyrn neznel ki kek hajjal.

Szoval NEM (rendes hajfestekkel). Vannak fujos hajszinezo spray-k (pl. Loreal), ez egy hajmosassal kijon. Azzal ha ki akarja probalni fujja be. 17L

2017. dec. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
53%

Már miért ne mehetne kék hajjal suliba? Ő dolga. Kamasz. Keresi önmagát, és ha ezt a sok hülye "vérszülő" tagadja is, azzal, hogy korlátozzuk az önkifejezését, azzal súlyos károkat okozhatunk a személyiségének fejlődésében, amik majd felnőtt korban buknak ki, így vagy úgy. A smink ugyanez, azon kívül, hogy nekem semmilyen korban nem jön be, ha valaki sminkeli magát. Ha a lányom lesz ebben a korban, és a tanárai beleugatnak a kinézetébe (legyen szó hajfestésről, testékszerről, stb), azokkal a tanárokkal személyesen lesz egy beszélgetésem, de semmiképpen sem baráti. A tetkó az más, mert az maradandó, azzal várja meg a 18 de inkább huszonéves kort, amikor már valóban tud nagyobb döntéseket hozni.

Szóval az említett smink és kék haj még bőven a"belefér" kategória.

2017. dec. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
54%

Mi baj van abban , ha kékre szeretné festeni a haját , most kell fiatalon ki élne magát és a középiskolában eléggé az meg hogy mindenki a saját izlése szerint formálja a stilusát .

Amikor a közép sikolát kezdtem fiu létmere volt halvány kékes szürke meg sokáig volt nagyon durván világos szürke a hajam ami végül idézőjelben rajtam maradt mivel mindenki aki ismert és aki nem ismer az is egyből ki szurt , hogy ő az a szürkehajú srác , most végzős vagyok 12.-es és közel 3 éve mondhatni acél szürke a hajam és igaz sok kiritkát kapok/kaptam , de én így érzem jól magam . Nem baj ha ki akarja mutatni a saját kis stilusát , inkább mint hogy a hobbi skinheadek közé álljon be az iskolába akik acélbetétes bakancsban meg full feketében járnak .

Apai származásom miatt elég sok időt töltök az iskola szünetekben nénetországban és ott tök meg szokott , hogy a fiataloknak minden féle színnel van festve a hajuk a pirostol kezdve a rózsaszinen át minden féle szinekre . Oké itt magyarországon ez még nem annyira megszokott , de ahol élek város itt is egyre több nállam fiatalabb és velem egykorunak élénk szinre van festve a haja . Ahogy az egyik évfolyamtársam mondta kis érdekes és szokatlan jekenséget viszünk a mindennapi komorságba ezzel .

Igaz ember függő nekem nagyon sokan mondták , hogy jól áll a szürke haj és ez is egy ok , hogy maradt a szürke szín .

Oké ezelött tuti 10-15 évvel vagy akár 20 a fiatalokat akik festették a hajukat , tini lányokat akik sminkeltek megszolták az utcán , de már teljesen más ez . Van 1-2 ember aki feltünően néz , de ezekkel nem kell foglalkozni . Ha annyira szeretné had festesse kékre a haját , had élje ki az alkotóvágyát , had ne legyen sablon tini mint a többség . Szerintem szeretne egyedi lenni .



18F ( középsikolás )

2017. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
60%
az első lányomnak biztosan nem engedtem volna, a harmadiknak (13) nem hiszem, hogy tiltanàm. Az a fújós, kinosható jo kompromisszumnak tűnne.
2017. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
70%
Igen. De csak fodrasszal csinaltathatna.
2017. dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
71%
igen de csak azzal a feltétellel, hogy jó fodrász csinálja és megfogadja a tanácsokat hogy hogyan ápolja a haját. mert le kell majd szívni valószínűleg és az nem egészséges a hajnak, ápolni kell utána.
2017. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
70%

Smink az még oké, véleményem szerint ez még belefér. A hajfestéssel sem lenne bajom, de a KÉK szín az számomra irritáló főleg egy ember haján. Még ha barnára, feketére, szőkére, vörösre, nem pirosra hanem vörösre olyan sötétebbre, vagy melírozná, azzal nem lenne bajom, de hogy kék?


Én ezt nem engedném meg neki.

2017. dec. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!