Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti megengednétek ezt?

Szülők! Ti megengednétek ezt?

Figyelt kérdés

Hétfőn lesz a 18. születésnapom,amin egy nagyon nehéz dolgozatot kell írnom. Az egész osztály retteg ettől a tanártól,3 fő 5-ös nála(én 4-es szoktam lenni,ezen múlik a kitűnőm).

Nem szeretném elrontani ezzel ezt a különleges születésnapot,azonban a szüleim elég rosszul reagáltak a felvetésemre. Megkértem őket,hogy igazolják le azt az órát,hogy ne rettegésben teljen a napom. Tudják jól,hogy annyira kikészít ez a tanárnő,hogy a dolgozatai előtt mindig hányingerrel kelek annak ellenére,hogy mindent megteszek a jó jegyért.

Ti megengednétek ezt a gyereketeknek,aki nem szokott lógni a suliból és majdnem kitűnő? Mivel érvelhetnék?


(A negatív kritikát is elfogadom persze,normális hangnemben.)


2018. máj. 10. 16:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%
Mennyi izé szülő van. Az a 3 nap arra van, hogy ha a gyerek nem akar bemenni, akkor évente 3x megtehesse.
2018. máj. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Jaj Drágám, meg fogsz őrülni, ha ennyire maximalista vagy. Gondold végig de komolyan: mi történik, ha nem leszel kitűnő? Mi történik, ha csak 4es leszel ebből a tárgyból? Megáll a Föld forgása, vagy mi? Nem igazolnám le. Igenis nézz szembe a mumussal, és győzd le! Ennél jobb ajándékot nem is kaphatnál felnőtté válásod alkalmából. Nem engedném, hogy elszaladj a félelmed elől. Túl leszel rajta, túl fogod élni, és a legrosszabb, ami történhet, hogy kevesebb pontod lesz a felvételin. Ezt még bőven szokás túlélni. Úgyhogy hajrá! Írd meg azt a dolgozatot, lesz, amilyen lesz.
2018. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%
Tévedés, az a 3 nap épp nem arra van. Az kivételes esetekre van, mint pl haláleset, temetés, családi problémák, stb. A születésnap nem ilyen.
2018. máj. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó, nálunk mikor haláleset volt (apukám temetésére mentem) nem kértek igazolást, nem vonták le a 3 napból!


Én ezt megpróbálnám megbeszélni veled, hogy ígyis úgyis meg kell írnod, így legalább előbb le van róla a gond. Te jársz jobban!

De ha mindenképpen ragaszkodsz hozzá, akkor igazolnám, elvégre nem dől össze a világ ha később írod meg. És ha neked így jobb lenne... Ennyit megtennék a gyerekem szülinapja boldogságáért :)

2018. máj. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
#13 ilyen esetekben az iskola igazol, igazgató vagy of.
2018. máj. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Igazolnám.Ennyi betokosodott zsarnokot...
2018. máj. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is igazolnám. Ezt úgy írom, hogy minden szülinapomra iskolában töltöttem, és onnan mentem a kocsmába.
2018. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

milyen "különleges nap"ról beszélsz? :D


Ja, tényleg az, mert onnantól elvihetnek börtönbe.


Hagyjuk már, kizárt, hogy engedném.

2018. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, mi lett? Megírtad a dolgozatot?
2018. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én nem, leginkább önmaga miatt.


Sok gyakornokot kell betanítanom a munakhelyemen, és évről évre egyre fogyatékosabbak. Annyira meg vannak győződve önön mérhetetlen fontosságukról és különlegességükről, hogy általában max pár hét után baxxák ki őket a munkahelyről, mert lehetetlen nekik bármit is megtanítani vagy rájuk bízni. Szerintem valakit felmenteni egy kötelezettség alól pusztán a szülinapja miatt nem fogja segíteni a későbbi boldogulását. Plusz ez egy dolgozat, itt most kicsiben gyakorolja azt, ami az életben később sokkal rosszabb is lehet.

2018. máj. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!