Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem akarják megérteni a...

Miért nem akarják megérteni a mai kamaszok, hogy a felnőttek, szülők csak jót akarnak nekik?

Figyelt kérdés
Ti kamaszok azt gondoljátok,hogy mindent tudtok pedig alig tudtok valamit az életről,szexualitásról.
2008. okt. 30. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

A kamaszok ezt soha, egyetlen korban sem értették meg, fogadták el :)

Mindezzel együtt igazad van, de ez mindig így volt (bár nem volt mindig ennyire támogatott viselkedésforma), és ebből gondolom, hogy mindig így is lesz....

2008. okt. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Amikor kamasz voltam, én sem értettem meg!

Most 30 évesen, két kisgyerekkel, már értem, hogy anyukám annak idején csak jót akart nekem.

Szerintem, erre majd a mostani kamaszok is csak később jönnek rá, főleg, ha már lesz saját gyerekük.

2008. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Üdv!

Én 16 éves vagyok.Értem én, hogy a szüleim csak jót akarnak, és örülök is hogy féltenek meg minden, de néha szerintem túlzásba viszik..

2008. okt. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

27 vagyok nem kamasz!

NEm csak a mai kamaszok hanem a tegnapiak is ilyenek voltak..és szerintem TE is, csak akkor nem erről az oldalról láttad a dolgokat.

Ezt nevezik kiváncsiságnak, melyeket a hirtelen megjelenő női illetve férfi hormonok okoznak..

Ez épp olyan mint én 33 hetes terhesen épp bőgős vagyok a hetekben, minden baj, mindenki hülye, pedig nem is, csak a hormonjaim miatt gondolom ezt.

2008. okt. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálom a most 12 éves fiamnak úgy elmondani amit akarok, hogy annak idején én sem fogadtam el, de rájöttem, hogy a szüleim az esetek nagy részében nekem akartak jót. Talán tanul az én hibáimból. :)
2008. okt. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Megértik a kamaszok hogy a szülők jót akarnak.Meg azt is hogy a felnőttek sokkal többet tudnak az életről.De te honnan veszed hogy a kamaszok nem tudnak semmit az életről,meg a szexualitásról?Vannak olyan kamaszok,akik 100szor többet kaptak már az élettől mint egyes 30évesek.Szerintem az a legnagyobb probléma hogy a szülők mindig azt akarják hogy a gyerekeik ne a saját kárukon tanuljanak,s ne kövessék el azokat a hibákat,amiket ők.De ahogy ezt próbálják megértetni csak egyre jobban belehajszolják őket ezekbe.Az embernek sok dolgot a saját kárán kell megtanulni,mert különben nem lesz teljes személyiség.Ezért sokszor felesleges a szülők túlzott féltése és jót akarása...
2008. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tetszik amit az előttem szóló írt! Ez egy nagyon jó megfogalmazás! Saját tapasztalat!

A többiek is nagyon jókat írtak!

Talán nem is az hogy nem értik meg, hanem inkább ők még nem tudják felfogni úgy mint mi. Ehhez kell a saját tapasztalatuk, mind pozitív, mind negatív.

Igaz van egy két kamasz aki már a ló túlsó oldalán jár, de hát reméljük egyszer majd rájön hogy átesett és visszamászik!

A legfontosabb és a legfontosabb lenne, hogy a szülők mindig foglalkozzanak, beszélgessenek, közös programokat csináljanak a kamasz gyerekeikkel. Ekkor nagyon sok kamasz sok mindent kibök és teljesen más fényben látja a szüleit. Nem mint a szürke, munkával telihajszolt hétköznapokban.

Csak sajnos sok gyerek azért olyan amilyen mert a szülőnek egyszerűen nincs ereje, ideje foglalkozni nemhogy a gyerekével még saját magával sem. Persze van kivétel mint minden alól! Meg hát nagyon sok szervezés és sok sok akarat kérdése is!

De szerintem sok minden oka az időhiány, a túlfeszített munkatempó alulfizetve ráadásul!

Remélem meg fog ez majd változni! Akkor szerintem a kamaszok is változni fognak!

2008. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Hát figyelj odaraknak eléd egy ajtót, hogy tessék majd pár év múlva kinyithatod, de azt nem mondják meg mi vár rád a másik oldalon... te mit csinálnál? A kamaszokkal beszélgetni kell, és nem szabályokat állítani nekik, ha elmondják nekik a szülök a saját rossz vagy jó tapasztalataikat, mindenféle gátlások nélkül, őszintén, akkor a kamaszok megértik, hogy mégis mitől akarják megvédeni őket. Én 17 vagyok, velem sem beszélgetnek sok mindenről, csak megmondják mit ne csináljak, de azt nem hogy miért. Rettentő idegesítő, mintha madárnak néznének! Azt meg ki szereti?
2008. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Értem,hogy a szülők csak védeni akarják a gyermeküket,de sok esetben túlzásba viszik. Nem azt mondom,hogy mindent meg kell engedni egy kamasznak,de nem kell babaként sem kezelni és néhány dologra hagyni kell hadd jöjjön rá magától még ha rossz is. De olyankor a szülő támogassa,és ne dörgölje az orra alá a "Megmondtam!"-ot.
2008. dec. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
A gyerek nem élheti a szülő életét! A szülő szeretettel terelgetheti a gyerekét! Megteheti, hogy nem támogat minden ötletet, ezzel bizonyos keretet adva az elvárásának. Nem szeretnék egyik oldal mellett voksolni sem. Be kell azonban látnom, 39 éves anya létemre van mikor a kamasz gyerekeim véleményét kikérem és van amikor ők jönnek hozzám tanácsért. Nálunk ez így kerek!
2008. dec. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!