Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mennyire van...

Szerintetek mennyire van negatív hatással a fiatalokra a mai technológia?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról, hogy mind a számítógépes játékok, az okostelefonok és lassan újabb, modernebb dolgok beiktatódnak a fiatalok életébe? Emlékszem régen még sokszor kockának hívták azt aki gépezik, most meg? Suliban sokszor más téma sincs mint a játékok satöbbi. Szerintetek negatív ez?

2018. máj. 25. 14:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ mire és hogyan használják.

Sose értettem a technika ellen károgókat akik a "régen bezzeg" szólammal jönnek. A modern technológiát nem lehet kiírtani, de lehet ésszel meg ész nélkül használni. Az atombomba és a rákkimutató nanorobot is modern technológia, de nyilván nem említjük őket egy lapon.

Mesélek példát, abból látszik a legjobban talán, mert matekos osztályból jőve elég sok "kocka" ismerősöm volt.

Igen, van olyan aki huszonévesen semmi társasági élettel vagy jövőképpel nem bír, csak nullhuszonnégyben nyomatja a játékot.

De van olyan is, és ez a túlnyomó többség, aki néha-néha összeül a haverjaival játszani, de egyébként dolgozik, tanul mindenféle mérnöki szakokon, van társasági élete offline is.

Az pedig a másik véglet, aki annyira szeretett játszani 12 évesen, hogy programozó lett, 18 évesen indított egy vállalkozást és már képesítés nélkül többet keres egy nagyobb melóval mint anyám két hónap alatt.

Nem a technológia volt a három között a különbség, hanem az elhivatottság és a céltudatosság. Amit meg nem a telefon hanem a szüleik kéne hogy tanítsanak nekik.

2018. máj. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az pedig a másik véglet, aki annyira szeretett játszani 12 évesen, hogy programozó lett"


Én is ismertem olyat aki rengeteget játszott, legujabb számítógépes játékok mindig megvoltak. Aztán jogász lett. :)

2018. máj. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Yoda m. ***** válasza:
43%

Ez a mai csúcstechnológia vívmányai, maga csoda. Olyannyira, h. legtöbben nem is tudjuk, nem is értjük mi minden van elrejtve a kütyükben és azok szoftvereiben. Ma már én sem tudom. Bármi lehet bennük, bármi. (Amiről a felhasználónak esetleg fogalma sincs) Értitek?

Ezen persze a felhasználók, vagyis mi... nem tudunk változtatni. Pontosabban igen, tudunk: az igényességünk, azaz telhetetlenségünk folytán, mert egyre jobbat, egyre nagyobb tudásút (okosabb), egyre laposabb, egyre csili-vilibb kütyüt szeretnénk a kezünkben tartani. Lehetőleg olyan egyedi darabot, ami a másiknak még nincsen. De, ha van is, legalábbis más színűt. S ezért (a kielégíthetetlen vágyaink érdekében) a gyártók mindent meg is tesznek, fejlesztenek, szépítenek, okosítanak stb., csakhogy piacon tudjanak maradni, vagy az újabbak meg piacra betörni... Ez megy. A "fogyasztói társadalom" egyik jellegzetes ismérve.

Na és... boldogabb az az ember, akinek minden (TV, rádió, internet, e-mail, GPS, iránytű, stb.) egy kütyübe van integrálva? Mert akkor csak egyetlen kütyüt kell magával hordozni... persze. De, ha 'neadj-úristen' leejti, összetöri, vagy ellopják, akkor meg minden odavész, egyszerre.(Ez meg a hátránya)


Ez is egyfajta kultúra. A gépek-gépesítések forradalma.

De pl. egy 14 éves gyerek kezében egy "blackberry" egyértelműen státuszszimbólum. Semmi szüksége rá. Egyetlen dologra alkalmas az ő kezében: azt bizonygatni, h. szüleim milyen rendesek, aranyosak, nagymenők... Vagy mégsem?

Ha mégsem, akkor meg azt bizonyítja, h. szüleim milyen jó módúak. De ha még az sem, akkor meg mennyire ostobák...


Ami a használatuk intenzitását illeti, kulcsszó: a MÉRTÉK!


Az ERŐ legyen veletek!

2018. máj. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 éves gamer lányként mondom, hogy amióta van Xboxom, és napiszinten gamelek, sokkal boldogabb ember vagyok - motivál a tanulásban, kiadom a feszültséget, és a nagyszerű sztori miatt katarzisokat élek meg. Fantasztikus érzés.


Én 4 éves korom óta játszok számítógépen, akkor még Simseztem, először az elsővel, később a másodikkal, és kb. 5-6 évesen addig nyaggattam anyukámat, hogy megtanított olvasni. Akkor kinyílt számomra a világ, a neten, youtube-on alapvető angol szavakat megtanultam, és a magam módján szörföltem a neten. Ezzel párhuzamosan elkezdtem könyveket is olvasni magamtól, a mai napig könyvmoly vagyok, és imádok olvasni. Sőt, én magam is írok.


Negatív hatása is van természetesen, pl. a szociális kapcsoaltok totál átalakultak az okostelefonok megjelenése óta, és ennek negatív oldala is van. Amit problémaként látok, hogy a legtöbb kortársam nem túl olvasott, és nekik a karizmájukkal nagyon sok probléma van, nem tud pl. feleléskor összefüggően elmondani pár mondatot, tanulással problémáik vannak, és a tanáraikkal nem nagyon tudnak kommunikálni.


Na de sokfélék vagyunk, biztos mindenki másképp éli meg mindezt. Én úgymond a nyertese vagyok a mai technológiának, mert értelmesen élek vele, és továbbra is nagyon sokat olvasom.

2018. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem pont annyi negatív hatása van, mint amennyi pozitív.


Ami negatív hatást én látok:

- kevesebb levegőn játszás, bandázás

- rászoknak "a való életben" is a netszlengre, netes "helyesírásra"

- ha a net épp kimarad, alap dolgokat nem tudnak elintézni, mérhetetlenük unatkozni kezdenek (nyilván nem mindenki, de sokuk igen)

- sokan azt hiszik, ami le van írva, az 100%-ig igaz info, és lájkvadász oldalakból meg félhülye 13 évesek által írt oldalaokról tájékozódik pl. a védekezésről


Ami pozitívum:

- sokkal könnyebben rájuk ragad alap angol szókincs (nem biztos, hogy nyelvtanilag helyesen, de már mondjuk meg tudja értetni magát külföldön)

- sokkal könnyebben el lehet intézni dolgokat

- sokkal több tudásanyagot érnek el, sokan tájékozottabbak, mint mondjuk egy 30-40 évvel ezelőtt élő tini... pl. ha tudja, hol kell utánanézni, mondjuk egészségügyben nemcsak a sulikönyvtárban levő 30éves szanaszét szakadt könyvre hagyatkozhat csak

- van esélye kapcsolatok kiépítésére, ha az vmiért a saját közegében nem sikerül

- sokkal nagyobb esély van arra, hogy vki a saját ízlésének megfelelő ruhát, könyvet vehessen (főleg kis falvakban élő embereknél fontos ez sztem)

2018. máj. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
13%
Ahogy éreztem, kapom a leértékelést. Sokak nem látták a Zeidgeist Addendum filmet tehát nem értik miről beszélek. 10%-os vagyok.
2018. máj. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem egy film alapján kell a valòságot megítélni.
2018. máj. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Yoda m. ***** válasza:

<Előre kérem, bocsássatok meg, ha túl hosszadalmasan fejteném ki a véleményem...>


#17 Az igaz, hogy nem 1 film alapján kell... viszont a filmek, illetve azok mondanivalója (mert a legtöbbnek azért van) mindig arra szolgál, azért születik meg (nekünk nézőknek), h. felhívja valamire(!) a figyelmünket. Mert, hogy az emberek többsége illúziókban éli életét.

Mit is értek ezalatt...?

#14 írja: "...kiadom a feszültséget, és a nagyszerű sztori miatt katarzisokat élek meg. Fantasztikus érzés."

Igaza van (én is harcoltam helikopterrel a BF2-ben rengeteget). Viszont, ne felejtsük el azt a puszta tényt, hogy ezek az élmények csak a tudatunkban képződnek, azaz virtuálisan, s mindezt egyetlen fotelben ülve... Egy izgalmas film, v. könyv elolvasása is ezt a célt szolgálta, s tette velünk régebben (amikor még game-k, gépek nem is léteztek), de teszi ma is.

Újabb és újabb izgalmakra vágyik az ember, s úgy hiszi ki is éli magát, amíg játszik. (Hát a pulzusa, vérnyomása bizony fel tud menni) De, mindezekkel végezvén, általában megnyugszik. Időlegesen. Főleg, mert tudja, hogy holnap ott folytathatja, ahol ma abbahagyta.

Na ez az illúzió. Mert nem veled történik meg semmi, nem Te halsz meg, s támadsz fel újra meg újra, hanem csak egy virtuális Én-ed, mondhatni avatar-od. De az nem Te vagy! Katarzis?? Virtuálisan? Felelősség nélkül? Ugyan már... Éld meg a katarzist a valóságban! És vállald a felelősségét. Anélkül nem megy.

Na, akkor majd elmondhatod: - Ez igen, EZ A KATARZIS! - Amit Te a saját JELEN VALÓSÁGODBAN ÉLSZ MEG.

Ja, hogy az veszélyes? Bele is lehet halni? Igen, bele is lehet. De, amíg csak képzeletben röpködsz monitor előtt, építkezel piciny bábukkal, vagy küzdesz Óriásokkal szemtől szembe, addig az csak egy ILLÚZIÓ.

Tehát akkor nem tévedsz és nem hazudsz, ha következőképpen fogalmazol:

"Virtuális katarzist éltem át!" Ennél többet nem. A véleményed többi részével egyetértek. Szerencsés vagy, ha a könyvek olvasását sem viszed túlzásba. Mert azokon élvezkedni, mint mondottam: illúzió.

Éld meg az életed, ne csak olvass róla... hát nem ezért születtél ide a Földre?

Viszont! Van azért értelme egy-két szépirodalmi (remek)művet elolvasni. Mert mindegyikben van valami elrejtett bölcsesség, valami tanulni való. Amit már Másvalaki átélt, s tanulságképpen megosztja velünk. Azokat érdemes megfogadni, hasznunkra válhat. No, de az összes irodalmi "remekművet" elolvasni...? Ahhoz egy élet nem lenne elegendő!


#4 és #9

"...ha minél több dolgot mutatsz meg a gyerekeknek a világból,helyes értékrenddel párosítva..."

"... Internet nélkül több témában rettentő tájékozatlanok lennének."

Ez mind így IGAZ is. De, MINDENKIRE igaz!

Igaz a népvándorlókra is. A migráció... keleti/déli szegénységből a nyugati/északi "gazdagságba". Nos, az internet széleskörű elterjedése hozta. Megmutatták a gyerekeknek Szíriában, Afganisztánban, stb... ugye. Még a helyes értékrendet is hozzá párosították. Ime:

- Menjetek, keljetek útra, látjátok a telefon képernyőjén? Ott jó élet van, béke, gazdagság, nem dúl háború... Merkel mama is vár(!) és ne felejtsetek el napi háromszor imádkozni. Mert Ti, fiaim hithű muzulmánok vagytok és ott sem változhattok át kereszténnyé, Jézus-hívővé és kultúránkat, szokásainkat, tradícióinkat őrizzétek meg ott is, a távoli idegenben! Ezt ne felejtsétek el, mert Allah ezt üzente és ha ellenkezni merészelnétek... -


"...Csak megfelelő célokra kell használni, megfelelő mennyiségben." Na és ki mondja meg pl. a bevándorlásra készülőknek, h. mi legyen a megfelelő cél (Németország, Svédország) és mi a megfelelő mennyiség, a mérték? Szerinted Ki? Ugyan már... Tudnod kellene: Allah.



#6

"...második világháború alatt és után voltak fiatalok. Valahogy úgy érzem, az elég káros hatással volt az akkori fiatalokra."

Gondolod, érzed... De csak azért, mert csupa negatív élményeket tudsz hozzá társítani. Elsőre én is. Mivel nem voltunk még ilyen fos helyzetben. Lebombázott házam helyén álló kráter peremén még nem volt alkalmam bánkódni, sírdogálni...

De gondolj csak bele. A SONY alapítója egy fészerben kezdte 1945-ben a céget. A pusztulás, romhalmaz, nélkülözés iszonyatos erővel tud hatni a "problémamegoldó" elmédre, tudatodra. Sőt, csak az tud hatni, csak az tudja serkenteni az agy működését. Ez benne a pozitívum. Ha mindent készen megkapsz, azt jónak tekinted. Kényelembe ringat. Igen, de ha meg eltévedsz egy kirándulás alkalmával az erdőben, vagy egy afrikai szafarin, s emellett meg elveszted a mobiltelód, vagy csak lemerül, vagy csak nincs térerőd, Te meghaltál. Mert nincs semmi tapasztalatod, hogy vesztes helyzetben mi is a túlélés titka. Az öregeink tudták, mert <rá voltak kényszerülve megtanulni!>. Persze nem mindenki élte túl. Csak a szerencsésebbek, de főleg a jobbak. Erre a mondás: "Nyereg alatt puhul a hús"


#15

"Szerintem pont annyi negatív hatása van, mint amennyi pozitív."

Ez volt a helyes válasz 10 000$-os kérdésre.

Tehát mi a fontos? A MÉRTÉK mindennek a használatában!


Az ERŐ legyen Veletek!

2018. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Igen, általában nem film alapján nézzük a valóságot. De ez nem fűrész film, vagy walking dead film. Ez a film a valóságot mutatja be a Venus Project által. Leértékelés helyett ajánlom a film megnézését és utána lehet pislogni.


Mai technológia a társadalomra. Attól függ hogyan nézzük. Van aki normálisan éli ki a mai technológiát, viszont van olyan aki túlzásba viszi. Elég gyakran megtalálható az elektroszmog, illetve beszélni se tudok az osztálytársaimmal általában mert élet helyett a telefonon játszik. Film is elmondja a szitut. Viszont az előny, hogy el tudok lenni informatikai eszközökkel (szórakozás), mivel falun lakók így nem az van hogy szét unom a fejem. Kapcsolattartást egyszerűen eltudom végezni.


Igazából én elítélem a mai technológiát ahogy film is elmondja.

2018. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az elítélésnél vannak kivételek természetesen
2018. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!