Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 éves gyereket otthon...

11 éves gyereket otthon hagytok már egyedül a nyári szünetben?

Figyelt kérdés
2018. júl. 4. 13:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

Igen.


Én is egyedül voltam, mert anya akkor kórházban volt szinte végig, apának meg dolgoznia kellett.

2018. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

Egész napra, rendszeresen nem.

Kell neki a társaság, mit csinál egész nap egyedül? Osztálytársai, barátai nyaralnak, táboroznak. Attól, hogy ki van készítvre a reggelije, és kap ebédet még kell valami program. Pesze akit nem zavar, hogy a gyerek egész nap valami képernyőt nyomkod, az megteszi.

Iskolaidőben hétköznap mindíg előbb ér haza, mint én. Megcsinálja a leckét, kutyátsétáltat, néha átjön az egyik barátnője. De nyárni szünetben a mi környékünkön kihalt minden.

2018. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem lazán otthagytak egész napra... semmi baj nem volt belőle
2018. júl. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
igen, egyedül hagyjuk, míg dolgozunk. 8-9 körül felkel, elmegy boltba, általában az este elmosogatott edények elpakolása utána még a házimunkája. a többi idejében tv-zni, olvasni chatelni, meg játszani szokott. étel van neki kikészítve, csak mikroban kell melegíteni, mondtuk neki, hogy gáztűzhelyt egyedül ne használja, idegeneknek ne nyisson ajtót. eddig nem volt semmi gond. Néha nagyszülők átmennek, ha nem dolgoznak és ránéznek, vagy ő megy át hozzájuk és ott tölti a délelőttöt
2018. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
33%

igen. reggelit készíts neki és hagyd az asztalon letakarva. beszélljétek meg hogy mit fog másnap délelőtt. Tv-zhet is akaár kicsit utánna játszhat. Ebédre hazaérsz? Ha nem akkor a hűttőben legyen tányérra kirakott előkészített kaja amit csak a mikróba kell bedobnia.

Ha nem egésznapról van szó csak 3 - 4 óráról akkor napi szinten is simán hagyhatod őt.

2018. júl. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 De La Cruse ***** válasza:
0%

Ne!!!

Semmi képen sem!!!!!

2018. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Persze,az már nem kisgyerek,hanem kis kamasz.Az én időmbe 7 éves gyerekek egyedül jártak a suliba,meg haza és volt hogy csak 2 óra múlva jött haza a szülőjük.Nyáron meg 9-10 éves gyerekek is el voltak egyedül már pár órát.De mostan kollegám gyerekei is elsős koruk óta egyedül jártak suliba és el voltak otthon.(12,15 évesek most)
2018. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%
11 évesen nekem reggelit se kellett készítgetni szüleimnek,lementem a boltba vettem kaját és elkészítettem a szendvicset ha enni akartam vagy kisütöttem a hasábburgonyát hússal.Nem kell agyon kényeztetni,némi önállóság kell,meg otthon kitakarítottam mire haza jöttek.A nap folyamán meg tézéztem,zenét hallgattam,pár baráttal a suliból,környékről is összefutottam.Más gyerekek is el vannak egyedül otthon
2018. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
83%
Én tavaly óta itthon vagyok egyedül, persze nem egésznap, reggeltől kb 4-5ig, de átszokott jönni a mamám, eddig semmi gond nem volt, szerintem ha nem nagy bajkeverő, otthon maradhat egyedül
2018. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!