Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A mai világban mikor kezdik...

A mai világban mikor kezdik el a kamasz gyerek az önkielégítést?

Figyelt kérdés
2018. aug. 11. 17:11
1 2 3
 11/24 János Gilján ***** válasza:
100%

Én 11 évesen kezdtem, de ha tudtam volna mit kell csinálni, már elkezdtem volna korábban is. :)

38F

2018. aug. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyunk egyformák! - újra ezt kell hozzáfűzöm, mint nagyon sok kéréshez

De előtte tisztázzunk egy nagy félreértést! A maszturbálást nem kamaszkorban kezdik az emberek! Már a kis csecsemő is próbálja felfedezni önnön testét. Ennek az is része, hogy ráébred, egyes pontok stimulálása (főként simogatása) örömet okoz számra. Az erogén zónák születésünktől léteznek. Ráadásul, testünk úgy van kialakítva, hogy egyes pontokon több érzékelővel rendelkezünk, míg más pontokon kevesebbel. (leegyszerűsítve fogalmaztam) Különböző testrészünkkel, különböző érzéseket tapasztalunk meg. A kisgyerek hamar ráébred, mely testrészein érzékenyebb és hol érzéketlenebb. Logikus, hogy ott szereti a simogatást, ahol jobba érzi, több inger éri. Igenis, már a ilyen apró korban is simogatják önmagukat élvezetből. Orgazmust nem érnek el, nem tudatosan cselekednek, ám kellemes érzést tapasztalnak, hát csinálják.

Majd jönnek a szülők és rászólnak a babára: "Nem illik fogdosni a puncidat / fütyidet!" Szocializálják a gyerekeket az elvárt társadalmi szokások szerint. "Fúj pisis! Fúj kakás!" A gyerekeket részben leszoktatjuk önön testük felfedezésében. Ha rosszul csinálja a szülő, akkor szinte undort kelt a gyermekben vagy lelkiismeretfurdalást gerjeszt. Okos szülő beszélget a gyermekével és mindig a korának megfelelően felvilágosítja. "Mások előtt nem illik fogdosni, simogatni magunkat, de amikor egyedül vagy ott érinted meg magadat, ahol szeretnéd."

Ismétlem, mindig a korának megfelelően! (nem kell részletekbe menően, csak amennyi épp szükséges az általános ismeretekhez, ill. amiről kérdez. Hiszen kis kortól arra kell nevelni, mindig merjen kérdezni!)


Tehát, a gyerekek fokozatosan fedezik fel a saját testüket. Akikbe nem neveltek túlzott gátlásokat, talán kicsit hamarabb, illetve bátrabban. Sajnálatosan, azon kiskamaszok, akiket a szülők és/vagy a környezet telepakolt mindenféle lelkiismeret furdalással sokkal nehezebben, sokkal később kezdenek foglalkozni a szexualitásukkal.

A tudatos maszturbálást sokszor megelőzi a tudatalatti, ösztönös élvezetokozás. Ha simogatom, akkor izgatott leszek, "nedvesedik a puncim, merevedik a kukim". Kiskamasz srácoknál jön a magömlés. A szervezet általában magától üríti ki a legelső adag ondókat. Éjszakai magömlés. Azok a gyerekek, akiket nem világosítanak fel időben, ettől megijedhetnek! "Kemény lett a kukim és folyik belőle valami!" Felvilágosítatlan lányoknál a havi vérzés okozhat pánikot.

A tudatos maszturbálás! Gondolom, a kérdező erre az időszakra szeretett volna rákérdezni. Természetesen, van egy átlagos kor, melyet statisztikai középnek tekinthetünk. Ettől viszont nagyon sokan eltérnek, ki egyik, ki másik irányba. Mondható, hogy az átlag gyerek 11-13 éves kor körül kezdi felfedezni önnön testét, tudatosan szexuális élvezet okán. Persze vannak, akik jóval korábban, 9-10 évesen már rendszeresen maszturbálnak. Fiúk estében megesik, hogy még nincs is magömlésük, azaz ondó termelődésük, de már játszanak a kukijukkal. Lányoknál sem ritka, aki korán ráébred, kellemes élményt kap, ha punciját simogatja, nekidörzsöli pl. egy paplannak, párnának.

Az első orgazmus elérésének sincsen általánosítható, pontosan behatárolható időpontja. Mindenki másképp éli meg! Vannak akik fokozatosan élnek át, az egyre komolyabb orgazmust, mások korán megtapasztalják a teljes csúcsra jutást, és persze sokan évekig nem is érik el. (utóbbi főként lányoknál jellemző)

Ne feledkezzünk meg a hormonális változásokról sem, ami szintén egyedi és nagyon befolyásoló tényező ebben a témában.

Hogy ki, miként és mikor az számtalan dologtól függ! Mint testi, mint lelki állapotoktól, környezeti behatásoktól, lehetőségektől, ismeretektől, stb...stb.


"A mai világban" megfogalmazás kissé félreérthető. Hiszen a társadalmi fejlődés nem olyan gyors, hogy jelentős különbség lenne a szexuális életünkben 1-2 év alatt. Természetesen, 100 évvel ezelőtt másképp működött a világ, 200-300 évvel ezelőtt megint másképp, 1000-2000 évvel ezelőtt pedig szinte össze sem hasonlítható a mai emberekkel és életükkel.

Mi emberek, hajlamosak vagyunk generációnkén újra és újra előhozakodni a "Bezzeg az én időmbe!" szöveggel. A szexuális életünkben való különbségek egy-egy generáció között minimális különbségeket mutatnak. Persze, lehetnek az átlagostól eltérő emberek, helyzetek, de az átlag vajmi keveset változik. (hozzátenném: ha valakinek gyermeke, valamilyen formában kicsapongó, az átlagtól eltérő szexuális életet produkál, annak életére, valószínű a szülő is rányomta a bélyegét, azaz, ott lehetnek nevelési problémák is a háttérben)

2018. aug. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Én 12 évesen kezdtem el. De olvastam olyat is, hogy valaki 6 éves kora óta csinálta.
2018. aug. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
100%
11-14 éves kortól kb. Bár változó, van aki ennél is korábban, vagy ennél is később.
2018. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 SubriJózsi válasza:
100%
Én emlékszem, oviban is csináltam, de nem úgy mint a nagyok. tenyeremmel nyomkodtam amíg orgazmusom nem lett. Sokat csináltam, és emlékszem arra is, hogy anyumat az óvónéni behívatta, mert amikor a többiek aludtak, én sokat izegtem mozogtam :) Tényleg így volt ! Nem tudtam hogy mit csinálok, csak azt tudtam, jó az érzés amit a végén érzek. Amúgy 40-es pasi vagyok.
2018. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Átlagosan szerintem 12 éves kor körül, de ezt így nehéz megmondani.

Én 15 éves korom alatt magamhoz sem nyúltam, szóval, ha ebből indulnék ki, megint csak más lenne a helyzet.

2018. aug. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen volt az első orgazmusom, véletlenül jöttem rá hogy kell csinálni. Eleinte csak viztiszta síkos folyadék jött, és egy fél évre rá kezdtek el ivarsejtek is lenni benne. Az érdeklődési körömnél fogva hozzáfértem mikroszkóphoz, és többször meg is néztem mikroszkóp alatt.


A hugom 14 volt a bevallása szerint.

A feleségem szintén 14 volt.

A nagyapám egyszer piás állapotban azt mondta, hogy ő 6 évesen kezdte.

2018. aug. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a lányomnál 5 évesen vettem észre, gondolom, akkor még nem tudatosan. Megbeszéltük, hogy ez magánügy, nem tartozik másokra.

Azóta nem tudok róla, hogy csinálná, de feltételezem, hogy igen, mivelhogy kamasz. :)

2018. aug. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szeptemberbe lesz 12 a nagyfiu és az utobbi napokba vettük észre, hogy kezdenek gyülni a zsepik a párnája alatt meg az ágy mellett a falnál. Szoval kifejezetten most nyár vége felé. Eddig csak a fürdökádba volt "spontán" huzogatás tisztálkodás közben de az még valoszinü nem volt tudatos. Mindez persze azt is jelentheti, hogy már régebb ota csinálja csak most kezdett magömlése lenni!
2018. aug. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
11-13 évesen,de régen is,csak akkor még nem babusgatták őket agyon.
2018. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!