Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért beszél így a fiam?

Miért beszél így a fiam?

Figyelt kérdés

Igazából nem feltétlen zavaró, de párbeszédek során is rengeteg szlenget használ és sokszor nagyon nem is értem, főleg ha még mellé nem is artikulál. Ma az órámról küldtem neki egy képet mert vettem magamnak erre egy ilyen szöveget levág(lejjebb) Kb alig értem amit mondani szeretne. 16 éves gyerekről beszélek. Illetve jó lenne ha valaki letudná fordítani :D


"jajj apa adod itt fullba a szépet jeges óra meg minden én meg full nullába itt állok offos órával a csuklón


Veszünk majd fake rolexet azt flexelek lmao közben full broke lennék azzal a fake szarral olyan lennék tudod mint a forintos csajok akik disselnek minden beszélgetés után"



2018. júl. 3. 02:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%
Vidd el orvoshoz.
2018. júl. 3. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
99%

Ezt még én se értem, pedig 16 éves vagyok :D


Én írásban sem szeretek szleng szavakat írni, szóban végképp. Szerintem egyszerűen meg kell neki mondani, hogy amikor a szüleivel kommunikál, akkor rendes magyar szavakat használjon.

2018. júl. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
98%
Ez már túlzás szerintem..a társaság amibe került, úgy látszik ez szerintük menő. Gondolom a fiad is ezért használja.. Szerintem csak szimplán mond el neki, hogy elég gáz :)
2018. júl. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Játszod az eszed az új órával neki meg nincs pénze és a régi órája is gagyi már.

Vegyél Neki kínai rolex márkájú órát és majd azzal menőzik. Többit nem értem.

Imao - nevetés

2018. júl. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
99%
Ezen szétröhögtem magam. Próbálkozik szegényke beilleszkedni valami szerinte menő társaságba, de túltolja.
2018. júl. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Következő feltörekvő eminemet olvashattuk emberek! :D


Vegyél neki is menő órát,de csak akkor ha tud beszélni!

Ez kb annyira nem érthető mint az én gy.koromban a virágnyelv! :D

2018. júl. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyan közösségbe került, ahol nem a magyar nyelvet ápolják, hanem a "szleng a menő". Mondd meg neki, hogy nem menő, hanem gáz, másrészt meg tényleg beszéljen normálisan, mert így alig tudja majd megértetni magát másokkal. És az már tényleg ciki lesz.
2018. júl. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy már egy ideje Angliában élünk, nem tudom ennek lennek-e köze ehhez. Én nekem még annyira nem jó az angolom, de ha angolul beszélünk akkor sem értem :D Asszonynak jó az angolja már, de a kiejtését sokszor még ő sem érti meg a szavakat(nekünk elég magyaros kiejtésúnk van)
2018. júl. 3. 09:21
 9/21 anonim válasza:
93%
Igen, köze van hozzá. Mostanság divat angol szavakat rakni a mondatokba. A fiad pedig még jobban felvette az angol nyelvterület miatt. Bár így végképp vicces, mert sem angolul, sem magyarul nem érti senki a mondandóját :D
2018. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó mondatot kérdezd már meg mit jelent

a flexelek, laza vagyok?

full broke lennék - I'm broke - le vagyok égve

a disselnek nem tudom mi lehet, vmileny ige magyar raggal


hogy írtad hogy Angliában éltek az mindent megmagyaráz, én is szoktam használni angol szavakat magyar raggal, igaz csak beszédben

pl nézzük meg a mapen

ez akkor van, ha az angolul előbb eszedbe jut mint a magyarul

2018. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!