Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18. születésnapra ajándék...

18. születésnapra ajándék lakás korai?

Figyelt kérdés
Elhunyt nagymamám lakását én örököltem meg. Arra gondoltam, hogy januárban neki adnám a lányunknak, aki akkor tölti be a 18-at. Férjem szerint ez nagyon korai lenne. Szerintem viszont a lányunk már elég önálló és talpraesett ahhoz, hogy egyedül éljen. 18 évesen már egyébként is jogilag felnőtt lesz. A lakást pedig előbb-utóbb úgyis megkapná, tehát akkor már inkább kapja meg most, ne álljon ott üresen még évekig. Szerintetek?
2018. aug. 27. 13:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%
Korai. Én kiadnám albérletbe, addig is jön valamennyi bevétel. Majd akkor kaphat lakás, ha meglesz a munkaviszonya/diplomája/stb.
2018. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Egyetemistaként is laknia kell valahol.
2018. aug. 27. 13:21
 3/31 anonim ***** válasza:
57%
Nevere meg nem iratnam, max haszonelvezeti h annyira megbizhato, mivel keves 18 evesnek van kesz es ertelmes penzugyi felfogasa. Bekoltozhetne, ha fent tudja tartani. Ha nem akkor kiadnam alberletbe aminek az osszege egy szamlara kerulne amihez kesobb ha ugy dont hogy szuksege van a lakasra es fent is tudja tartani, akkor hozza ferhetoseget kapna.
2018. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
44%

Üresen, évekig? Mert most 18 évesen odacuccolna?! Ugyan....

Adjátok ki albérletbe és majd odaadjátok neki ha költözni akar.

2018. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
28%

A lányod tanul, dolgozik? Fenn tudná tartani? Mert oké, hogy beköltözik, de fenn is tudja tartani?

Akarna egyáltalán ott lakni, vagy ahogy lehetősége lenne rá, eladná és esetlegesen nem verné el a pénzt, hanem venne egy olyan helyen, ahol szeretne élni? Ha esetleg hitelt kellene felvenni egy továbbköltözéshez, saját erőből menne, vagy ti fizetnétek a hitelt?


Ezt azért megbeszélném vele, hogy egyáltalán lakna-e ott, vagy ha megkapná, mi lenne a terve vele, mert csak azért nem adnám neki oda, hogy eladja azt elverje a pénzt.


Nem tudom, hogy az "önálló" az nálad mennyire jelent önállót? Lehet, hogy a férjednek van igaza, várjatok egy kicsit és adjátok ki a lakást.

2018. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem irasd a nevére, magadéra meg haszonélvezetet, nem biztos, hogy most beköltözne, nem ismerjük a helyzetét, ha nem költözik be akkor addig adjátok ki a lakást, az albérleti díjon meg osztozzatok vele.
2018. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
15%

Biztos hogy nem adnék neki lakást 18 évesen. Főleg, hogy tanul, bevétele nincs.


Ha majd dolgozik, felajánlanám, hogy lakhat ott ingyen, csak a rezsit kell fizetnie.

Esetleg ha egyetem alatt is meg kell oldanotok a lakhatását, akkor szintén lakhat ott, és ti fizetitek a rezsit. De hogy tulajdonjogot nem kapna, az biztos.

2018. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

Megbeszélném vele, hogy ő mit szeretne. Nem nélküle döntenék. Lehet nem is akarná azt a házat. Vagy nem most.

Viszont az egy dolog, hogy valaki betölti a 18-at. Azért ahhoz, hogy valaki különálló életet éljen, ahhoz számos más dolog is kell.

2018. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
24%

"Egyetemistaként is laknia kell valahol."


Mért? otthon nem maradhat?

2018. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
8%

És ő tartaná el magát?

Szerintem amíg ő csak élne, ti meg fizettek mindent. Felesleges.

Addig kiadnám és amikor lesz munkája és el tudja magát tartani, akkor megkapná. Vagy ha nagyobb lakás, akkor kiadná benne szobát másik egyetemistának és ő abból kell, hogy megoldja a lakhatását.

2018. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!