Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18. születésnapra ajándék...

18. születésnapra ajándék lakás korai?

Figyelt kérdés
Elhunyt nagymamám lakását én örököltem meg. Arra gondoltam, hogy januárban neki adnám a lányunknak, aki akkor tölti be a 18-at. Férjem szerint ez nagyon korai lenne. Szerintem viszont a lányunk már elég önálló és talpraesett ahhoz, hogy egyedül éljen. 18 évesen már egyébként is jogilag felnőtt lesz. A lakást pedig előbb-utóbb úgyis megkapná, tehát akkor már inkább kapja meg most, ne álljon ott üresen még évekig. Szerintetek?
2018. aug. 27. 13:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
12%
Korai
2018. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

A helyzetünkről: Kb. másfél óra tőlünk Pest belvárosa, a lányom oda jár gimnáziumba, most lesz végzős. Majd később egyetemre is itt fog járni, ha felveszik, és mivel színjeles tanuló, nagy az esély rá, hogy felveszik. Az örökölt lakás jóval közelebb van a belvároshoz, mint a miénk, ha ott lakna, nem kellene olyan korán kelnie mindennap.

Azt a kérdést nem értem, hogy eltartaná-e magát. Mások, akik egyetemisták és albérletben vagy koliban laknak, őket ki tartja el?

2018. aug. 27. 14:16
 13/31 anonim ***** válasza:
7%
Van aki melózik suli mellett. Meg azért más mert koli 30e/hó, albi meg 150/hó.
2018. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
16%

Jó, akkor költöztesd be, és akkor ha nem dolgozik majd egyetem mellett, akkor fizethetitek a rezsijét, az étkezését, a jegyzeteket és egyéb sulis kiadásokat, és a zsebpénzét, amiből ruházkodik, bulizni jár, nyáron fesztiválozik stb. Ugye tudod, hogy ez nem havi 20ezer?!


Ha beköltözik a lakásba és esetleg elmegy dolgozni egyetem mellett, akkor legalább lesz zsebpénze, arra pont elég lesz, de az összes többit szintén ti fizethetitek.


Mennyivel egyszerűbb, ha egy kicsit megerőlteti magát és utazik másfél órát egyetemre, a lakás kiadásából bejövő pénzt pedig félrerakjátok és szükség szerint használjátok fel.

Az egyetem nem olyan, mint a gimi, hogy reggel 8-kor ott kell lenni. Ha úgy veszi fel az órákat, akkor előfordulhat, hogy egy héten csak 2x kell korán kelnie, a többi napokon meg 10-től van az első előadása.


De úgyis majd úgy csinálod, ahogy akarod.


Mindenesetre én, meg itt sok válaszoló előbb megkérdezné a gyerekét is, számba vennék ennek fényében a lehetőségeket és úgy döntenének, nem csak odadobnák a lakást, oszt csá!

2018. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell ahhoz nekiadni a lakást, hogy odaköltözzön.

Mikor testvérem egyetemista lett (más városban, mint ahol a szüleim éltek), volt rá keret, így vettek egy lakást neki. Bátyám nevén volt, de a haszonélvezeti jog anyuéké. Mikor pár évre rá én is végeztem és én is abba a városba kerültem, én is odaköltöztem.


Igazából nem értem, hogy ebben mi olyan rossz. Ha volt arra keret, hogy vegyünk egy lakást, miért kellett volna albérletre fizetni? Közben tesóm már vett egy új lakást, én maradtam a régiben, de már dolgozom, eltartom magam.


Amíg egyetemisták voltunk, nyilván a szüleim fizették a rezsit.


Beszéld meg a lányoddal, hogy mit akar.

2018. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
40%

Olvasd el az autós kérdést, rögtön nem adod neki. :D


Amúgy sem iratnám a nevére. Anélkül is lakhatna ott, ha akarnátok. Amúgy meg tuti inkább kiadnám és a bevételt eltenném későbbi felújításra, autóra, jogsira, utazásra(magunknak is). Elég költség lesz fizetni az egyetemet, nem még pluszba egy lakást. Ráadásul amit már írtak is, ez egyetem, nem gimi!

2018. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Írtam, januárban lesz 18, akkor adnám neki a lakást, nem most. Addig még rendbe is kéne hozni a lakást, tapétázni, festeni meg ilyesmi, tehát most még kiadni sem tudom. Mire megkapná a lányom, addigra már csak egy félév lenne neki hátra a gimiből. Nem is biztos, hogy év közben, érettségi előtt lenne kedve költözködni, lehet, hogy csak nyáron költözne be, tehát gyakorlatilag már egyetemistaként lakna ott.

Az egyetemisták költségeivel kapcsolatban: én annak idején kaptam a szüleimtől havi x összeget, ezen felül volt ösztöndíjam és alkalmanként diákmunkát is tudtam vállalni, ebből éltem. Én is így szeretném csinálni. Az, hogy neki adom azt a lakást, nem azt jelenti, hogy egész életében én fogom őt eltartani. Tanulni fog, aztán dolgozni, mint minden más normális ember. Egyedül annyi előnye lesz sokakkal szemben, hogy saját lakásra nem kell majd gyűjtenie.

Miért ne írathatnám át a nevére a lakást? Írtam azt is, hogy előbb-utóbb úgyis neki adnám, mert nekem nincs rá szükségem. Jelenleg is saját tehermentes lakásban élünk, és nem azt mondom, hogy el vagyunk eresztve anyailag, de nem kell annyira a pénz, hogy inkább egy idegennek adjam ki bérbe a lakást, mint hogy a saját lányomé legyen. Neki is lesz majd párkapcsolata, gyerekei, akiket fel kell majd nevelnie valahol.

2018. aug. 27. 16:09
 18/31 anonim ***** válasza:
16%

Azt a kérdést nem értem, hogy eltartaná-e magát. Mások, akik egyetemisták és albérletben vagy koliban laknak, őket ki tartja el?


Engem speciel a munkahelyem, és az ösztöndíjaim. Gimisnek felesleges még lakás, a túl nagy, hirtelen szabadságtól, hidd el, csak a csavargás és bulizás menne, pont akkor rontaná le a tanulmányi eredményeit mikor azok a legfontosabbak lennének az egyetemhez.


Én kiadnám albérletbe, az érte kapott pénzt számlára raknám, és ha bekerül államira, odaadnám neki hogy rendezze be a lakást belőle, ha önköltségesre akkor meg az első két félév tandíját kifutná.


Mikor kezdené az egyetemet meg megkapná a lakást.

2018. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Aki egyetemista ki tartja el? Fele csapatot a szülők, másik fele saját magukat.

De nekem egyetlen barátom sem él egyedül. Mindenki társbérletben van (vagy szobát bérel vagy szobatársa is van) vagy koliban él.


Ha megtehetitek, hogy fentartotok egy lakást csak neki, minden költséggel akkor csináljátok.


De ha több szobás a lakás én keresnék mellé lakótársat.

Egy barátom az idősebb testvére házában él. A másik szoba ki van adva, fizeti a rezsi sajátrészét a lakótárs, plusz a szobáért is. Így haver gyakorlatilag ingyen él ott és egy kis pénzt is kap a testvér a lakótárs által.

2018. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
66%

"Azt a kérdést nem értem, hogy eltartaná-e magát. Mások, akik egyetemisták és albérletben vagy koliban laknak, őket ki tartja el?"


Vagy koliban laknak, amit azért ki tudnak termelni, vagy társbérletben, így minden megoszlik. Azért nem minden egyetemista tudja fenntartani magát úgy hogy teljes rezsi + kaja + igények.

Ha egyetem mellett meg annyira jól fizető munkát lehetne találni, akkor nagyon sok egyetemista egyetem után, teljes munkaidőben gennyesre keresné magát, de nem így van. Az hogy egyetem alatt egy-egy kifogja a részmunkaidős, jól tejelő munkát, persze vannak, de nagyon kis része.

2018. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!