Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18. születésnapra ajándék...

18. születésnapra ajándék lakás korai?

Figyelt kérdés
Elhunyt nagymamám lakását én örököltem meg. Arra gondoltam, hogy januárban neki adnám a lányunknak, aki akkor tölti be a 18-at. Férjem szerint ez nagyon korai lenne. Szerintem viszont a lányunk már elég önálló és talpraesett ahhoz, hogy egyedül éljen. 18 évesen már egyébként is jogilag felnőtt lesz. A lakást pedig előbb-utóbb úgyis megkapná, tehát akkor már inkább kapja meg most, ne álljon ott üresen még évekig. Szerintetek?
2018. aug. 27. 13:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
52%
Ha megbízható odaadnám!
2018. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
40%
Én nem adnám neki. Nyilván lakhatna benne, miért menne koliba/albérletbe, ha van lakás, de nevére csak a diplomaosztón iratnám.
2018. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
85%

Én speciel egyáltalán nem értem, hogy mi lenne ezzel a probléma. Rengeteg ilyen családot ismerek, ahol a gyerek kapott egy saját lakást, mikor elkezdte az egyetemet. A legtöbb esetben nem a gyerek tartja fenn magát és a lakást, hanem azt is ugyanúgy a szülők fizetik. Nem értem, hogy ezzel mi a baj, szerintem ez teljesen megszokott. Engem is a szüleim tartanak el és konkrétan egyetlen egy embert nem tudnék mondani a környezetemből, aki egyetemistaként teljesen önellátó és maga tartja el magát. Persze, vannak olyan családok is, akik ezt nem engedhetik meg maguknak, de ha ezzel nincsen gond, akkor nem értem, hogy miért ne lehetne élni ezzel a lehetőséggel.

A kollégium nem alanyi jogon jár minden egyetemistának, hanem meg kell pályázni és különböző szempontok alapján (leginkább szociális helyzet, de a tanulmányi eredmény is számít, igazából egyetemtől függ) bírálják el. Vagy kap, vagy nem. Én pl. nem kaptam, pedig egyáltalán nem vagyunk eleresztve anyagilag. Most albérletben lakok, ami azt jelenti, hogy konkrétan egy kisebb vagyon megy el csak a lakhatásomra... Az albérletek nagyon drágák, főleg Budapesten. A szüleim is mindig azt mondták, hogy ha majd lesz elég megtakarításuk, akkor az egyik első dolguk lesz, hogy vesznek nekem egy lakást. Ha az embernek van egy lakása vagy megengedheti magának, hogy vegyen a gyerekének egyet, akkor szerintem az a lehető legjobb döntés. Így nem kell bérleti díjat fizetni, saját lakása van és nem kell a tulajdonos kegyeit lesni stb., ha szeretné, akkor fogadhat maga mellé egy lakótársat, aki fizet és később is ki lehet adni a lakást jó pénzért. Vannak, akik konkrétan ebből élnek, mert ez egy jó bevételi forrás. Nyilván beszéld meg a lányoddal, hogy ő mit gondol erről az ötletről és szeretné-e stb., de én azt mondom, hogy ez egy nagyon jó ötlet.

2018. aug. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
6%

Nm kapná meg, dehogyis... ráér majd 22-23 évesen, mikor FENN TUDJA TARTANI.


Addig meg kiadnám, ő menne koleszba, vagy bejárna.

2018. aug. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
13%

Nem adnám neki csak úgy!


A szüleim mind a 4ünknek vehettek volna lakást, amikor egyetemre jöttünk, de nem tették. Én jelenleg az ő lakásukban élek, amit használhatok, ameddig kell, de csak úgy nem fogják a s*ggem al rakni.

2018. szept. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

Korai.Jobb lenne ha inkább megtapasztalná milyen keményen kell dolgozni mindenért.


Más emberek keményen dolgoznak,3-4 szombatot vállalnak be mégse jutnak egyről a kettőre,mert csak a számlákra elég a fizetés;egy fizetés még albérletet is alíg fedezz és akkor már ennivalóra nem jutna.Tehát egy egyedül élő nem tudna albérletet sem fizetni.


Jobb lenne ha felfogná sok ember az egész életét végig dolgozza és sosem lesz lakása.

Talán akkor megértené milyen szerencsés,kiváltságos helyzetben van és nem csak természetesnek venné,hogy neki jár

2018. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi burzsuj van itt,akiknek csak úgy a fenekük alá tettek lakást a szüleik,vagy 1 havi keresetet fizettek iskolás éveik alatt a szülők.Azta!Kiszámoltáttok hány millió ment el rátok?

Ja és viszonozzátok is szülők fele?


Nem tudom szerintem nem fejős tehènnek vannak a szülők hogy minden az ő pénzükből legyen és ezt természetesnek is vegyétek.Apa vegyen lakást,cuccokat,meg csekkoljon 100.000 havonta.


Szerintem dolgozó ember ha otthon lakik,szülő ingatlanába szálljon be a számlákba,különben csak kitartott marad,másokon élősködik.

2018. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Nem értem ezeket a válaszokat. Annyi szerepel a kérdésben, hogy a lakást a lányomnak szeretném adni. Honnan vontatok le olyan következtetést, hogy minden a s*gge alá van tolva, nem fog dolgozni, mi fogjuk eltartani, elbulizza a pénzünket egyetemistaként meg mit tudom én? Tudtok bármi más részletet rólunk és a lányunkról azon kívül, hogy szeretnénk nekiadni azt a lakást? Ha nem, akkor miért írtok ilyeneket?

Az, hogy megkapja a lakást, pontosan olyan, mint másoknál az, hogy albérletbe mennek, annyi különbséggel, hogy neki nem kell lakbért fizetnie. Nem értem, miért gondolják egyesek azt, hogy a lakással együtt automatikusan mi fizetjük a rezsit, a kaját, a bulizást meg minden egyebet. Pont ugyanúgy fog élni a lányunk, mint bármelyik más egyetemista, csak annyival lesz több pénze, amit más diákok lakbérre költenek.

2018. szept. 9. 17:28
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

Hàt a mai világban az jómodú aki csak úgy,hogy bármit tett volna érte 18 évesen lakást kap és tetszik vagy sem egy elkényeztetett,mert mások egész életükben dolgoznak és túlóráznak mellette és nem tudnak egy saját otthont vásárolni.

Még jó,hogy szúrja az emberek szemét,itt egy 18 éves taknyos akinek lakása van,sok 40-50 évesnek akik 20-30 éve dolgoznak meg nincs.Akinek ott a feneke alatt a lakás már meg van alapozva a jövője.Több 10 millió a feneke alá került.


Aki dolgozó ember akàr albérletbe otthon él meg szálljon be rendes költségekkel a rezsi és hàz/lakás költsegbe,mert hiába keres ha nem teszi csak egy eltartott.Elég baj,hogy ennyi szülein élősködő fiatal van,akiknek természetes hogy havi fizetéseket a fenekük alá tegyenek a szülők,mert tanulnak.Lehet estin is,munka mellett.Itt a fiatalok olyan természetesnek vették hogy a szüleik pénzeljék őket.


Elég szomorú,hogy csak akinek pénze van az tudja a gyerekeit tanítatni,pedig akik termelésben dolgoznak azok termelik ki az adókat is,azok nem fognak tudni 100-130.000 ft-ot a gyereknek oda nyomni havonta,mert a fizetése is kb ennyi.Pedig fősulira nem csak jóképességű kerül ám be,csak nem mindegy ki tud fizetni(pl magán tanárt)


Sok családban a 2 kereső gyerek fizetésével tudják a családi házat fenttartani

2018. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ha ő szeretné, és el akar költözni, valamint értelme is van (pl tanul vagy dolgozik abban a városban ahol a lakás van), nem csak poénból kellene fenntartani két lakást, akkor miért ne. Ha most nincs rá szüksége, akkor is a nevére lehet íratni, és legalább van mivel elindulnia majd az életben. Ez egy nagyon jó lehetőség, és megtenném.
2018. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!