Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a kamasz számára a tiltott...

Ha a kamasz számára a tiltott dolgok a vonzóak, akkor sok szülő miért tiltja a kamasz gyerekét pl. a szextől, cigitől, stb-től?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy manapság a szülők azt csinálják, hogy amint belép a gyerekük a kamasz/serdülőkorba, tiltják mindentől.


Nem szabad szexelni, mert az a felnőttek dolga, nem cigizhetsz, mert káros, nem ihatsz, mert az is a felnőttek dolga, stbstb... De persze a kamasz csak azért is csinálni fogja, mert a tiltás kíváncsibbá teszi őket.


Engem a szüleim nem tiltottak semmitől és pont ezért nem is csinálom, mert nem érdekelnek. Vagyis de, a szex az igen, de nem úgy, hogy akarjam is csinálni.


Inkább kicsikorban kéne egy kicsit szigorúbbnak lenni a gyerekkel, mert akkor sokkal okosabb a gyerek és akkor kamaszkorban nem kéne mindent tiltani. De ehelyett mi van? Kicsikorban mindent megengednek nekik, mindent megkapnak, csak mert hát gyerek, meg cuki, stb, kamaszkorban meg semmit nem szabad, az túl drága, ilyenkor meg persze a kamasz meg van zavarodva, nem érti, hogy kicsiként miért voltak vele ilyen engedékenyek, kamaszként meg miért tiltják mindentől és persze fellázad és hülyeségeket csinál.


16/L vagyok egyébként.



2018. aug. 28. 06:02
1 2
 11/14 anonim válasza:

Ez azért van, mert ha az embernek gyereke van, alapvetően szereti, és ebből következően félti. A szülő felelős a gyerekéért, és szeretné megóvni az olyan dolgoktól, amelyek a testi és lelki egészségét veszélyeztetik. Az alkohol, a cigi pedig alapvetően káros dolog, és ami még rosszabb, függőséget okoznak, amelyet a szülő aztán végképp nem akar a saját gyerekének.


A szex az nem káros, itt a szülő azt szeretné, ha a gyereke minél érettebben kezdje el, amikor már a lehető legjobban kialakult benne a felelősségtudat.


A szülő nem lehet biztos abban, hogy a gyereke „nem tér rossz útra”, ezért a fentiektől való óvás érdekében nem sok egyebet tehet, minthogy tiltja ezeket a dolgokat. Az persze más kérdés, hogy sok kamasz (tisztelet a kivételnek) ettől még inkább csinálni fogja (sajnos).

2018. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen levek mentén, kérdező, minden gyerek elkötheti apuka autóját is. Aztán, ha feltekeredik egy fára, apuci mehet a dutyiba.
2018. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. 18 vagyok egyetemista. Kiskorom óta arra neveltek hogy a fű, a drog az rossz. Soha nem is csináltam. Magamtól is ilyen lett a személyiségem mert utálok bármire is ráfüggeni de erre is neveltek. Nem tiltottak, soha nem mondták hogy tilos, de következetesen ráneveltek hogy rossz és ha lehet ne csináljam. Túl vagyok jó sok bulin és soha nem csináltam.

Szextől sem tiltottak, csak felhívták a figyelmem a fontos dolgokra illetve magamtól is tájékozódtam. Szűz vagyok.

Ivástól sem tiltottak kifejezetten. Egy darabig anyum mondta hogy ne, ettől függetlenül 16 éves korom óta "iszom". Nem, nem vagyok alkoholista, nem vagyok mindig csatak részeg (néha előfordul) de alapvetően ilyen péntek/szombat esti iszogatások szoktak lenni. Meg bulizni is járok. Felelősségteljesen.

Pl.: nálunk a társaságban van hogy 1-2 ember szétcsapja magát akkor a többi automatikusan nem fogja és odafigyelünk a másikra. De mint említettem nem vedelek. Nem volt konkrét tiltás, sőt egy idő után meséltem vicces ivós sztorikat anyumnak. És az hogy beszélhetek róla vele és hogy elmesélem hogy amúgy jól bírom és nem csinálok hülyeséget segít.

2018. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én meg pont azt tapasztaltam,hogy semmi erkölcsi tartást nem tanítanak a gyerekeknek a szülők,agyon kényeztetik őket,viszont a változó világra fogva,meg a médiára természezesbek veszik hogy 14-16 éves lányaikat már kezegessék 19-20 éves fiúk.Sok 16-17 éves tinit látok aki már most ki van tetoválva.



Vicc az egész,ha szendvicset kellene elkészíteni,tankönyvet becsomagolni,otthon valamit csinálni ahhoz gyerek;majd a szülei megcsinálják.De 14-16 évesen ha péniszt kell kézbe venni ahhoz nem.

2018. szept. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!