Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok szülők mért nem tanítják...

Sok szülők mért nem tanítják meg erkölcsi tartásra a gyerekeiket, hogy várjanak a szexszel, mért dícsekszik el egyik-másik anyuka ha 16 éves lányuknak már 4 pasija volt?

Figyelt kérdés

Mért engedi sok szülő,hogy iskolába járó gyereke tetovált legyen?

Mért minden felelősséget a médiára és a változó világra fognak?


2018. szept. 21. 21:50
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:

Kérem akire nem igaz ne vegye magára.

De olyan munkahelyen dolgozom ahol igen sok a nő és nagyon sokan olyan lazán veszik és már-már dicsekszenek ha kikapós a lányuk és normális szerintük ha 15 éves lányok már szexelnek.

És majdnem hogy azt szólják le és az a nem normális ha egy 17-18 éves fiatal nem szexel.

2018. szept. 21. 21:52
 2/42 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, én egy ilyet sem ismerek. Pedig van néhány kamaszlánnyal rendelkező kolléganőm.
2018. szept. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
91%

Hiába tanítod.Hiába mondod el ezerszer, kamaszodik, tombolnak a hormonok, jön a szerelem és kész. Védekezést kell bele súlykolni.Szerintem nem büszke az az anya akinek a lánya 15 évesen szexel.Nem tapasztalom ezt.A tetoválás teljesen más mint a szex.Sokszor az sincs megengedve, csak úgy megy haza a gyerek.

Nehéz egy kamasszal.A fiam 19 éves.Sokmindenen átmentem vele.A lányom 12, vele még most fog kezdődni.

Ne törj pálcát senki felett.Nem tudhatod abban a helyzetben te mit hogyan tennél.

2018. szept. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
58%

Nem találkoztam ilyennel.


Talán....mert nekik is hasonló az erkölcsi normájuk.

2018. szept. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
68%

Én találkoztam már.

A kislánya általános után kollégista lett, kb 14-15 évesen az anyja maga viszi műkörmöshöz, alap náluk, hogy hidrogénezett haju, nemrég azon aggodtak hogy egy cigo felcsinálta a kislányukat (normális pasit ugy néz ki nem sikerült összeszednie) és az anyja azt a következtetést vonja le, hogy azért az ő lányával esik ez meg mert szebb mint az átlag.


Az anya amugy eltartott és szolid, barna rövid haj, kis körmök, kedves természet, nem is értem az egészet.

2018. szept. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem mindenkire jellemző
2018. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
52%
A mai világban anyuka 16 éves lányát ígyis-úgyis megdugják.
2018. szept. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
ilyen ez! gyorsan mondjunk el tíz miatyánkot! fertő!
2018. szept. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
51%

A munkahelyemen majdnem hogy dicsekedett az anyuka a lányával hogy 16 éves korára már 4 barátja volt a csajnak és szinte leszólta aki 18 évesen még nem szexelt,mert ismert ilyet,szerinte az nem normális.Bár mit várunk tőle,a falu hírmondója,mindenkit leszól,mindenki gyerekét leszólja,pedig önmagába néhzetne nagyon is,és amiket a kisebbek gyerekéről mesél milyen tudatlan durva.6.-ba jár a kisebbik és most tanult meg cipőt kötni,anyuci vágja a körmeit és mossa a hajacskáját a 170 cm magas vén culának,a nagymama meg vasal anyuci helyett hetente,de az unokák nem tudják hogyan is hívják a mamát,aki a másik utcába lakik.De persze mindenki más hül ye rajtuk kívül.



De ellenpélda is sok van,most sem minden tini kur vincka.

2018. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
34%

Érdekes kérdés. A saját példámból tudok kiindulni. A szüleim "erkölcsi tartásra" tanítottak, tudom mi a helyes, a probléma kapásból az, hogy a korosztályommal nem jöttem ki világ életemben, ellenben nálam 10-15 évvel idősebbek állandóan azt mondogatják, milyen jó, hogy ilyen a világnézetem és a mai világban így gondolkozom az életről, emberi kapcsolatokról.

Nem gondolom magam züllöttnek, világ életemben utáltam pl. bulizni, egy kezemen meg tudom számolni 20 éves koromig hányszor voltam (4x, részeg pedig még sosem, minden buliról hazaértem 1-re).

Van tetoválásom. Megbeszéltem anyával, hogy szeretnék, elmagyaráztam neki miért azt szeretném, vártunk fél évet, még utána is mondogattam, hát megengedte. 16 voltam, a mai napig nem érzem hátrányát. 16 évesen feküdtem le az első fiúmmal, aki érdekes módon rá két hónapra meggondolta magát velem kapcsolatban, hirtelen összejött mással...na puff, anyám ezzel mit tud kezdeni? Hiába tanít erkölcsi tartásra, a mai világ sajnos nem mindig úgy működik, ahogy én vagy ő elképzelem, hogy helyes lenne, sajnos elég sok esetben tapasztalom. Hozzáteszem, az első szexről is tudott, és azóta is tud minden párkapcsolatomról, de sosem szokott ezzel sem dicsekedni, sem szégyenkezni miatta, sőt egyáltalán nem beszél róla. Szóval nem érzem úgy, hogy rosszul lettem nevelve, ellenben ő arról nem tehet, hogy pl. párkapcsolatok terén ma nem mindig egyenesek. Én pedig nagyon hálás vagyok neki, hogy olyan bizalmi viszonyban vagyunk, hogy bármit megoszthatok vele.

Ebből én csak azt szűröm le, hogy hiába tanítod sajnos úgymond erkölcsös életre a gyereket, ha próbál is erkölcsös lenni, nem biztos, hogy mindig arról kap visszaigazolást, hogy ez jó, akkor már verheti a fejét a falba...

2018. okt. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!