Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok szülők mért nem tanítják...

Sok szülők mért nem tanítják meg erkölcsi tartásra a gyerekeiket, hogy várjanak a szexszel, mért dícsekszik el egyik-másik anyuka ha 16 éves lányuknak már 4 pasija volt?

Figyelt kérdés

Mért engedi sok szülő,hogy iskolába járó gyereke tetovált legyen?

Mért minden felelősséget a médiára és a változó világra fognak?


2018. szept. 21. 21:50
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Amúgy 16 évesen mégis hogyan ne a szülők pénzén éljek, a napi pár óra szabadidőmben nem tudok dolgozni, ha meg azt az egyetlen szombati napot rászánnám, egészségtelenül túlhajtanám magam, és szerintem a szüleim sem engednék.
2018. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
0%

Off:


Mindenkinek kellett suliba járnia,tanulnia,akkor is sokaknak volt 7-8 órájuk,de egy csomó házimunka is,akkoriba sok fiatal azzal segített otthon,hogy a lányok szinte az összes házimunkát otthon megcsináltak,fiúk meg ha vidéken éltek fűnyírás,fa hasogatás stb,szén vagy fa behordása télen,rendszeresen.Bőven volt munka.Szóval bocs,hogy nem sajnállak.


A tanuláson és az egyéb otthoni feladatokon mindenki átment,csak egy csomó kötelezettségük volt és ennyi luxust mint amit mostani fiatalok megengedhetnek nem tehették meg.


A motorért meg nem te dolgoztál meg,szóval más babérjaival ne ékeskedjünk.Az csak a feneked alá került,ahogy az ingyen tanulás is.


Sok fiatal van még ma is akik nyári munka során hozzák össze a jogsit,vagy amiért egész nyáron dolgoztak abból ruházkodnak és a tankönyveikhez hozzájárulnak.


A felnőttek meg sokszor 5-6 órát ha tudnak aludni,mert sok felnőtt elmegy 6-ra dolgozni,otthon a 8 óráját ha ledolgoztak,jön a második műszak otthon este akár 9-10-ig is utána kerül ágyba és akkor még rendszeresen szobatozik is.Kicsit el vagy tévedve,ha sajnálod magad.



Ja és nem attól lesz valaki felnőtt ha szexel.Innen látszik hogy nagyon gyerek vagy,ha te azt gondolod hogy ez már a felnőtt lét.Ahhoz hogy felnőtt légy ahhoz azért dolgoznod is kellene,protekció nélküli állásba,és hozzájárulni a kiadásokhoz keményen,önállónak lenni,nem a szülőkkel el láttatni magad stb.


A fiataloknak nagyon jó kifogás,hogy megbántanák a szülőt ha levennének némi tehert a vállukról és nem velük csináltatnák meg a dolgaikat,pont hogy sok szülő épp hogy örülne ha a gyerek ezt megtenné!


Plusz ha a bulihoz ami reggelig tart nem fáradt a fiatal,akkor a házimunkához sem,fél óra belefér.


Mindenki volt fiatal,diák,volt házi,tanulás másoknál is.

2018. nov. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

#32 Akkor miért lepődnek meg szülők, rokonok is, hogy az ő idejükben mennyivel kevesebbet követeltek?

Igen, azok a gyerekek, akik RÁ VANNAK SZORULVA, mert sajnos szegény családban élnek, valóban nyáron keresik meg a pénzt jogsira meg hasonlóra. Én egy tényt közöltem, nem "ékeskedtem" senki "babérjaival". Szerintem ahol van annyi pénz, hogy fizessenek néhány nem létfontosságú dolgot a gyereknek, ott az a normális, hogy a szülő nem küldi el dolgozni mondjuk egy új farmerért vagy ad neki pénzt mozira, sütizésre. Nem kell a gyerek s.gge alá rakni mindent, de néhány 1000 forinttal, ha nem szűkölködnek, minek fukarkodni? Egy szerető szülő (szerintem) a kamasz gyerekét igenis támogatja anyagilag, ettől még senki nem lesz elkényeztetett, legfeljebb nem marad ki minden társasági programból, mert ,,nincs pénze". Normális szülő nem is akarná ezt.

Nem mondtam, hogy a szexhez felnőttnek kell lenni. Azt sem, hogy még gyerekként rendben van. A kettő közötti átmenetet kamaszkornak hívják, remélem tudod miről beszélek.

2018. nov. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Egyébként egy felnőtt alvásigénye nem egyezik meg egy kamaszéval, aki még növésben van, fejlődik a szervezete.

És most akkor öljem meg magam, hogy volt lehetőségem ingyen jogsit csinálni, vagy mi? Nem is értem, hogy lehet valakinek pofája élni a szülei munkahelye által kínált lehetőségekkel...

Látszik, hogy irigy vagy amiért ma a fiataloknak jobb élete van, mint neked valaha is volt és lesz. Másképp nem itt, gyakorin szidnád őket, hanem élnéd az életed... Ha lenne.

2018. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Ezek szerint neked sincs életed,ha itt írkálsz nem?Meg senkinek sincs élete aki itt fent van?Ez a te logikád.


Ahogy a te logikád,ha tudd adni a szülő adjon!A szülő is csak az ésszerűség elvén adjon!És a gyerek meg ne várja el,hogy mindent csak ingyen kap.Senki nem hal bele,ha picit megtanulja,hogy mennyit is kell dolgozni bizonyos dolgokért és nem csak természetesnek veszi,hogy több száz ezres dolgot csak úgy kapjon.Az több hónap munka,nem lazsa.


Ha tud adni a gyerek az is adjon és segítsen is és ne csak elvegyen!Adok-kapok elv.És egy idő után álljon meg a lábán,menjen dolgozni,ne csak több millió forintért tanulgasson a szülők pénzén 26-30 évesen még mindig és végre kereső emberként,még mindig a szülőkön élősködjön,mert nem járul hozzá semmihez.

Rengetek fiatal dolgozó felnőtt van aki a mai napig ezt teszi.


Nem azt írtam ne bulizzon sose a tini,(normális kereteken és módon belül szórakozon és nem több 10.000 ft-ot verjen el minden hétvégén discocban,meg mozikban,)hanem hogy elég gáz hogy sokszor részegre issza magát és olcsó és primitív módon viselkedik.Nem épp jó a véleményük a mai lányokról a fiatal fiúknak sem,könnyen és gyorsan oda dobják magukat(persze vannak kivételek).Jó pár fiatal csajt meg lehet nézni,ha beszabadulnak discoba csoportosan van hogy durvábban viselkednek,mint a fiúk.


Én is voltam kamasz,mindenki volt,de nem mindenki aludt 10-ig hétvégenként állandóan.Sokkal több feladatuk volt a tiniknek még sem rinyáltak mindenen,sokkal kényelmesebb dolga van most sok tininek még is nyafog.Tisztelet a kivételnek.


De itt a túl korai szexről,a túl könnyű erkölcsű és túl korán szexelni kezdő kamaszoktól indultunk ki.Szerintem sehol sem érett egy 15 éves gyerek,főleg ha meghallgatjuk milyen elkényeztetett anyuci kisgyerekei vannak,akik semmit sem csinálnak otthon.



A mostani generáció mindenért agyon van sajnálva.Régen ha információra volt szüksége valakinek azért el kellett menni a könyvtárba,futkosnia,utaznia,nem egy kattintás volt és még sem nyafogott.


A mai kompetenciaméréseket meg meg lehet nézni,mindenhol leírták a szakemberek,hogy évről évre csökkennek az eredmények.


Tudod minden támogatást az adófizetők pénzéből ad állam bácsi is,így amikor felnőtteket szídsz akkor azokat szídod akiktől elvonnak dolgokat,hogy nektek meg adjanak.



NÉzd meg a mostani diplomásokat,egyetemistákat meg a híres egyetemi gólya bulikat.Attól,hogy könnyen tanul valaki,még nem jelenti semmit.Meg lehet nézni sokak hogyan viselkednek.

2018. nov. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon el lett kanyarodva a témától.


Továbbra is korainak tartom,hogy 15-16 évesek szexeljenek,ehhez már legyen eszük,de máshoz,felelősségvállaláshoz,feladatvállaláshoz stb meg ne.A flegmaságot,a kiéltséget és ezzel a később majd meglátszódó kiégettséget nem tartom jó dolognak.



Véleményen szerint felesleges a vita a diáklánnyal,hisz diák,ők úgy gondolják még,hogy csak nekik lehet igazuk,csak nekik van gondjuk,csak nekik nehéz,más nem volt fiatal.Nem is lehet nekik megmagyarázni,mindenre lesz válasza mi miért jár neki,mi miatt érett egy adott dologhoz.Pont ezért tini.:-)

Ha leírja vagy elmondja nekik hogy túl korai valami,nem kellene,nem csak elfogadni kell és természetesnek venni dolgokat akkor már utálják őt,mert tini,mert fiatal,mert ....

Pont ezért tini.Ha valaki ellentmond neki,nem ért vele egyet akkor utálja,leszólja,pedig a leszólás nem itt kezdődik.

Még tini!:-)

Felesleges vele vitázni,nem lehet vele beszélgetni, érvelni,lesz rá válasza,egy mert....

2018. nov. 17. 16:38
 37/42 anonim ***** válasza:

Szóval ha valaki tud érvelni és nem adja fel, azzal felesleges vitázni... Mindent értek.

Bocsánat, zavar, hogy mennyire le van nézve a korosztályunk. Én amúgy sem a 26-30 évesekre gondoltam, inkább a 14-20 éves korosztályról van szó a kérdésben is.

Aki nem ért egyet a kérdezővel, az talán már nem is írhat?

Amúgy ez így van rendjén, ahogy a nagyszüleink szidták a szüleink generációját, ugyanúgy megkapjuk ezt mi is. Lényeg, hogy nem kell általánosítani, vannak a tinik között felelősségteljesek és felelőtlenek, lusták és szorgalmasak, okosak és buták, érettek és éretlenek is, függetlenül attól, lefeküdtek-e már valakivel, vagy sem.

2018. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Off:A kérdés felnőttekhez szólt szerintem!


Te elég gyerek vagy,hiszen leírtad,hogy egy 15 éves is érett a szexhez és nem korai,ha azzal akivel lefekszik már pár hónapja együtt van vagy szereti az illetőt.


Bocs,de gondold végig egy 15 éves vagy 8.osztályos még,igaz már 8. osztály vége fele jár,hisz sok gyerek már elmúlt 7 éves mire elsőbe megy.


Aztán gondolj bele,mivel általános iskolás vagy éppen csak középsuliba megy az illető(tehát messze nem egy érett gyerekről beszélünk),így talán ha hétvégén tud néha-néha találkozni a neki tetsző fiúval.

Mirőln is beszélünk valójában,:-) - havi 3-4 találkozóról jobb esetben(mert van hogy nem is engedik el a 8.-as gyereket minden hétvégén csavarogni),az fél év alatt sem hosszú ismeretség szerintem.

Szerelmet meg hagyjuk,tini korban,de még jóval kisebb korban is sokszor szerelemes az ember,még ilyen pop sztárokért is oda van:-)


Vagy most komolyan ha valaki fél éve ismer egy fiút,vagy gyerekkori barátok voltak akkor az feljogosítja és érett és nem elsietett a szex 15 évesen már, hát ez elég vicces érv.

Akkor 13-14 éves is ha testileg elég fejlett és ismer valakit több éve akkor már mindenhez érett.


15-16 éves még nagyon is gyerek ezen nincs mit szépíteni.


Aki érett agyilag az tud a szexszel is várni szerintem és nem fogják azonnal lefektetni 15-16 évesen.Most se mindenki kikapós és dobja oda magát olyan könnyen,csak most aki nem ilyen az is kénytelen kamuzni.



Abban igazad van,hogy mindig is jöttek ezzel a mai fiatalokkal!

Csak hogy tényleg a mai fiatalok nagy %-a igen meg van kímélve és igen flegmán tud viselkedni.

2018. nov. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Nem valami nagy dicsőség ha 15-16 évesen ahhoz már volt esze,hogy kezelgessék,hagy ne mondjam ahhoz elég nagynak érzi magát hogy ... a kezébe fogja és mást is csináljon vele.


De a szendvicskét anyuci csinálja majd meg neki reggel + vasaljon is ki neki,mert a kést és zsemlét megfogni,megkenni vajjal,megtölteni amivel szeretné,vagy vasalót megfogni már igen nehéz dolog.

2018. nov. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Valóban felnőtteknek szólt a kérdés,de ne veszekedjetek már.Egy tini másképp fogja látni a dolgokat.
2018. nov. 24. 20:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!