Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok szülők mért nem tanítják...

Sok szülők mért nem tanítják meg erkölcsi tartásra a gyerekeiket, hogy várjanak a szexszel, mért dícsekszik el egyik-másik anyuka ha 16 éves lányuknak már 4 pasija volt?

Figyelt kérdés

Mért engedi sok szülő,hogy iskolába járó gyereke tetovált legyen?

Mért minden felelősséget a médiára és a változó világra fognak?


2018. szept. 21. 21:50
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ha a lány sok hónapnyi együttlét után fekszik le a barátjával 15 évesen, abban semmi elítélendő nincs. Felesleges álszentkedni, hogy régen nem így volt... Akkor miért volt normális pár évszázaddal ezelőtt 16 évesen házasodni és szülni? Annyi a különbség, hogy most már fogamzásgátlás, így az efféle élvezetek (ami egy bizonyos mélységű kapcsolatban teljesen normális jelenség ebben a korban is) nem járnak olyan súlyos felelősséggel, mint akkoriban. Na meg mikor a mostani szülők gyerekek voltak, amennyire tudom, az emberek kevésbé osztottak meg ilyen magánjellegű dolgokat, előfordulhat, hogy sokan ugyanígy éltek, csak nem tudnak róla mások.
2018. okt. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
13%

11/11


Szerintem meg szégyelheti magát aki 15 évesen már szexel,mert ha a szexhez olyan nagynak érzi magát,akkor legyen önálló és ne a szülőknek kelljen helyettük mindent megcsinálni.Igen sokat hallani micsoda lusta,egyedül semmit sem képes elintézni típusú gyerekük van.Középiskolás kölykök akik már a szexhez nagyok,de anyuka vasal rájuk,meg csinálja 18-20 évesen is a reggelicskét,mert annyira felnőttek,meg még mindig neki kell a tankönyveket kötözgetni,sok a háziorvoshoz,meg fogorvoshoz tömésre képtelen elmenni.

Akkor hol nagy,meg érett?Ha mindenre képtelen,se házimunka,se önállóság?


Igen a régi időkben is voltak kikapós lányok,nincs mire büszkének lenniük,és hiába lett párukból szülő,azért akiről tudták hogy milyen fiatal volt és ha ott ragadt a szülő helyén felnőttként is lehet akármilyen rendes bizony nem fog kitörlődni hogy ki is volt ő és mindig így vagy úgy a háta mögött odamondogatják,nem mossa le magáról.


És ha már a régi időkről beszélünk,lehet hogy voltak kikapós lányok,de akkor arról is beszélnünk,hogy önállóságot és rengeteg otthoni segítséget is elvártak tőlük és nem fejték le a szülőket úgy,mint a mostani tinik.Műköröm,kozmetikus,fodrász,szoli stb és akkor nem beszélhetünk akármilyen mobil nem jó,minden kell,csak dolgozni ne kelljen érte....


Egy általánosból alig kimaradt taknyos ne akarjon szexelni.



Persze tisztelet a kivételnek.

2018. okt. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen másfajta érettség kell ahhoz, hogy valaki nemi életet éljen, mint hogy segítsen a házimunkában. Ha ezen múlik, akkor ha valaki 13-14 évesen van olyan önálló hogy gondoskodjon magáról és segítsen otthon, az már szexelhet, de aki esetleg 20 éves korában is a szüleitől függ annak tilos, vagy mi?

Nem értem, a kettőnek mi köze egymáshoz.

2018. okt. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
62%
Különben is, mióta kell a szülők engedélye a szexhez? Egyáltalán, melyik gyerek jelenti be otthon, hogy ő most elvesztette a szüzességét. Szerintem amíg a gyerek nem esik teherbe/ejt teherbe valakit mást vagy szed össze betegségeket, ehhez a szülőnek nem sok köze van 15-16 éves kor felett.
2018. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
0%

A szülő 18 éves koráig felelős a gyerekéért és amíg a szülő tartja el a gyereket addig a szülőnek sok mindenhez van köze.



A szex és a házimunka témához meg annyit,hogy látszik valami lusta tini lehetsz.


TEtszik van nem,ha ahhoz elég felnőttnek érzi magát hogy összefeküdjön másokkal,az ahhoz is legyen már elég felnőtt hogy a saját dolgait elrendezze,elég ciki és égő hogy nem képesek még a reggelijüket sem elkészíteni,vagy egyedül a háziorvoshoz elmenni,vasalni,mosogatni,porszívózni,besegíteni,kivenni a részüket az otthoni munkából középiskolás diákok(mert aki 15-16 évesen elkezdi,ki tudja mire 20 éves lesz,hányan mennek majd végig rajta(büszke lehet majd magára)



Ha ilyen piti dolgokat nem képes egy középiskolás megcsinálni,akkor szexelni se akarjon,mert akkor ezek szerint elég dedos,ha ki kell szolgálni,mint egy kis gyereket.


Eleve aki nem bír nemet mondani,és várni a szexel az valójában még igen csak gyerek.


De 16 éves kor előtt meg a szakértők sem tartják jó dolognak a szexuális kapcsolatot és ezt is a legalsó határnak tartják,még érettlenek.

2018. okt. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Én is 16 éves ,,taknyos kis tini vagyok", aki már nem szűz, képes vagyok elkészíteni a reggelimet, házimunkák elvégzésére és a közlekedést is megoldom nagyrészt egyedül, motorral vagy tömegközlekedéssel. Emellett 4.5-ös átlaggal tanulok a megye egyik legjobb gimnáziumában. Nem érzem magam kevésbé értéke embernek attól, hogy nem vártam vele mondjuk 18 éves koromig (eleve semmi nem múlik 2 éven, sokkal érettebb nem leszek), a lényeg (szerintem), hogy olyannal történjen a dolog, akit szeretsz és hogy biztonságos legyen.
2018. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
Ja és jövőre tetoválást is tervezek, ha nem járnék már iskolába, nem értem, az mit változtatna ezen.
2018. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
60%

Ennyi erőből, aki 20-21 évesen elkezdi, ki tudja, 24 éves koráig hányan mennek végig rajta, nem? Akkor már ne is szexeljenek az emberek házasság előtt, akkor is csak gyereknemzés céljából, nem igaz? Nem értem, hogy merik egyes fiatalok ilyen módon élvezni az életet, egyszerűen felháborító.


Remélem, érzed az iróniát... Bár amilyen régimódinak tűnsz a válaszaid alapján, kétlem, hogy hallottál volna róla.

2018. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Nagyon gyerek ez a lány!Büszke lehet magára!Senki nem mondta,hogy 18 éves korig tartogatni kell a szűzességet(bár nem szégyen),de 15-16 évesen nem kellene elsietni.Innen látszik agyilag még zokni szegényem.


Nem baj,szülők majd jó sok pénzből kitanítattják,persze viszonozni nem fogja.


Tetoválás a börtön kultúrából jött(plusz motorosoknál hova tartozás kifejezése és nomád népcsoportok),gyárban dolgozóknál nagy trend,de csak divat majmolásból.


Agyaska had rondítsa csak el a testét,50-60 évesen logó kinyúlt,tetkos bőrrel szép lesz.Anyuka,apuka valamit szuperul csinált:-)Valószìnűleg hasonló az értékrendjük a gyerekkel.



Hát igen attól,hogy valaki könnyen tanul még nem jelenti azt,hogy agya is van vagy lenne benne tartás.


A főiskolások tucatjait meglehet nézni.Régen egy fősulisnak volt általános tudása,műveltsége,most kevés akinek van.


Az elamerikásodás már egy ideje itt van,mert csak az elbutulást,züllést vették át.

2018. okt. 22. 18:34
 20/42 anonim ***** válasza:
60%

#19 Motorozok is, na most akkor mi van, így már lehet tetoválásom? :)

Lehet, hogy gyerek vagyok még, de legalább nem nézek le senkit azért, mert eltér a véleménye az enyémtől.

2018. okt. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!