Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, ti hogyan mondjátok...

Anyukák, ti hogyan mondjátok el a lányotoknak, hogy hogyan védje meg magát?

Figyelt kérdés

Elég zűrös környéken lakunk, és idén kezdett el a lányom egyedül menni/jönni az iskolába. Még sohasem beszélgettem vele az önvédelemről, csak arról, hogy idegenekkel ne álljon szóba, ne szálljon be idegen kocsijába stb.


Na már most az lenne a krédésem, hogy ti hasonló helyzetben hogyan beszélgettetek a lányotokkal az önvédelemről, hogy hogyan védje meg magát vagy hogyan hívjon segítséget? Egyszerűen hozzá sem tudok kezdeni, nem tudom hogyan kellene beszélni erről vele.


Tudtok ötletet adni?



2018. szept. 24. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
3%

*ne szálljon be idegen kocsijába


Kivéve taxi.Főleg akkor ha valaki kergeti, és űzi. Ezt tedd hozzá. Mert ha baj van, akkor ez a legkézenfekvőbb. Boritékba tegyél félre pénzt-minden eshetőségre. Sose nyúlj hozzá, még akkor se ha nincs otthon kaja. az csak erre van. Az csak erre a célra van. Ha nem lennél otthon.

2018. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
1+A taxist meg ki lehet úgy fizetni, hogy míg felszalad a pénzért addig otthagyja a táskáját.. A Taxiból meg téged feltud hívni, és tudja adni a telefont a vezetőnek.
2018. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, ameddig egy percig is úgy érzed, hogy gyenge a gyereked, addig kísérd, vagy kísértesd. Már nem az van mint pár tíz éve. Hogy nyugodtan tudsz menni. Ma kapásból egy teljesen forgalmas helyen kora délelőtt, tele volt az aluljáró, egy átlag környéken, nem is zűrősnek számító környéken hajléktalan drogossal.A zűrösebb fajtából. Voltak vagy 15-en, balhéztak ezerrel.. És ott közlekednek a gyerekek, mert iskola közelében van.
2018. szept. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
97%

Önvèdelmről nem beszèlni kell hanem tanulni, sokáig hogy egy diáklány (nem derül ki hány èves ) meg tudja magát vèdenj az utcán 1 vagy 2 fèrfitől, bicskával nem járhat suliba, bár volt

Anno egy osztálytársam(nő) aki minden nap bicskával a kezèben ment haza, de azzal is bánni kell tudni(èn se tudok), a legjobb amit tehet az hogy minèl forgalmasabb utcán megy haza, illetve különböző alap dolgokat, amikről már te is beszèltèl neki, pl. hazafelè ne legyen a kezèben telefon vagy èrtèk, mert az elèg csábító tud lenni egy egyszerű zsebtolvajnak is...

Csatlakozom az előttem szólóhoz, míg nem tud magára vigyázni addig hurcolászni kell valakinek , akár a szomszèd nyugdíjas bácsi is elkísèrheti, mert az is sokat számít...


Egy barátságosabbegoldás a bicskánál a paprika spray mivel könnyű használni , elfèr a markában zsebèben ès remek fegyver 2 mèteres 200 kilós kopasz kigyúrt emberek ellen is, oszt ha lefújta usgyi be egy boltba vagy vissza a suliba , csak az a lènyeg hogy sok jó ember közè ne pedig a szomszèd sikátorba, de persze ezeket te is tudod, de azèrt egy paprika sprayt be kell szerezni, ès el kell neki mondani hogy CSAK támadó ellen használja ne Pistike ellen a aki belefirkalt a füzetèbe

2018. szept. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Apámmal tanítottuk a húgomat önvédelemre. De pl. mindig tart magánál paprika, vagy gázsprét is.

20/F

2018. szept. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez a nem tud magára vigyázni dolog elég relatív, pl egy 3 fős cigánybandával szemben szerintem senki nem tud magára vigyázni.

Viszont paprikaspray mindig jól jön.

Illetve esetleg olyan táska amit nehezebb lekapni róla, egy sima vállra akasztós ridikült bárki kitép a kezéből ha nem figyel.

2018. szept. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Az elméleti része az enyém. Elmondom, hogy ha lehet, akkor ketten-hárman menjenek, bárhová csengessen be vagy kopogjon be, ilyenkor a lépcsőházba biztos beengedik, gagyi telefonja van, tehát adja oda, ne ellenkezzen, fejből tudnia kell a mobilszámunk, hogy tud a lakásba bejutni, ha ellopják a kulcsát, miért ne öltözzön 13 évesen 18-nak, stb.

A gyakorlati rész az apjáé, 12 éves kora óta űz küzdősportot, tud olyan egyszerű fogásokat, amihez nem kell nagy fizikai erő.

A bicska, gázspré és egyebek azért nem jók, mert ha elveszik tőle, ellene tudják használni. Csak olyat érdemes venni, aminek 2-3 méter a hatótávolsága, tehát ütés-rúgás távolságon kívül lehet hasznàlni, akár kutya ellen is. Ha van nála, akkor egy dezodor vagy hajlakk is jó, ha váratlanul szemen fújja vele.

Ha rossz érzése van, követik, stb, keressen bátran egy felnőttet, lehetőleg idősebb (anyja korú, nem 20 éves) nőt, és kezdjen el vele beszélgetni a buszmegállóban, vagy kérdezze meg, hogy mehetnének-e együtt egy darabig, mert fél.

A legjobb persze az, ha olyan környéken éltek, ahol nyugi van, de ott is jó ezeket elmondani, mert a rossz emberek is mehetnek jó helyekre.

2018. szept. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azok, amiket eddig elmondtál neki, jók, illetve, ahogy valaki előttem írta, legyen otthon is és nála is valamennyi pénz.

Tartson magánál paprikasprayt, azt csak fújni kell, a bicskát nem tartom jó ötletnek, én sem tudnám használni.

Legyen a telefonján mindig pénz és internet, a pénz egyértelműen azért, hogy fel tudjon hívni, az internet meg azért, mert tapasztalatom szerint a mai okostelefonokkal nem sokra megy az ember internet nélkül. Nem csak a bajban jó, de ha például eltéved, internet nélkül nem tudja megnézni a térképet. De azért a telefonját ne nagyon vegye elő az utcán, főleg, ha drágább, nehogy kikapják a kezéből.

Este, éjszaka, sötétedés után ne mászkáljon egyedül, főleg kihalt helyeken, de ott még nappal se.

Nem tudom, hol laktok, én pesti vagyok és itt azért tudnék mondani pár helyet, amit egy gyerek, fiatal nagy ívben kerüljön el szerintem egyedül, én is elkerülöm: Blaha környéke, Nyugati, 8. kerület rosszabb részei, Hős utca környéke. Az aluljárókat nem mindig lehet kikerülni, de ott is vannak, amik jobb állapotban vannak és vannak, amik elég botrányosak, ilyen szintén csak a Nyugati, Blaha. Ezek az én tapasztalataim. Tömegközlekedés terén nem lehet mindent kikerülni, én például a metrókon még soha nem találkoztam semmi rosszal, egyiken sem, ennek gondolom az az oka, hogy folyton ellenőrzés van a bejáratoknál, nem mehet le akárki. Villamosok közül a 4-6-ost viszonylag gyakran használom, nem veszélyes, de azért vannak érdekes emberek, egyre gyakrabban... Múltkor például egy drogos csávó szállt fel, össze-vissza beszélt. Ha a lányod valami furcsa/drogos/ittas embert lát a villamoson, buszon, akkor menjen hátrébb, kerülje ki vagy üljön a sofőr közelébe. Az 1-es villamosra pedig fel sem szállnék, annyi rosszat hallok róla, de hála istennek nincs is szükségem rá.

2018. szept. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még azt is hozzátenném, hogyha lát az utcán valami furcsa viselkedésű embert, aki csak úgy ordítozik, káromkodik vagy látszik rajta, hogy ittas, agresszív, drogos, akkor inkább kerüljön vagy menjen át a túloldalra. Hogy én mennyit kerültem ilyenek miatt... Ne kössön bele senkibe az utcán, mert nem tudhatja kiből mit vált ki, lehet, hogy megverik.
2018. szept. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyrészről vannak küzdősportok, némelyik kifejezetten önvédelemre is alkalmas. Másrészt pedig vannak eszközök, pl. gázspray, minibokszer kulcstartó (egyik nap láttam a neten, és nagyon cuki cica alakú :DD), amik kifejezetten olyanoknak valók,akik nem tudnak fegyvert használni, de ha gáz van, meg tudják magukat védeni. Illetve ha annyira pocsék a helyzet, akkor alapdolgokat, pl. bicska használatát érdemes lenne neki megtanítani.
2018. szept. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!