Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ebben az esetben mi a helyes...

Ebben az esetben mi a helyes reakció a részemről?

Figyelt kérdés
3 éve neveljük a férjem kamasz gyerekét, de egyre több vele a "gond". 17 éves. Átnéz rajtam és a testvérein. 11 előtt soha nem jön haza. Az iskolában az első órát általában kihagyja vagy 20-25 perc késéssel megy be. Soha nem eszik a családdal. Többször részegen hozták haza. Ha beszélünk vele, nem mond semmit. Ha megkérjük, hogy mit csináljon, annyit mond, hogy jó, de nem változik semmi. Dohányzik, sajnos a lakásban is, van asthmás a családban. Ha én beszélek vele, kiabál velem. Ha a férjem, akkor mindenre rámondja, hogy jó. Szerintem komoly segítségre lenne szüksége, a férjem szerint csak kamasz.
2018. szept. 27. 07:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
97%

Menjen vissza anyuka szárnyai alá. Most se te neveled, nincs rá egy jottányi befolyásod sem. Ugyanúgy a szülei nevelése, és amit 14 (17) év alatt elb.tak, azt az atyaúristen se fogja helyretenni. Főleg így nem, hogy a fiú egyáltalán nem együttműködő.

Utolsó esélyt adnék neki, hogy döntse el ő, kivel akar innentől èlni, de akkor alkalmazkodni kell a szabàlyaihoz is.

2018. szept. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
79%
Úgy pofon kéne verni,hogy a takony menetet vágjon a nyakára.
2018. szept. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
82%

Megmondom mi van: a gyerek tojik rátok, szószerint semmibe néz, tudja következmény nélkül bármit megtehet. Igenis elég komoly büntetéseket találjatok ki neki. Nem kell ide verés. Olyanokra gondolok, hogyha nem hajlandó suliba járni jó, kiíratjátok, megy dolgozni, fizetnie kell a rezsit, kajából csak olyat ehet, amibe beszáll, mikor meg bent cigizik, akkor meg ahogy előttem írták öntsétek le egy vödör vízzel. Utána jöhetnek még az, hogy direkt megalázátok a haverjai előtt, stb. Az ilyen csak adja a keményet, amint kiderül, hogy nem tartjátok el bőgve fog könyörögni, hogy adjatok neki még egy esélyt.

A férjednek meg üzenem, hogy ne fújja már a hülyeségeit. Ez baromira nem kamaszság, az egész arról szól, hogy kutyába se vesz a gyerek se téged, se őt. Kb. a hiearchiában a legalján tart titeket.

2018. okt. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!