Mi a helyes reakció arra ha újszülöttkorban örökbefogadott kamaszfiam a születési nevén hozott létre facebook profilt?

Figyelt kérdés

Itthon nyíltan és őszintén beszélünk az örökbefogadásról kiskorától kezdve.

Ismerősök, rokonok felháborodtak fiam azon tettén, hogy a születési nevén hozott létre facebook profilt, mert megjelent nekik lehetséges ismerősként és rájöttek mi a helyzet. Mikor jeleztem a fiamnak, hogy milyen felháborodottan jelezték többen a dolgot nekem akkor elmosolyodott és azt mondta mindenki azt gondol amit akar, majd megpuszilt és megölelt.


2016. nov. 20. 08:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%

ööö más a születési neve???

akiket ismerek ott nem változott meg a gyerek neve örökbefogadás után ...


de szerintem nincs vele gond

lehet kíváncsi a vérszerin ti rokonokra

de szerintem inkább azt kellet volna kérdezni h miért pont azon a néven ??

2016. nov. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
mondjuk ha én most létrehozok egy profilt valamilyen névvel, rohadtuk nem fogja feldobni az ismerőseimnek...
2016. nov. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ahol nem változott a név ott esetleg nevelőszülőknél van a gyermek.

Nálunk a vezetéknév és keresztnév is más lett a nyílt örökbefogadás után.

Újszülöttkori zárójelentés, örökbefogadási papírok tartalmazzák az "eredeti születési nevet", a hivatalban az örökbefogadó szülők határozzák meg milyen nevet szeretnének adni a gyermeknek- nevükre veszik.

2016. nov. 20. 08:43
 4/19 A kérdező kommentje:
Mivel néhány ismerőst bejelölt így a többieknek kiadta lehetséges ismerősként gondolom.
2016. nov. 20. 08:45
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Semmi.

Mi köze van a rokonoknak ahhoz,hogy egy kamaszfiú milyen néven hoz létre profilt?

Igaza van a fiadnak,hogy azt gondolnak,amit akarnak.

Nehogy már még ebbe is beleszóljanak,így nem lehet élni,hogy ők minden jelentéktelen dolgon felháborodnak..

Egyébként hogy a fő kérdésre is válaszoljak,kamasz fiú,nyilván keresi az identitását,és most ő valamiért úgy döntött,hogy a születési nevét akarja használni,mindkettő az övé,ebben én nem látom a problémát.Az is lehet,hogy jönni fog egy olyan korszak is,hogy meg akarja ismerni az igazi szüleit,ezzel sincs semmi gond,ha jó szülők voltatok 17 évig,foglalkoztatok a gyerekkel,jó a viszony,akkor egy olyan köteléket alakíttatok ki a gyerekkel,ami örökké fog tartani,függetlenül attól,hogy a későbbiekben ő milyen nevet használ vagy hogy felveszi e a kapcsolatot a vér szerinti családjával,mert ti neveltétek fel.

Ha rossz szülők voltatok,akkor van miért félni,de 17 évesen már késő változtatni.

2016. nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

5-ös, teljesen egyetértek a mondanivalóddal - csak kár, hogy az utolsó mondatot odabiggyesztetted :-(


"Ha rossz szülők voltatok,akkor van miért félni,de 17 évesen már késő változtatni."



Szerinted, ha rossz szülők lettek volna, így reagál egy KAMASZ?


"Mikor jeleztem a fiamnak, hogy milyen felháborodottan jelezték többen a dolgot nekem akkor elmosolyodott és azt mondta mindenki azt gondol amit akar, majd megpuszilt és megölelt."

2016. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a fiad azzal az öleléssel és puszival mindent jól reagált le, és igaza van: ez a ti belső ügyetek, ebbe más nem szólhat bele. (Én múltkor átírtam a vezetéknevem poénból, még abba is beleszóltak az emberek - hihetetlen. Mindent komolyan vesznek, ami a fb-on történik.)

Elképzelhető, hogy a fiadat foglalkoztatja, kik a biológiai szülei, és talán azért állította be ezt a nevet, hogy ha vannak potenciális vérszerinti rokonai, akkor azok megtalálják. Lehet, hogy meg akarja ismerni őket, nyitni akar feléjük, de az is lehet - bár ehhez még fiatal, hogy így gondolkodjon -, hogy le akarja zárni az életének ezt a szakaszát.

2016. nov. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

"Én múltkor átírtam a vezetéknevem poénból, még abba is beleszóltak az emberek - hihetetlen. Mindent komolyan vesznek, ami a fb-on történik."


Tudok olyan esetről, amikor a Facebook felszólította a kérdezőt a személyazonossága igazolására az illetőt (lefordította külföldire a nevét, mely így egy hírességhez hasonlított). Ez nem kamu - így próbálják meg kiszűrni a hamis profilokat, mellyel aztán visszaéléseket (vírusküldés, stb) lehet elkövetni. Nemrég amerikai katona profilok kerültek fel, bejelölgettek embereket és meglehetősen szép számú vírus került így be jó pár emberhez (ismerőseimhez is)

2016. nov. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
8-as vagyok: természetesen ezt nem a kérdezőnek írtam, hiszen ott a fiú születési neve eredeti.
2016. nov. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
11%
Erdekes egy fiad van... Nem irigyellek.
2016. nov. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!