Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15-16 éves gyereknek megengedn...

15-16 éves gyereknek megengednétek, hogy hajnalig gépezzen?

Figyelt kérdés

Saját gépe

Jó tanuló


2018. okt. 1. 20:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%
Egy 15-16 eltudja dönteni ,hogy meddig gépezzen.Egyébként ebben a korán hiába mondd a szülő bármit is.Teljesen fölösleges.
2018. okt. 2. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
44%
Oké, el tudja dönteni utolsó de akkor hozza legalább a 4.3-as átlagot, ne hisztizzen ha fel kell kelni, hétvégén is keljen legkésőbb 10kor és segítsen otthon. Ha ezekre nem képes, akkor ne gépezzen hajnalig.
2018. okt. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
29%

Egy 15-16 éves pont, hogy nem tudja nem tudja eldönteni az esetek igen nagy százalékában, hogy mennyi az elég.

És pontozhatnak nullára az idióta kockák, attól még nem lesz igazuk. Igenis szülőként elvárom, hogy legyen tekintettel arra, aki egyáltalán biztosítja neki a lehetőséget a "gépezésre". Ha nem tudok dolgozni, mert kialvatlan vagyok az ő hajnalig tartó játszadozása miatt, akkor nem sokáig lesz rá lehetősége.

Ha én tiszteletben tartom az ő igényeit, ugyanezt elvárom cserébe is.

2018. okt. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez mindig úgy ment, hogy addig voltunk fent, ameddig szerettünk volna - amennyiben másnap fel tudtunk kelni időben. Sosem igazolták volna le a késést/hiányzást, ha elalszunk, sosem vittek volna be SOS-ben a suliba, hogy beérjünk, és nem hagyták volna, hogy ágyban maradjunk, ha "nem bírunk felkelni", simán kirugdostak volna. De nem volt rá szükség.


Én azt gondolom, megtiltani nem lehet, nem állhat az ember a gyereke mellett egész éjszaka, nem segít az sem, ha erőszakkal lekapcsolja a gépet és ágyba dugja a gyereket. Inkább azt érdemes megértetni vele, hogy egyedül saját magával fog kicseszni, hogyha nem alszik eleget, és amint meglátszik ennek a hozadéka (pl. nem tud felkelni, nem tud koncentrálni az iskolában, elalszik bent, rossz jegyeket hoz a kialvatlanság miatt, vagy esetleg fizikai tünetek jelentkeznek az alváshiány kapcsán), akkor lesz egy komolyabb beszélgetés arról, mik a lehetőségek ennek a megváltoztatására, ott már lehet erősebb eszközökkel élni.

2018. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem egész éjszaka gépezhet ha akar. DE! Reggel nincs hiszti, hogy álmos, igazoljak le késést, hiányzást és panaszt sem akarok hallani róla, hogy alszik órán, ront a jegyein... stb. 7végén ha előre megbeszélt program van, azt sem írhatja felül hogy ő álmos. Ha meg semmi extra sincs betervezve, akkor aludhat délig is. Tovább nem célszerű, mert akkor meg este nem tud elaludni.
2018. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Elég komolyan felborítja a szervezet biológiai óráját, mert első alkalom után már rendszeres lenne. Nem, mint szülő mondom ezt, hanem, mint gyerek, aki ugyanúgy videójátékozott, csak mértékkel. Nekem is volt ilyen haverom, kb. 10-11 óráig ki se tudtad utána rángatni az ágyból, mert addig aludt állandóan. Aztán ehhez szokott hozzá a szervezete. Voltak is bajai bőven ebből.
2018. okt. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Hétvégén azt csinál, amit akar, de szerintem 15-16 éves gyereknek 11-kor azért már le kéne feküdnie, hogy meglegyen az elegendő alvásmennyiség és reggel fel tudjon kelni.
2018. okt. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem az ő döntése. Ha másnap fáradt lesz ő baja. Ameddig halkan teszi és nem kelti fel a családot miért ne?
2018. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
hétvégén elküldeném, hogy menjen bulizni, meg a haverjaival lógni, ne a gép előtt csessze el a fiatalságát. hétközben meg este 10-11-ig engedném. Nyáron persze lehet hajnali 2-4-ig, de csak úgy, ha közben azért mást is csinál nappal. de ha nappal gépezik, akkor, akkor éjjel csak tv-t engedném, vagy menjen szórakozni.
2018. okt. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Én megengedném. Legalább megtanulja beosztani az idejét. Fontos dolog :) (persze ez csak akkor válik be, ha érdekli az iskola legalábbis egy kicsit is)
2018. okt. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!