Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetek még, hogy okuljon...

Mit tehetek még, hogy okuljon belőle?

Figyelt kérdés
A 14 éves lányom tegnap este bejelentette, hogy már nem szűz. Erre én nagyon kiakadtam, brutálisan leüvöltöttem aminek az lett a vége, hogy sírva futott a szobájába. A telefonját, a laptopját elvettem tőle, tv-t se nézhet. Nagyon mérges vagyok rá, szóval úgy érzem, ez nem volt elég, hogy okuljon belőle. Mit tehetnék még?

2018. nov. 24. 06:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Az a kérdés, hogy mit tegyél.

Menj be hozzá a szobájába és kérj tőle bocsánatot. Beszélj neki arról, hogy kicsit csalódott vagy, mert mindig azt remélted, hogy az első szerelmével, méltó körülmények között esik át az elsőn. Azért akadtál ki, mert félted. De bocsánatot kérsz.

Utána kérdezz rá, hogy ki az a fiú, miért őt választotta, hogy élte meg. Beszélj neki arról, hogy a szex jó dolog, de sokkal jobb, ha szerelmes is.

A cuccait add vissza, de nyiss meg neki a laptopon egy oldalt a szecualis felvilágosításról, egyet a fogamzásgátlásról, és kérd meg, hogy nézzétek át együtt, hátha van kérdése.

Beszélj vele arról, hogy veszel gumit, és odaadod, ha elfogy, csak szólnia kell, de ígérje meg, hogy használja, és ha baj van, akkor forduljon hozzád. Lehet, hogy kiakadsz, de innentől ezt uralni fogod, és ha kell esemény utáni vagy más, akkor segítesz.

A tiltással, büntetéssel és az ordítással azt fogod elérni, hogy a tiltott gyümölcs még édesebb lesz, és egy kocsiban fogják megdugni gumi nélkül. Te meg csak akkor fogod megtudni, ha gömbölyödik.

2018. nov. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
12%
Érdekesek vagytok. Ha ezt a 14 éves KISLÁNY írja ki, hogy nem szűz már és az anyja elvett tőle mindent, akkor anyukának lenne igaza. 14 évesen még rohadtul nem azon kéne járnia az eszének, hogy EGYÉJSZAKÁS kalandokban vegyen részt. Nem hiszem el, hogy itt mindenki olyan higgadtan fogadta volna ezt a hírt, mint ahogy leírták.
2018. nov. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
94%

Mint ahogy irtak mar ezzel csodalatosan elcseszted hogy a kesobbiekben barmit is elmondjon neked ami fontos es lenyeges.

Utana meg azon akadhatsz ki es uvoltozhetsz hogy nem mond neked semmit. Csak a szulok elfelejtik hogy ok-okozat... a gyerek mar azert nem beszel mert igy reagaltal egy teljesen intim es bizalmas dologra.

Ha veletlen barmikor is terhes lenne, akkor se csodalkozz ha nem mer szolni neked, aztan akkor is majd uvoltozhtesz vele hogyan kepzelte hogy nem szol egy ilyen fontos dologrol, es mar esetleg nem is lehet mit tenni, stb..stb...

Vagy meg megprobalod kijavitani ezt az orbitalis hibat mint ahogyan fentebb szinten irtak es alkalmazkodsz a helyzethez mert mast ugyse tudsz tenni, legalabb azon legyel hogy tudjon normalisan vedekezni es ha barmi baj van akkor szoljon neked akar egy becsuszott terhesseget is EL MERJEN NEKED MONDANI ( mert ilyen hozzaallassal biztos lehetsz benne hogy nem fog) vagy a sokkal bizonytalanabb dolgot valasztod es lesz ami lesz, tudni nem fogsz semmirol, se segiteni, se valamilyen szintem kontrollalni se fogod ezaltal hogy nem mesel majd semmit.


Tehat valassz: tudas-bizonyos foku kontroll-bizalom

Vagy: tudatlansag- nulla kontroll- nulla info- bizonytalansag

2018. nov. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
79%
13: Az lehet. De én beszélgetek és foglalkozok annyit a lányommal, hogy ne így veszítse el a szüzességét, és ne dobja oda magát mindenkinek. Itt a kérdezőnek ideje lenne leülni és elgondolkodni, hogy hol rontotta el a nevelését. Az nem kifogás, hogy elvált (én is) és hàrom gyereket nevel (szintúgy).
2018. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
91%

Rettenetesen ostoba vagy.

Senki nem orult volna ennek a dolognak, de egy igazi suttyo modjara viselkedtel.

Elsore is paraszt voltal az uvoltessel, masodjara is azzal, hogy elvetted a holmijait, es harmadjara is azzal, hogy kilatasba helyezted, hogy ha bajban van mehet az apjahoz.

Nem veletlenul nevelsz te egyedul harom gyereket ha ilyen koszos talpu cig.ny modjara viselkedsz.

Es amugy halkan hozza teszem, jartam gyermekpszichologusnal ilyen tema miatt, elmondom mit mondott. Ha egy fiatal tul koran keveredik szerelemi-szexualis viszonyba, az kivetel nelkul azt jelenti, hogy a szuloi gondoskodas, szeretet, kontaktus egy nagy kalap sz.r volt. Ugyhogy mehetsz a tukor ele kopkodni.

Es hogy mit tegyel? Biztositsad arrol, hogy ha most bajban lesz segitesz neki. Ahelyett, hogy meg jobban rugdalod.

2018. nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
91%
13: senki nem mondta, hogy ez így oké, és rendben van. De ha már megtörtént, és ha már hálistennek őszinte volt és elmondta, akkor rohadtul nem így kellett volna kezelni. Amúgy elmondhatta volna anyuka, hogy ez baromság volt kislányom, ezért és azért, de normális hangnemben, akkor talán el is gondolkodik rajta a gyerek. Aztán beszélhettek volna értelmesen a továbbiakról, meg a miértről. De mivel anyuka hisztizni kezdett, leordította és megbüntette, annyit fog a kiscsaj érzékelni, hogy az anyja egy idegbeteg állat, akivel nem lehet őszinte, mert ez lesz a vége. Szóval a továbbiakban nem oszt majd meg vele semmit, ami azért eléggé gobd szerintem.
2018. nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
89%
Én is 14 évesen vesztettem el a szüzességem,most 37 éves vagyok.Mondjuk én szerelmes is voltam a srácba.Lehet kicsit korai,de legalább elmondta.Én pl. el se mondtam ezt otthon.Inkább beszélgess vele erről a témáról higgadtan,nehogy aztán a következő bejelentése az legyen hogy terhes.
2018. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
23%
Érthető a reakciód.. gondolhatta, hogy nem fogod vállon veregetni. De miután lehiggadtal, üljetek le beszélgetni. Mondd el neki, hogy mekkorát csalodtal benne, hogy korai volt, és hogy a lelkét milyen könnyen összetöri a felelőtlenség. Beszeljetek a testéről, védekezésről, kapcsolatról, érzelmekről, mi fér bele, mi nem fér bele. Biztositsd róla, hogy mellette állsz, de ne adja magát ilyen könnyen, ennel sokkal többet ér, ne nézze magát egy darab húsnak és nem feltétlen jó az amit a kortársai csinálnak. Merjen más lenni és nem birka módjára menni a többi után.
2018. nov. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
59%

Arra nem gondoltál, hogy esetleg kihasználták?

Szegény kislány... Nyílván én sem örülnék ennek a hírnek, ki örülne neki? De nem így kéne lereagálni! Eddig bízott benned, de ezek után ne várd tőle, hogy bármit is elmondjon neked.


Ugyanazt tudom írni, mint az előttem lévők. Kérj tőle bocsánatot és beszélj vele NORMÁLISAN!


F

2018. nov. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
61%

Beszélj vele a fogamzásgátlás fontosságáról illetve kérdezz rá finoman, hogy védekeztek.

Amúgy már jogilag is azzal szexel akivel akar ha beleegyezik. Az alapján, hogy elmondta ő is akarta hiszen ha megerőszakolták volna senkinek nem szól.

2018. nov. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!