Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tehetek valamit, ha dohányzik...

Tehetek valamit, ha dohányzik a lányom?

Figyelt kérdés

16 éves. Többször rajtakaptam már a cigizésen,de valahogy mindig elült a dolog.

Most viszont a szemembe mondta,hogy ő dohányzik.(Gyanítom az első alkalom óta.)

Nagy lelkesedéssel meséli,hogy sok szülő dohányzik együtt a gyerekével,persze mondtam,hogy ez nálunk kizárt. Nem akarok bort inni,és vizet prédikálni,mert tény és való,hogy én is dohányzom.

A kérdés tehát az lenne,hogy mit tehet olyankor a dohányos szülő,ha a 16 éves lánya is cigizne?



2015. júl. 31. 01:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, mint írtad nem jó bort inni és vizet prédikálni. Tedd le te is vele együtt, ez egy jó megoldás lehet.
2015. júl. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

szép gondolat kedves elsõ, gondolom nem cigiztel ennyi idosen.


a cigarettat csak ugy lehet letenni ha valakiben egy nagyon eros motivacio van ra....szerinted ez mi egy 16 evesnel??? zsebpenze ott van rá, a baratai elott menõ, felnottes vele, bolond lesz letenni.


én is 16 evesen kezdtem. az elso motivaciom a fosulin jott el, amikor anyamek mar nem adtak zsebpenzt es nem volt ra penzem....de ez még bukott prpbalkozasok sorozata volt....valahogy mindig lett ra penz. aztan mikor dolgozni kezdtem 21 evesen, a kollegak kozt mar nemvolt olyan meno a budos lehellett, a sok munkakozi szunet, itt mar kimondottan zavart a cigi...5 even keresztul probalkoztam letenni, vegul a baba tervezese es a munkanelkuliseg egyuttesen kello motivaciot adott es igy sikerult letennem, ennek mar 4 eve...


kedves kerdezo...ezt az utat mindenki bejarja, a lanyok szerencsesebbek mert a baba miatt ugyis le szoknak egyszer, jo esetben tobbet nem szoknak vissza....hagyd hogy kijarja ezt az utat, de ne adj ra neki penzt es ne cigizz vele, igy kevesebbet sziv majd (az abszolut egyenes ut a napi egy dobozhoz az otthoni cigizes bevezetese) ennel tobbet nem tehetsz.

2015. júl. 31. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha okozott valamilyen változást nálad az évek alatt tartó dohányzás, elmondhatod neki...

Legelső dolog amit észre lehet venni - különösen nőknél - hogy a hangjukat mélyebbé és rekedté teszi, persze ehhez "kell" egy ideig dohányozni.

Nehéz ügy, emlékszem anno rám se lehetett hatni sem újságcikkel, semmivel...

2015. júl. 31. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Második..."kedves kerdezo...ezt az utat mindenki bejarja, a lanyok szerencsesebbek mert a baba miatt ugyis le szoknak egyszer, jo esetben tobbet nem szoknak vissza..."


Lehet nálatok mindenki bejárta, de ez a valóságot közel sem fedi.

Egyébként ha szereti az anyját a gyerek, az elég nagy motiváció hogy leszoktathatja őt (és fordítva is). Persze ha szutyok a kapcsolat, akkor meg tökmind1 bármit is csinálna a szülő.

2015. júl. 31. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon nem pártolom a kiskorúak dohányzását, de ha a 16 éve alatt ezt látta otthon, hát... Nem lehet csodálkozni. Remélem, legalább nem egy légtérben cigiztek a gyerekkel, pl. film nézés közben, vagy vendégség közben, mikor ő is ott van. Bár már mindegy.


AMit tehetsz, hogy EGYÜTT!!!!! leszoktok, TE IS!!!!! Különben marad a bort iszik, vizet prédikál effektus, ami nem túl meggyőző, főleg egy kamasznak.

2015. júl. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jot tenne ha te is leszoknál.


Ami fontos, hogy kiskoruaknál nem csak a tüdörák miatt veszélyes, hanem a növekedésben is gátolja öket.

Mindenképpen keress a neten rá mit okozhat a dohányzás kiskoruaknál, aztán a tüdörákról is egykét képet, cikket. majd mond el, hogy te miért nem tudsz róla leszokni, hogy mennyivel jobb lenne az életed, ha nem szoktál volna rá, és mi gátol meg benne, hogy leszokjál. Mond el neki, hogy te ezt nem akarod, és hogy te nem járulsz hozzá, hogy ö otthon cigizzen, te nem támogatod benne, így semmi esetre sem akarod öt cigizni látni. Megtiltani nem tudod neki, mert amikor nem látod tuti cigizni fog, de a házban, vagy mikor te ott vagy akkor megtílthatod neki.

2015. júl. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es...el vagy tévedve, nagyon jó a kapcsolatom anyukámmal, ugyanakkor ő például engedte hogy előtte cigizzek, és emiatt többet is szívtam.

Amit leírtam, saját tapasztalat, de a környezetemben valamennyi osztálytársam szinte dohányzott, a fiúk azóta sem tették le, a lányokból meg letették akiknek gyereke van.

Sem tiltás, sem leszokásért való könyörgés nem használt egyikünknél se.

És nem rosszból írtam amit írtam, ne sértődj meg, nem kell mindenki véleményének egyezni.

Abban viszont igazat adok neked, hogy az nem árt, ha az anya leszokik, mert ha a gyerek látja, hogy ez milyen kínlódással jár (pl anya nap mint nap ideges lesz, reszket stb) akkor legalább látni fogja hogy egyszer bizony rá is ez vár, és talán bogarat lehet ültetni a fülébe.

De hidd el, a leszokás alapja a belső motiváció...külső unszolásra leszokni nem lehet.

2015. júl. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Ezt làtja otthon, persze hogy ràgyújt. A gyerekek többnyire nem azt csinàljàk, amit mondasz, hanem amit mutatsz nekik. Szokj le.
2015. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes, nekem mindkét szülőm láncdohányos, úgy voltak vele, hogy nyugodtan gyújtsunk rá a testvéreimmel bármikor, itt a cigi tessék, csak ne titokban csináljuk. Hát egyikünk se cigizik érdekesmód, szóval szerintem ahelyett, hogy itt kombinálgattok, hogy mennyire a szülő hibája meg mit csinálhatott volna másképp, a konkrét kérdésre kéne válaszolni.


Kérdező, tiltani nyilvánvalóan nem fogod tudni, főleg úgy, hogy te is dohányzol. Ha vannak a háznak olyan részei, ahol nem lehet rágyújtani, akkor ezeket tisztázzátok, tehát legyenek egyértelműek a szabályok, valamint az, hogy te nem fogod finanszírozni az ő dohányzását, tőled ne lejmoljon cigit. Szerintem ennél többet nem tudsz tenni.

2015. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#5!

Mielőtt elkezdenéd papolni a butaságaidat,kérdezz rá.

Írtam én egy szóval is,hogy kicsi korától kezdve,azaz 16 éve dohányzom? NEM.

2 éve szoktam rá,amikor történt egy bizonyos dolog.

Valamint gyanítom,hogy nem engem kellene teljes mértékben hibáztatnod,hiszen 3 kolléganőm 14-17 éves lányaik is előszeretettel dohányoznak,holott ennek a 3 nőnek életében nem volt cigaretta a szájukban.

Többieknek köszönöm a hasznos válaszokat.

2015. júl. 31. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!