Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetek még, hogy okuljon...

Mit tehetek még, hogy okuljon belőle?

Figyelt kérdés
A 14 éves lányom tegnap este bejelentette, hogy már nem szűz. Erre én nagyon kiakadtam, brutálisan leüvöltöttem aminek az lett a vége, hogy sírva futott a szobájába. A telefonját, a laptopját elvettem tőle, tv-t se nézhet. Nagyon mérges vagyok rá, szóval úgy érzem, ez nem volt elég, hogy okuljon belőle. Mit tehetnék még?

2018. nov. 24. 06:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen pszichopata nőktől mentsen meg a világ. Nem véletlen hogy lelépett az urad....
2018. nov. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Williamspear ***** válasza:
55%

Hát te mekkora idióta vagy!

Ha férfi vagy akkor neked nem való se gyerek se nő! Állj át a melegek csoportjába mert csak a saját nemedet tiszteled!

Ha nő vagy akkor vidd vissza a kölyköt a TESCO-ba s cseréld le egy barbi+ken párosra! Mert nehogy anyának de nőnek is gyenge vagy!

😠

Esetleg hallottál már ilyenről: szeretett, empátia, megértés, türelem, nevelés, azonosulás...

Mert ugye az a szülő akinél a nevelés eszközök adásával (mobil laptop TV) van kiváltva, akinél a probléma megoldása az üvöltés az inkább ne vállaljon gyereket!


Gondolom elég kompetens vagyok a tizedik gyermekem nevelésével...

Ne haragudj hogy ilyen nyersen fogalmaztam (utólag már nem törőknék belőle) de mégis hogy teheted ezt szegény leánykáddal???

2018. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
89%

#22, teljesen egyetértek.


Így neveljünk őszinte, megbeszélős kapcsolatot a gyerekünkkel.


Nekem pl olyan volt a viszonyom a szüleimmel, hogy elmondtam nekik, 16 évesen hogy füveztem. Megbeszéltük, átbeszéltük nyíltan hogy kikkel barátkozok és mi az amire vigyáznom kell. Ezzel a háttérrel tudtam magabiztosan nemet mondani aztán, és soha nem keveredtem bele rossz társaságokba. Nem kellett lázadásból eltitkolnom semmit.


Persze kinél mi működik, ezt az adott szülőnek kell tudni, de szerintem a nyílt őszinte szülő-gyerek viszonynál nincs értékesebb. Amikor el meri mondani valaki, hogy hibázott.

2018. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Williamspear ***** válasza:
79%

Egyébként is rossz a kérdés feltevés!

"Mit tegyek hogy OKULJAK belőle?"

Mert a leánykád már nem lehet ismét szűz...

Mert alapvetően nem ő követett el hibát hanem te...

Ha tényleg érdekel hogy mit lehet tenni vagy mit kell tenni egy szülőknek ilyen esetben, írj...


Mit kell tenni (csak slágvortokban):

- Szülő önelemzése

- Szeretet alapú megközelítés

- Közös örömfeldolgozás


Mit lehet tenni (csak slágvortokban):

- A szexualitás fontosságának tisztázása

- Bevezetés a szexualitásba

- El- és befogadás

- Emlékképeken át közlés, tanítás

2018. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Williamspear ***** válasza:
26%

A hölgy védelmében (részlegesen):


Nagyon fontos hogy szülőként megtanuljuk!

Indulataink ne gyerekeink tetteiből fakadjanak!

Mert gyermekeink szellemi fejlődésen mennek épp át!

Tetteiket a szülői minták, a társadalmi hatások, a korcsoport minták generálják!

Ahhoz hogy gyermekeink a "helyes utat" járhassák ezekben a minták kialakításában van fontos szerepünk!

Ha egy mintára (társadalmi, korcsoporti) nincs közvetlen hatásunk, akkor azt kell tennünk, hogy tisztázzuk a minták rossz és jó mivoltát!

2018. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező válaszait törölték? Szerintem is a legrosszabb dolgot csináltad. Bizalom 0 ezentúl. Ne csodálkozz ha romlik a kapcsolat és egyszer csak gömbölyödik a hasa és állsz döbbentem mert nem mert szólni neked!
2018. nov. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
22%

Én is kiakadnék a gyerekre.Ordibálni nem ordibálnék,de akkora csalódás lenne a gyerek,hogy csak na.


Mindent a segge alá tettek a szülők,aztán teljesen visszaélt a bizalmukkal!


Off:


Többi válaszolónak!

Nem a gyereket kellene védeni már bocs!

Könnyű vérű,cafka!

Mire 16-18 éves lesz hányan fogják majd ...?


Odáig sem volt bizalom,ha csak úgy lefeküdt a gyerek és nem szólt,nem kérdezte meg az anyát és kért tanácsot az anyától.Gondolom,hogy az anya nem arra nevelte,hogy 14 évesen odadobja magát az első jött-mentnek.


A mai tinik eleve igen el vannak kényeztetve,lusta,önző,életképtelen gyerekek vannak nevelve(régen pici elsős gyerekek elmentek egyedül suliba,összekészülődtek,most meg 10 éves gyerek nem tud sok helyen 2 utcát elgyalogolni az iskoláig még faluban sem,alsós gyerekek önállóságra voltak,házimunkára nevelve és senki sem sajnálta le őket állandóan,most meg mindenért sajnálják a mai túlféltett,agyon kényeztetett gyerekeket),akit tudnak kihasználnak csak(bocs a kivételnek)


Minden a fenekük alá van rakva,aztán csak követelőznek.


A szexhez van eszük,de az hogy házimunkát végeznek,megcsinálják a szendvicsük,vasaljanak,segítsenek otthon,lefussanak boltba az nem megy már nekik!!!



Pont amiatt van ennyi kis cafka,hogy ennyire elnézőek velük a felnőttek,ilyen való világos nyüszögő,facebook-on csücsörítő csajokat nevelnek ki.



Egyáltalán nem kellene természetesnek venni,hogy 15-16 éves gyerek már javába szexeljen!Ha ehhez nagy akkor máshoz is legyen nagy!

2018. dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
80%
Kedves utolsó! Nem is azt írjuk, hogy jó dolog amit a lány tett és hogy el kell nézni neki, de nem így kellett volna rá regálni. Ugyanis ez a reakció pláne nem győzi meg a lányt, hogy többet ne csináljon ilyet.
2018. dec. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
52%

Értem,de nem biztos hogy mi másképp reagáltunk volna akkor ott hirtelen.Én is azt írtam nem ordibáltam volna,de ki tudja abba a helyzetbe mi jött volna ki bárkiből is



Itt majdnem mindenki a csajt kezdte sajnálni,meg hogy még tőle kérjenek bocsánatot.

A csaj élt vissza a bizalommal,mit várt mégis?

Ne hogy már a könnyűvérű csajt sajnálja.(ehhez volt esze,elég szégyen)


Meg már adták a tanácsokat az anyának vegyen ezentúl gumit a csajnak stb,stb.

Hogyne ösztönözzük a csajt hogy csináld csak ilyen fiatalon csak használj gumit....


Jó fejmosást megérdemel,meg hogy elgondolkodjon (igaz nem ordibálva)

2018. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Williamspear ***** válasza:
21%

#27-es #29-es:

Megkérdezhetnem hogy hány éves vagy és hany gyereked van?


47 Férfi

2018. dec. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!