Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Büntetnétek 12 éves gyereket...

Büntetnétek 12 éves gyereket ezzel, hogy nem a vágyott ajándékot kapja karácsonyra?

Figyelt kérdés

Már semmivel nem lehet motiválni őt, nem érdekli semmi sem.

Nem tanul, sportolni nem lehet addig nem járhat edzésre amíg nem javít a suliban. Az edzője javasolta ezt.

Az egész osztállyal gondok vannak, egymást viszik a rosszba.

Okostévét kért xbox mellé de az apja semmit nem akar venni neki.

Nem tudunk a gyerekkel beszélgetni, csak duzzog és ellenkezik. Féléve járunk pszichológushoz is, de idáig eredménytelenül.

A pszichológus javasolta, hogy minden téren támogassuk a fiúnkat érzelmileg és anyagilag mert nem érzi egyenlőnek magát a társaival. Most meg ha nem kap meg valamit szó szerint hisztizik mint egy ötéves.


2018. dec. 11. 16:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Én is hasonlót mondok mint a pszichológus. Nem büntetésre van szüksége hanem éppen ellenkezőleg, törődésre, jutalomra, szeretetre.
2018. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Pszichológust váltanék... okostévé, meg xbox, persze..
2018. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

Hát emiatt nem tenném tönkre a karácsonyát. Én odaadnám neki. Később még mindig le tudjátok tiltani róla, ha büntetni szeretnétek.

Egyébként én nagyon rossz gyakorlatnak tartom azt, hogy egy viselkedés problémás gyereket tudatosan eltiltanak a sporttól. Legalább ott le tudna vezetni egy kis fölös energiát és magára szedni némi fegyelmet. Ha az "edzője" nem bír vele és ezért lepasszolja, akkor inkább vigyétek máshova.

Nem jó ha mindent megvontok tőle, mert pont emiatt nem lehet motiválni semmivel.

2018. dec. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

ha azért megkapja az okostévét mert duzzog meg minden, nem hiszem hogy jobb lenne... inkább csak elbízza magát hogy jól csinálja a dolgát


ha max nem ültök le vele beszélni, hogy akkor kapja csak meg, ha bizonyos kompromisszumokat lehet vele kötni

ha pedig megszegi őket, akkor az okostv is repül a szobájából (apukának gondolom nem okoz gondot kivinni egy tv-t a szobából, és elrakni olyan helyre ahol nem fér hozzá a gyerek)

23/F (igaz 11 éve voltam 12, de tudom milyen voltam)

2018. dec. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
"A pszichológus javasolta, hogy minden téren támogassuk a fiúnkat érzelmileg és anyagilag mert nem érzi egyenlőnek magát a társaival." Aha, szóval, ha kap egy okostévét meg egy xbox-ot, akkor minden jó lesz? Ez nem így működik. Megérdemli? Nem! Keressetek másik pszichológust, mert fél év alatta bőven lehetett volna min javítani.
2018. dec. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

Hát ezért mondom hogy nem sokat érnek ezek a bölcsész-pszichomókusok. Fél milliót ne adjatok még az okostv mellé hogy egyenlőnek érezze magát a társaival?


Én megmondanám a gyereknek, nem tartotta be a megállapodást így nem kap okostvt. Majd megkapja ha javít.Ez nem olyan hogy egy-két héttel karácsony előtt nyögtétek be hogy rosszak a jegyei nem kap semmit, volt fél éve javítani. Nagyon el van kényeztetve.

2018. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Aha. Szóval a dackorszakos 3 évest nevelhetjük azzal, hogy nem engedjük célt érni a hisztivel, de a 12 évest, aki már fel is éri ésszel az ok-okozati összefüggéseket, azt már nem?

Mesélj még erről a hozzáértő pszichológusról, kérlek.

2018. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egy 12 évesnek a világon semmi szüksége nincsen saját okostévére. Én ezt úgy oldanám meg, hogy vennék egy okostévét, - de nem sajátot, az egész családnak - és a használatát feltételekhez kötném. Pozitív megerősítés: egy héten van x perce/órája játszani. Ha rossz jegyet kap, veszít ebből, ha jót, beválthatja több időre. Egyébként meg jelszót rá. Következetesen. Az, hogy ötévesként hisztizik valamiért amit teljesítmény nélkül megkap csak mert kéri, nálam nem játszik. Ha megteszi azt a minimumot, amit kérünk tőle, akkor beszélgethetünk arról, hogy mit kér. Ez persze nem érinti az érzelmi támogatást, a ráfordított időt, a rá való figyelést, foglalkozást, beszélgetést. Annak feltétel nélkül kell mennie. Én csak a tárgyi ajándékokról beszélek.
2018. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Iskolaváltás nem jöhet szóba?

A pszichológus meg egyszerűen ostoba.


Még szerencse, hogy álltok úgy anyagilag, hogy százezreket tapsoljatok el, mert a hisztis kis takony kevesebbnek érzi magát.

És az nem merült fel a pszichológiában, hogy egy ember értékét nem az adja, hogy mit tudnak megvenni neki a szülei?


Lófaxt kapna karácsonyra.

2018. dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Ezt már egyszer megkerdezted... nem pont így, de a tartalma ugyanez volt.
2018. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!