Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Szerintetek vezet jó...

Szülők! Szerintetek vezet jó eredményre az ilyen nevelés?

Figyelt kérdés

Olvastam nem rég egy könyvet, amiben a főhős egy lány és az ő szemszögéből van megirva a sztori. Romantikus könyv, a lány 18 éves és beleszeret egy elég rossz fiúba. Viszont ő olyan lány akit a szülei nagyon szigorúan fognak.Az anyukája ügyvéd az apukája valami üzletember. A lány magánsuliba jár, New Yorkvan élnek. Annyira visszafogják hogy nem mehet egyedül haza a suliból meg egyedül suliba se mehet. Minden szabadidejét a tanulással kell töltenie. Semmi szórakozás. Az anyja rideg, és kő kemény.

Oké tudom hogy ez most csak egy könyv, de sajnos a való életben is vannak ilyen szülők akik nem hagyják élni a gyereket. Szerintetek vezet jóra az ilyen fajta nevelés?


2018. dec. 29. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vezet jóra, ez rossz nevelés.
2018. dec. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Az ilyen gyerekek amint tehetik megszakítanak minden kapcsolatot a szülővel, vagy lelki roncsként élik le az életüket.
2018. dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Amíg szülőként totális kontroll alatt tudod tartani a gyereket addig akár működhet is ez a fajta nevelés. De a kontrollt legkorábban 18 évesen, egyetem alatt/után pedig már mindenképp elveszíted, és akkor viszont a gyerek "kilépése" a való világba a szülői terror elől menekülve sokkal keményebbre fog sikerülni, mint normális esetben. Ilyenkor jönnek mértéktelenül a pia, a drogok, a depresszió, stb. Semmi esetre sem a gyerek érdekeit tartja szem előtt egy ilyesmi megközelítés a neveléshez.
2018. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Így nőttem fel. Az elszakadás fájdalmas es nehéz volt. Sokáig tartott míg a felnőtt élethez szükséges készségekben megerősödtem. De sikerült. Fokozatosan felnőni könnyebb lett volna. Nem követem ezt az elvet a saját gyermekeimnél.
2018. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretném, ha képes lennék rávenni a gyerekemet,hogy minden szabadidejét a tanulással töltse. Sajnos képtelen vagyon rá. Amúgy a rideg, szeretettelen nevelés biztos, hogy árt a gyermek lelki fejlődésének. Én nem is lennék rá képes.
2018. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!