Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez normális és...

Szerintetek ez normális és rendben van? Ti mit szólnátok ha a gyereketek ilyen “influencerekért” rajongana?

Figyelt kérdés

A közösségi oldalakon pl instagram megjelent ez az influencer jelenség, hogy fiatal főleg lányok a mindennapi életüket mutogatják másoknak, sminkelnek, vásárolgatnak, többségük gazdag szülőkkel. Őket követik a tinik és rengetek kisgyerek is. Mint valami sztárért rajonganak értük, utánozzák követik őket. Elhiszik hogy ez a beállított, tökéletes, instagram élet a valóság és ez után vágyakoznak..

Ez egy dolog.


A kérdésem arra irányul, hogy szembejött nemrég velem hogy ezek az influencerek szerveznek közönségtalálkozókat ahol a fiatal rajongók szelfiznek velük és ellepik az illetőt ajándékkal. Na mármost én szülőként egyrészt nem nézném jó szemmel azt se hogy el akar menni egy ilyenre a gyerekem, de főleg nem azt hogy drága pénzért egy idegen lánynak vegyek ajándékot a gyerekem nevében.

Szerintem ez már-már beteges dolog.

Főleg hogy a semmiért rajonganak kb. Nem azért mert az illető egyetemre jár, tanul, értelmes témákról beszél, hanem azért hogy levideózza ahogy sminkel amatőr módon ráadásul és megkérdez ilyen kérdéseket hogy “nektek mi a kedvenc szinetek”, “ti hova mennétek nyaralni” stb


2018. dec. 30. 02:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
21%
8as nem azt írtam hogy ez fontos hanem azt hogy megközelíthetőbbek mint egy színész.
2018. dec. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%

40-es apukakènt megèrtem kèrdezôt, nekem sem tetszene ha a gyerekeim ilyeneket csinálna. Ajandekot biztos nem vennèk. Minden korszaknak megvannak a maga bàlvànyocskài.

10 ève a tokio hotel, 20 ève a back street boys stb

Ezek az emberkèk sem voltak többek mint a youtuberek csak eppen mast csinalnak ami több tehetseget es munkat kovetel meg.

Ugy ertem hogy nem tobbek hogy ugyanilyan emberek mint masok. Talan bunkobbak talan nem, ezt sosem tudhatjuk.

Megis erzesre jobban orulnek hanilyen popsztarert rajongana a gyerek es nem holmi botcsinalta nullàèrt. Megis 10-eshez csatlakoznek azzal hogy remelhetoleg a jo caaladi hatter es az ertekrend majd atlenditi ezen a korszakon. Ahogy annyi backstreetboys vèrmes rajongo lanykabil is normalis felnott ember lett...

2018. dec. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%

A szüleim sem nézték semmibe a bsb-t pl. Szerintük az nem volt zene. Már az én ízlésem is gyökeresen megváltozott, hamar kinőttem.

Sokan írják, hogy a zene értékesebb, de mennyivel lenne jobb, ha egy drogos rapperért rajonganának. Akkor inkább menjenek gagyi sminkkel a boltba. Baja nem lesz tőle, majd megunja.

2018. dec. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos mi is ezzel küzdünk jelenleg a 11 éves benipowa és geri akar lenni, a 13 éves meg anett és ancsa.

Minden szó szerint minden cuccok ilyen, csak ezt nézik, még könyveik is vannak.

De nem tudom tiltani mert az apjuk megvesz mindent.

2018. dec. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
33%

"Ezek az emberkèk sem voltak többek mint a youtuberek csak eppen mast csinalnak ami több tehetseget es munkat kovetel meg."


hát. te sem a legszínesebb zsírkréta vagy a tartóban, öreg

2019. jan. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember életénben van egy ilyen tinikori rajongós korszak, sokszor olyan, amit a generációs szakadék miatt nem ért meg a szülő. Anyámat sem értette meg nagyanyám, de anyám sem engem (nekem is amúgy BSB volt, mint egy előző válaszolónak :D).


Szerintem az influencerségben is van munka. Azt a videót le kell forgatni, meg kell normálisan vágni, tudni kell izgalmas témákat felmutatni, lépést tartani azzal, mi érdekli a tiniket (most hogy így leírtam, tisztára olyan egy influencer, mint anno Liluval a Mizújs a Z+-on... vagy akkor már Viva volt? mindegy... én azt zabáltam anno, aztán mégis intelligens, olvasott felnőtt lettem). Sokan pont azért nézik amúgy ezeket az "amatúrsminkes" influencereket, mert kicsit olyanok, mint ők, nem feltétlenül az elérhetetlen kőgazdag sztárok. Aztán meg vannak azok is, akik meg olyanok... de az ilyenekért is mióta világ a világ, rajonganak sokan, mert akarják azt az életet. 300-400 éve is volt, csak akkor XIV. Lajos ágyasaiért rajongtak... vagy mondjuk később a Gábor Zsazsa-féle "socialite"-okért.


Amúgy én sem vennék saját pénzből drága ajcsit influencernek, és ha a lányom erre akarná költeni a pénzt, elbeszélgetnék vele, hogy a legtöbb esetben az influencer nem is fogja értékelni. Az ajándékadási igényt megértem, de akkor inkább sk készítsen vmit.

2019. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!