Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Segítség, lop a gyerekem?

Segítség, lop a gyerekem?

Figyelt kérdés

15 éves, tehat nem kicsi gyerekről van szó. Sosem volt könnyű eset, voltak vele problémák, de nem is elvetemülten rossz. Átlagnál egy kicsit nehezebben kezelhetőnek volt mondva mindig is a pedagógusai szerint is. Most lop. Azt gondolom, kb egy éve mehet. Aprópénz tűnt el először, de erre bevallom azt hittem, rosszul emlékszem. Par hónapja viszont a nagyobb mennyiségű spórolt pénzem tűnt el. Mint kiderült, nem egyszerre vette el, hanem részletekben, hosszabb időn keresztül fosztogatta. A büntetés egyértelmű volt: minden zsebpénz, extra bevétel, tehat alkalomra kapott pénz is a visszafizetésre megy, illetve nem mehet ki a barátokkal, amig nincs az egész kifizetve. Már nem volt olyan sok neki hatra, hogy az egészet rendezze, konkrétan két hét múlva pont vissza lett volna fizetve minden. Így aztán megelőlegeztük neki ezt a kis időt, mehetett a haverokhoz a szünetben. Erre tegnap felfedeztem, hogy megint lopott. Abbol a pénzből, amit eddig vissza fizetett. Most ugrott a telefon, laptop, és természetesen a kimenő is. Más okbol kifolyólag hamarosan bekerül egy fiataloknak szóló programba és a regisztrációs elbeszelgetesnel jeleztük ezt a problémát is, ami előtte pár héttel került fel, bár akkor ugye mint egyszeri alkalom.

Van esetleg valaki, akinek a gyereke hasonló gonddal küzdött? Hogyan oldódott meg?


2019. jan. 1. 18:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Apróbb baromságokra szórta el, több mint kéthavi fizetést, és még nem is tudja megmondani, hogy mire???

És te ezt elhiszed?

Gondold végig még egyszer!

2019. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

9! Külföldön élünk, 13 éves kortól hordhat ki szórólapot, 15 évesen lehet arufeltolto és reggeli napilapot is hordhat. Iskola időben is.


10!


Ez egy speciális program fiataloknak, akikkel valamiféle viselkedési probléma van. Egy pszichológussal lesz személyes kapcsolatban, akivel különböző programokon vesznek részt. Tulajdonképpen egy baráti kapcsolatot próbálnak majd kiépíteni, annyi különbséggel, hogy itt nem két gyerek, hanem egy szakképzett felnőtt és egy gyerek lesz kapcsolatban. Azt mondta nem zsaroljak, nincs függőségge- most akkor szerinted mondjam azt neki, hogy hazudik? Eddig megbízott bennünk. Legalábbis azt hittük... A szakértő akivel kapcsolatban állunk megfelelőnek tartotta a büntetést is.


11!

Igen, elhiszem. Simán megoldotta eddig is. A zsebpénze bankkártyára megy, simán lekövethető, hogy mit és hol vásárol. Pl vett magának reggelit iskolába menet - édesség, üdítő, Starbucks kávé, szendvics....-, aztán a büfében meghívta a barátait egy-egy hamburgerre, aztán a következ ő szünetben újra, vett valami sminkcuccot, újságot. Simán elhiszem, hogy ugyanígy elköltötte azt is, amit elvett.

Szerinted semmit se kellene akkor elhinnem neki? Nem érzed az ellentmondást ? Legyen hozzám bizalma, merjen hozzám fordulni, de én nem hiszek el neki semmit?

2019. jan. 2. 05:41
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én loptam tiniként, az azért volt, mert teljesen más közegből jöttünk a barátaimmal, utáltam mindig a csóró lenni, utáltam számolgatni az aprót, irtó ciki volt, hogy nem ugorhattunk el csak úgy valahova, mert az nem volt tervben ezért nem kaptam rá pénzt. És mi volt ennél is rosszabb? Hogy a nálam csóróbb barátnőm sehova sem tudott velünk jönni, mindig rosszul érezte magát a dolgai miatt. A legtöbbpénz arra ment el, hogy kettőnknek fizettem programot/cigit/koktélt/füvet/kávét/jégkorit/ruhát.


Nem mehettem el diákmelózni, mert első a tanulás(elitgimi, elitbarátnők, nyaranta tanfolyamok). Ami miatt pedig inkább loptam, mint kértem. A szüleim folytom megszégyenítettek, féltem tőlük. Ritkán ütöttek meg, de ha kértem is elszámoltatták az utolsó forintokat hogy mit vettem, a zsebpénzemet is. Folyton ment a lelkiterror, a zsebpénzből is, hogy ezt meg azt miért veszed meg, minek neked szempillaspirál, mar van pólód, stb.


Szerintem ahol ti elrontjátok az az, hogy a pénze, az ő saját zsebpénze és keresete bankkártyára megy, így semmit sem tud úgy venni, hogy ne lássátok, ha akarjátok, ne kérhessétek számon.


Gondolom ti is kicentizitek, ha pl moziba megy, kapja a mozijegy árát és a popcornét, és annyi. Így pl nem tudnak enni a kínaiban utána, vagy beugrani a cuki gagyisagok boltjába vattacukor illatú kézkrémet venni.


Több kpt kapjon, kevesebb legyen a kártyáján, kérdezzetek meg van e igénye jobb ruhákra/sminkre/fehérneműre.


Abban az időben rengeteg bugyit vettem, mert anya folyton a 100ftos tangákat vette nekem, mert az olcsó és kényelmes..


Ne harapjátok le a fejét, ha néha bulizhat és egyszer egyszer sutyiban megosztanak egy fröccsöt a barátnőivel. Be van korlatozva havonta hányszor mehet szórakozni? Ha több szabadságot kap, nem fogja úgy érezni, hogy azon a havi 2 szombat estén ki kell rugnia a hámból.

2019. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Jó ez amit az előző ír, nem érezheti esetleg úgy hogy spórolósabban kell élnie mint a barátainak?

Én jóval később, egyetemistaként költöztem külföldre, és lopás helyett a 18. szülinapi pénzem költésével és munkával egészítettem ki a pénzem, de igenis rosszul éreztem magam hogy nem tudok lazán beülni egy étterembe, nincsenek olyan drága ruháim, a legolcsóbb drogériás sminkeket használom, nem utazgattam annyit életemben, és megesett hogy hónap végén azt is számolgatnom kellett hogy mit eszem ebédre.

Kamaszkorban ez sokszor még fontosabb, nekem leginkább az élmény hiányzott, mások nem éreztették velem hogy lenéznének, de fiatalabbak sokszor ki is nézik, gúnyolják azt akinek csak a tavalyelőtti ruha és az olcsóbbik telefon jut.

2019. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

13!


Ez valódi segítség volt, köszönöm szépen.

A fizetését utalják, ez itt kötelező, nem kaphatja készpénzben, a zsebpénzét pedig ő kérte anno, hogy utaljuk a számlára.

Nincs kicentizve neki fillérre, ha valahova menne. Ha pl moziba akar menni, akkor általában online megvesszük a jegyet, ő pedig költőpénzt kap és erről nem kell elszámolnia.

Veres nálunk nincs, nem volt és nem is lesz. Olyan volt igen, hogy kiakadtam, amikor olyasmit vett, ami totál értelmetlen-pl nagyon poci keze van, így körme se nagyon, érre vett egy doboz műkörmöt, ami mehetett is a kukába, mert nem tudta feltenni, hiszen hatalmas volt. Igen, az iylen nekem rendesen pénzkidobás. A szükséges ruhákat ő valasztja ki, mi fizetjük. Ha elmegy vásárolni és épp ruhára költi a pénzét, azt mindig kifizetjük, ez nálunk alapszabály.

Most ugye nem mehet ki, de egyébként nem volt korlátozva, a szabály az volt csak, hogy vacsorára itthon legyen, illetve hétközben ha suli van, nem maradhat ki este.

2019. jan. 2. 18:40
 16/26 anonim ***** válasza:
14%
Egy olyan nagy büdös pofont le kéne keverni neki,hogy a takony menetet vágjon a nyakán.Ennyi.
2019. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Most őszintén: mi az értelme a büntetésnek? Az, hogy bűnhödjön? Az, hogy mivel rossz volt, legyen neki rossz? Vagy hogy többet ne kövessen el ilyet? Azért ne kövessen el, mert különben hasonló megvonásban részesül? Vagy netalán azért, mert a lopás erkölcsileg kifogásolható. Annak értésére adásához viszont minek a szobafogság? Anélkül nem érti? Nem tudom, miféle szakember lehet, aki ezzel egyetértett.
2019. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, azt mondod eddig egy földre szállt angyal volt a gyerek, mégis megy valami táborba, ahol viselkedésproblémás gyerekekkel foglalkoznak....
2019. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Sajnálom, hogy nem megy az érto olvasás. Mar az első mondatokat se tudtad felfogni:" Sosem volt könnyű eset, voltak vele problémák, de nem is elvetemülten rossz. Átlagnál egy kicsit nehezebben kezelhetőnek volt mondva mindig is a pedagógusai szerint is."

Nem megy táborba, semmi ilyet nem irtam.


16!

Nem verem meg. Eddig se tettem, ezután se fogom. Nem az a cél, hogy féljen tőlem.


15!

Gyermekpszichiáter, aki kikomdottan kamasz korúakkal foglalkozik. Ha valaki valami bűnt követ el, akkor azért büntetés jár. Ha lopsz egy üzletben, lecsuknak és megfizettetik a kárt is.

2019. jan. 3. 06:32
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

#17 Megis mit kellene büntetés helyett kapjon?

Megsimogatni a buksijat? Vagy szolni neki hogy legkozelebb az ekszereket is vigye el?

2019. jan. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!