Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek egy 15 éves...

Szerintetek egy 15 éves fiatal ahhoz, hogy pl. maga keressen orvost, egyeztessen vele időpontot, meg hogy egyéb ilyesmiket egyedül intézzen?

Figyelt kérdés

#önállóság #kamaszoknál
2019. jan. 6. 00:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyerektől függ. Az én gyerekem retteg a tűszúrástól mert kicsiként sokat volt beteg és megmaradt benne rossz élményként. Háziorvoshoz egyedül jár, máshova kell menni mindig elkísértem. Vérvételre be is megyek vele.
2019. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
8. osztályig kísérgettem, utána már nem, hadd legyen önálló. Panaszát el tudja mondani, gyógyszert ki tudja váltani. Viszont, ha magánorvos kell, akkor abban szerintem segítenék választani, de az időpontfoglalást a gyerekre hagynám.
2019. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen egyedül jártam orvoshoz. Sőt, 15 évesen 30 km-re jártam iskolába a lakóhelyemtől, napi szinten busszal. Ha bármilyen vizsgálatra mentem akárhová, akkor a városban, ahol tanultam, oda mentem, oda is egyedül mentem, mivel nekem helyben volt, én magam kértem az időpontot.

Szóval ez abszolút egyénfüggő, nem korfüggő.

2019. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok kötözködni, de az Eü.tv. szerint 16 éves korig az orvosi vizsgálatokhoz és beavatkozásokhoz néhány kivételtől eltekintve kell a törvényes képviselő beleegyezése. Persze sok helyen ez úgy működik, pl. háziorvosnál, hogy a szülő / törvényes képviselő csak az első alkalommal kíséri el a gyereket, és onnantól az orvos már önállóan fogadja. Ez után a háziorvosi beutalóval pl. vérvételre, szakorvosi vizsgálatokra is tud menni egyedül. A törvényes képviselő aláírása viszont úgy tudom, szükséges műtéteknél. Szóval szerintem a 15 éves fiatal keressen nyugodtan orvost, egyeztessen vele, max. az első alkalomra kísérje el a szülő.
2019. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
Enyém egyedül intézi amit lehet, viszont pl a szemészeten nálunk 18 éves kor alatt kötelező a szülőnek is ott lennie!
2019. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Huh, nekem ez tök fura, 15 évesen vidékről jártam a fővárosba gimibe vonattal + busszal, eszembe se jutna, hogy ennyi idősen kísérgetni kellene bárkit is... nagyon furcsa gondolat. :)
2019. jan. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen orvosról van szó.


15 éves középiskolás már mehet egyedül háziorvoshoz,ha csak ilyen megfázásról,vagy infuleznáról van szó,ahhoz elég nagy.Az én időmbe legalábbis mind egyedül mentek el.

De 14 éves kortól már nőgyógyászhoz is egyedül elmehetnek a fiatalok.Bár elég szomorú,ha 15 évesen már szexel.

Az meg butaság,hogy 15 évest ha nincs ott a szülő meg sem vizsgálnak,háziorvosnál biztosan hogy megvizsgálják.Azért a legtöbb 15 éves lány,aki már bőven mellesedik nem szeretne egy cicibe az anya előtt ücsörögni.(sok lányhoz már 11-12 évesen nem mászkál be a szülője ha fürdik,tiszteletbe tartja a szemérmességét).Az meg még furább lenne ha ennél intimebb vizsgálatról lenne szó és a szülő bemászkálna.



Ha érettnek érzi magát akkor fülészetre,szemészetre is mehet,de a legtöbb esetben azért ilyen helyekre a szülő kíséri el a gyereket.

2019. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
15-16 éves koromtól egyedül jártam orvoshoz. Csak a nőgyógyászhoz kísért el anyukám első alkalommal, mert féltem. De amikor bementem, akkor kérdezte az asszisztens, hogy szeretném-e, hogy bent legyen. (Mármint amikor szólítottak, bementem a vetkőzőbe egyedül, onnan behívott az asszisztens az orvoshoz, és akkor kérdezte.)
2019. jan. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Azért a nőgyógyászati vizsgálat elég intim vizsgálat,szerintem a legtöbb esetben a vizsgálatra senki nem szeretne nézőközönséget,akiket ismerek mind olyan helyre mennek ahol vizsgálatnál is csak orvos van.


Ott segíteni úgy sem tud senki,semmilyen kísérő sem és azért hogy ott vagy ilyen elég kiszolgáltatott,kicsit cikis helyzetbe valaki még ott nézegessen hát köszi tuti nem.

Sokszor 12 éves sem szeretne félmeztelenül mutatkozni a szülő előtt,nem hogy lentebb telibe lássa valaki

2019. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"De 14 éves kortól már nőgyógyászhoz is egyedül elmehetnek a fiatalok.Bár elég szomorú,ha 15 évesen már szexel"


Ez hogy függ össze? Nőgyógyászhoz nem azért megy az ember lánya mert már szexel!

Pl én szedtem össze hüvelygombát (gondolom az uszodában) 15 évesen. Pedig még akkor nem szexeltem. Szóval a nőgyógyász ilyen dolgokban segít. A szexehez semmi köze.

Egyedül mentem már 14 évesen orvoshoz.

2019. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!