Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fogamzásgátlás 15 évesnek?

Fogamzásgátlás 15 évesnek?

Figyelt kérdés
A 15 éves lányom fogamzásgátlót akar. Ne menjünk bele abba, hogy egy ekkora gyereknek kell e szexuális életet élnie. Arra vagyok kíváncsi, hogy van e itt valaki, aki saját maga, vagy a lánya implantátumot hasznalt/használ. Van korhatár ? Interneten nem találtam ilyen információt. Tudom a táblázta lenne leglogikusabb valasztas, de eszméletlen szetszórt, biztos nem szedné rendesen.
2019. jan. 19. 14:05
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Külföldön élünk, itt nem mehet nogyogyaszhoz, a háziorvoshoz kell majd mennie.

Tablettát akar, én gondolkodtam az implantátumon, mert azt nem lehet elfelejteni, hiszen 3 évre szól.

Van barátja, nem régóta vannak együtt. Egyenlőre nem akar szexelni, azt mondta, csak szeretne magát előre bebiztositani. Óvszert is akar majd hasznalni a betegségek ellen

2019. jan. 19. 14:48
 12/34 A kérdező kommentje:

Igen, ismerem a hormonális fogamzásgátlók mellékhatásait és azt is tudom, hogy nem szeretik az orvosok 16 év alatt felírni.

Nem akarom, hogy szexeljen, de könyörgöm 15 éves, megoldja ha akarja a tudomásom nélkül is. Örülök hogy hozzam fordult és védekezni akar

2019. jan. 19. 14:51
 13/34 anonim ***** válasza:
85%
Nem ismerem az implantàtumot, csak a tablettàval van tapasztalatom. Bàr èn 17 èvesen kezdtem szedni,csak màsfèl èvig szedtem, de tönkretette a pajzsmirigyemet, amire azòta folyamatosan, minden reggel szednem kell a gyògyszert. Szòval azt nem ajànlom.
2019. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell a gyógyszer, én teljesen ellene vagyok, óvszert használok már 20 éve, semmi gond nincs azzal, egyszer sem estem teherbe a használata mellett, magyarázd el a lányodnak, hogy nagyon jó, hogy biztosra akar menni, de a fogamzásgátlásnak vannak árnyoldalai is, ez nem olyan, hogy elővigyázatosságból elkezdek 15 évesen fogamzásgátlót szedni, nézze át rendesen az óvszer használati útmutatóját, ha jól fogja használni, garantált a biztonság.
2019. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
76%
HA érett a szexhez, akkor ahhoz is legyen az, hogy felfogja, a hormon nem való neki ennyi idősen. HA a kis kandúrkája nem akar óvszert húzni, akkor meg dobja ki.
2019. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

21L


Engem anyukam elvitt egy endokrinologus nőgyógyászok, aki azt mondta nekem (19L), hogy a legjobb az a hüvely gyűrű. Az tartalmazza a legkevesebb hormont, és azzal csak havi 2x kell törődni, amikor be rakja az ember meg amikor kiveszi. Implantatumot egy orvos sem fog ajánlani egy fiatal fejlődő szervezetnek, azt minimum egy gyerek után ajánlják.

A legjobb megoldás a gyűrű lenne.

Két fajta van, ugyanazzal a hatoanyaggal.

- Nuvaring (3db 15ezer FT)

- Ladeering (3db 11ezet FT)

Pláne ha szétszórt, én ezt ajánlanám. Súly változás és hangulatingadozasom sem volt tőle, semmilyen mellékhatás nem észleltem, pedig már két éve használom.

2019. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Nuvaring? Azt csak havi egyszer kell és a hormon tartalma is kicsi
2019. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
95%
Az implantátumot én sem ismerem, viszont 15 éves koromtól szedtem gyógyszert, egészen 25eves koromig. Abbahagytam, első hónapban sikerült is a baba. Na de szülés után jöttek sorban a problémák. Pajzsmirigy alulmukodes, inzulin rezisztencia, mostanában elég sűrűn van migrenem is. Szülés után 1evvel újra kezdtem a gyógyszert, de hamar abba is hagytam. Most 31 éves vagyok 7hetes kismama. Ő is elsőre osszejott, szobás l szerencsére ebben nem okozott kárt. De többet nem szednem. :/ a többi hormonproblemamhoz szerintem köze van. Nogyogyasszal beszélgetés, és én a gumit ajánlanám. Ha elég felnőtt a szexuális élethez, akkor a gumit is tudja használni.
2019. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
82%

Spirál? Úgy tudom már van nem szült nőknek is, hormonmentes.

A helyedben én dokival beszélnék. Vidd el a lányod, együtt biztos találtok megoldást.

És igen, örülj neki, hogy beavatott, úgy tűnik felelősségteljesen gondolkodik.

2019. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó, örülök neki, hogy beavatott. Igencsak kamaszodik, nem könnyű vele, nagyon meglepődtem, hogy ezt így felhozta.

Ahogy már írtam, mi külföldön élünk, itt a háziorvoshoz kell mennie. Nálunk nagyon komolyan veszik a személyiségi jogokat, már gyerekeknél is, így jobban szeretik, ha a gyerek egyedul megy. Termeszetesen bemehetek vele, de az ő véleménye fog számítani.

Tablettát akar, mert fájdalmas a menstruációja. Igazából az implantátumról szerettem volna véleményt, de majd akkor megkérdezem az orvost, hogy lehet e, meg a gyereket, hogy akarja e

2019. jan. 19. 18:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!