Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 9 évesen menstuálni?

9 évesen menstuálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Áprilisban lesz 9 éves a lányom, és azt vettem észre hogy nő a melle és izzadtság szagú a hónalja. Elképzelhető hogy ilyen korán menstruálni fog? Olyan hihetetlen számomra, még olyan fiatal :(
2019. jan. 20. 17:04
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Hát, remélem még 1-2 éve van a menstruálásig, had élvezze a gyerekkort.
2019. jan. 20. 17:28
 12/29 anonim ***** válasza:
42%
Miert ha menstrual akk mar nem gyerek?
2019. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
70%
Azért a lányodnak ne ilyen világvége hangulatban beszélj a menstruációról. Nekem a hastánc mindenféle kellemetlen tünetemet enyhíti. Próbáljátok ki ti is a lányoddal.
2019. jan. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
85%

Emlékszek amikor én voltam gyerek már voltak az osztályban akikn 9-10 évesn mentsrusltak. Én szerencsés voltam ebből a szempontból már majdnem 15 voltam.

Az meg csakis rajtad fog állni , hogy hogy viszonyul hozzá. Ne úgy mond neki ahogy itt írsz róla , úgy kell neki elmondani , hogy ez egy teljesen természetes folyamat és minden hónapban túl kell rajta lenni ha szeretne majd felnott koraban kisbabát.

2019. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos, de akár még az is előfordulhat. :(

Szörnyű, hogy egy gyerek már nem élvezheti felhőtlenül a gyerekkorát, mert ilyen dolgokkal kell bajlódniuk, mint menstruáció... Halistennek nekem csak 16 évesen jött meg, de azóta is gyűlölöm azt a havi egy hetet.

2019. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
82%
A lányomnak 10 évesen kezdett nőni a cicije és kezdett el dezodort használni és szőrösödni is. Most 13 éves, és még nem menstruál. És van még 3 tejfoga is. Én anno 12 évesen kezdtem, én voltam a 2. az osztályban. De volt olyan barátnőm, aki 15 évesen, és egy barátnőm lánya is nemrég 15 évesen.
2019. jan. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
98%

Az még évekre is lehet a mensitol. Pont mostanság kérdeztem rá én is mert az én lányom 9.5 éves és szintén dezodor kell már neki és a cicije nő. A doki és a vedono is azt mondta, ezek az első jelek még 2-3 év is lehet innen. De persze elkezdtem felkésziteni, amúgy is érdeklődik már, amikor betétet veszek vagy cserélem és látja a csomagolasat mondjuk.

Azért remelem majd csak 12 körül jön meg neki mint nekem is. Állítólag ez is öröklődik.

2019. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
30%
Én is hallottam, hogy öröklődik, én 14voltam, az utolsók egyike az osztályban, anyukám is. Állítólag az állatoknak adott hormonoktól van egyre korábban. A vegánoknak meg egyre később.
2019. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy most fog neki megjönni, de fel kell készíteni rá, hogy ne ijedjen meg.

Nekem 11 évesen jött meg, de ismerek olyat, akinek 9 évesen.

2019. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Ped.asszisztens voltam egy suliban, ahol egy elsős, 7 éves! lány menstruált. Nekem szólt wc után, hogy vérzik, most mit csináljon. Nem hittem el, ha nem látom.

Unokatesóm is 9 évesen már menstruált.

2019. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!