Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 9 évesen menstuálni?

9 évesen menstuálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Áprilisban lesz 9 éves a lányom, és azt vettem észre hogy nő a melle és izzadtság szagú a hónalja. Elképzelhető hogy ilyen korán menstruálni fog? Olyan hihetetlen számomra, még olyan fiatal :(
2019. jan. 20. 17:04
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Nekem is majdnem 12 éves koromban jött meg, de 9-10 éves lehettem mikor a mellem nőni kezdett. Talán ő is kihúzza addig. Kérdeztem tőle hogy az osztályban másnak is nő-e a melle, de szerinte nem, mert úszáson nem látta. Bíztam benne, hogy lesz legalább 1 lány aki ugyanezen átmegy. Beszélek az osztályfőnökkel is, hogy örülnék ha beszélnének ilyenekről is már. Próbálom rá felkészíteni, mert sosem tudni mikor jön meg neki. Kicsit megijedtem hogy ilyen korán felnő, de neki ezt nem mondtam és nem mutattam. Ez az élet rendje. Köszönöm mindenkinek, nekem akkor a kicsi lányom marad! :)
2019. jan. 20. 20:51
 22/29 A kérdező kommentje:
Nekem akkor is a kicsi lányom marad:)
2019. jan. 20. 20:56
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 10 éves, és az osztályában már többen menstruálnak. Már azon kesereg, hogy ő az egyetlen lány az osztályban, akinek nincs melle. Hát, ez ilyen.
2019. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

17 es vagyok.Az én lányom osztályában inkább ilyenek vannak mint ő, akik hamarabb érnek vhogy. De nagyon magasak is, többen kifejezetten testesek, van aki még túlsúlyosnak is mondható.

Azén lányom se vékony, 142cm 35 kg, de sportol szóval igyekszünk odafigyelni.

Az osztályában a 17 lányból legalább 10 ekkora mint ő, sőt vannak magasabbak ! És sokaknak nő a cicije, úgyhogy ő nem lóg ki úgymond a sorból, ez azért sokat segít a dolgon, tehát nem szégyenkezik vagy tartja cikinek.

Mindenesetre akkor is durva és furcsa hogy ez ennyire hamar eljön manapság.

Gondolom hogy a táplálékhoz való korlátlan hozzáférés illetve a túlsúly miatt is lehet ez így.

Én anno mikor harmadikos negyedikes voltam, 1 kislány volt csak aki fejlettebb volt, emlékszem nagy szenzáció volt hogy már 10 évesen megjött neki. Az osztály túlnyomó részének 7.-8. ban jött csak meg.

2019. jan. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én voltam szerintem az utolsó akinek megjött, 15 évesen, gimnázium első évében. A mellem ugyan szintén későn nőtt,(ezért is cikizés tárgya voltam), de 10-11 évesen már szőrösödtem, elég durván.

Ha neked is korábban jött meg, nem elképzelhetetlen, hogy a lányodnak is. Egyre korábban érnek a gyerekek, ez is tény.

2019. jan. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Nekem is 9 évesen jött meg, szóval könnyen elképzelhető. De ez minden lánynál változó:)

De mindenképp beszélj neki róla, világosítsd fel. Legyen nála pár darab betét, ha esetleg iskolába jönne meg pont. Én ajánlom még a váltásfehérneműt, és a nedves törlőkendőt is :) Attól hogy még elkezd menstruálni ugyanúgy a lányod fog maradni, ettől nem kell félni. Ez csak egy lépcsőfok a felnőtté és nővé válás felé. Ettől még nem fog változni a kapcsolatotok, és ugyanúgy a kislányod fog maradni.

2019. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezek már a hormonváltozás jelei, de ettől még simán lehet, hogy csak 2-3 év múlva fog menstruálni. Amikor a hónalja elkezd szőrösödni, onnan kb fél év az első menses.
2019. jan. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Azért ennek más jelei is vannak mielott megjon...én szédültem napokig és hetek óta furán fájt a hasam, 12 éves voltam elmentunk vérvételre, hogy megnézzék mi bajom és amikor hazaértunk akkor jött meg. Kiderul, ennek a jelei voltak.
2019. jan. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Lányomnak 10 évesen kezdett el nőni a melle és kezdett nagyon izzadni, most 12 múlt, de még nem menstruál. Lassan fél éve szőrösödik és pattanásos is, szóval valószínűleg hamarosan aktuális lesz. Egyébként én azt olvastam valahol, hogy az első változás lányoknál a mell növekedése, de onnan még átlagosan 2 év az első menstruáció.
2019. márc. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!