Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti vennétek 14 év körüli...

Ti vennétek 14 év körüli gyereknek 100 ezer Ft feletti telefont? Szerinte mindenkinek olyan van, sőt drágább. Még felnőttnek is sokallom. Nem fogják még fel a pénz értékét.

Figyelt kérdés

2019. márc. 26. 14:18
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Pont ez okozza a dilemmát: a barátainak drága (jobb) telefonja van, így ő is arra vágyik, és értem én, hogy milyen jó a nagyobb "tudás", ami ezekben a drága telefonokban van. De vajon vigyáz-e rá (általában igen, de nem mindig), nem lopják-e el tőle (eddig nem volt ilyen élményünk). Értenie kellene már, hogy ez milyen nagy pénz, és van akinek több mint félhavi fizetése (érti is, meg nem is)? Ezen kívül nem csak egy gyerek van, és akkor a másik is drágát akar majd, ilyenek a testvérek. Ezen kívül nem csak erre kell a pénz, hanem ahogy többen írták, a mindennapokra, utazásra, tanulásra, a jövőre stb. Még ha meg is tudnánk venni, azért mégsem kellene szórni a pénzt. Közben tudom, hogy erre vágyik, és már kapott is nagyobb értékű informatikai eszközt, de mindennek van határa. Sajnos, afelé hajlok, hogy most be kell érnie egy olcsóbbal.
2019. márc. 26. 15:51
 12/38 anonim ***** válasza:
69%
Az írásod alapján ti nem engedhetitek ezt meg, akkor egyértelműen nem.
2019. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
26%
Magamnak is Iphone XS Maxom van és a férjemnek is a legújabb Samsung. A gyerek most fog a szülinapjára Iphone X-t kapni mert ezt kérte. Megengedhetjük magunknak és nagyon szégyellném magam ha ő lenne a legbénább az osztályban azért mert én “meg akarom neki tanítani a leckét a pénzről”. 100 ezer Ft nem is csúcs egy telefonban sőt. Felfogja a pénz értékét, nagyon jól tanul mellette sportol és itthon is segít ha kérem, jelenleg ennyi az ő dolga amiben maximálisan megállja a helyét. Ráadásul ügy tűnik fel is fogják venni egy elitgimnáziumba ahova szeretne bejutni és ezért keményen dolgozott. Tud rá vigyázni, az előzőt sem törte / vesztette el. Nem jár olyan környéken, ahol kirabolnák és egyébként sem villog a telefonjával mert erre igyekszünk megtanítani. Persze te spórolhatsz ilyeneken de én nem fogok; ameddig én vagyok felelős azért, hogy neki mindene meglegyen addig miattam egy percig sem fogja kellemetlenül érezni magát.
2019. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
88%

Ha telne rá megvenném, de az írásod alapján nektek nem telik rá, akkor meg mi a kérdés?

Lehet mérlegelni mi a fontosabb a gyereknek a 100 ezres telefon vagy a rezsi, de gondolom az utóbbi.

2019. márc. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
84%

Abban igaza van mindenkinek olyan van, fiam osztályában a héten volt ez gond. Nagyon elmentek abba az irányba hogy akinek olcsóbb telefonja vagy éppen nincs neki kiközösítik vagy lenézik piszkálják a többiek.

Hidd el tudja a pénz értékét.

Fiamnak is drágább a telefonja, note9 van neki, de én céges telóként kaptam nem kellett fizetni érte

2019. márc. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim válasza:
61%
Legyen telefonja,nem azt mondom. Nyilván ne Nokia 3310es,de ahogy mondod nem fogja fel a pénz értékét. Ha most ennyiért veszel neki telefont: 18 évesen ha meglesz a jogsija automatice jár neki majd a 1,5 milliós használt kocsi,mert mindenkinek olyan van? Én a helyedben nem venném meg,de a te gyereked ,nem szólok bele. De az biztos,hogy sok szülő elkényezteti a gyerekét, ráhagy M,indent,amit nem kellene,stb... Mondjuk nem csodálom, hogy ilyenek,mikor a minta az éjjel nappal Budapest,és stb hulladék selejt műsorok. A szereplőket inkább nem minősítem... :)
2019. márc. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
83%

Neki nincs esetleg saját pénze, amiből tudna beleadni? (Persze nem 200 de nem is 95000 forintra gondolok.) Úgy, hogy ne menjen rá neki se az összes, de ti is azt tudjátok mondani, hogy így oké. Nem tudom, amúgy mennyi lenne az olcsóbb, de nagyjából hasonló összeget ti adnátok, ő meg kipótolja.

Ha nyolcadikos, érdemes lehet megvárnia a ballagást, akkor szoktak a rokonok is pénzt adni, és ha nem is kap mindenkitől, meg nem is sokat, akkor is gyűlik neki még kicsi.

Egyébként tényleg durva, ahogy bántják mostanában emiatt egymást, általánosban nálunk is ez ment, közép iskolában kevésbé nézik.

2019. márc. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
71%
Bár még nincs 14 éves a gyerekem, de ha ekkora lenne, megtehetném, hogy vegyek neki egy ilyen értékű telefont, de nem vennék. Magamnak sem veszek, pedig megtehetném. És hogy miért? Mert a felét annak a telefonnak a tudásának, amiért 100.000 Ft, nem fogja kihasználni. Amire kell neki, az a telefonálás, üzenetírás, fényképezés, internetezés, arra meg fele annyiért is lehet már telefont kapni. Felesleges pénzkidobásnak tartom ennyiért telefont venni.
2019. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
63%
A lányom drágább telefont akart,mint amit meg tudtam volna venni. Így a felét neki kellett állnia. Karácsony, születésnap, névnap, és a nyolcadikos ballagási pénze lett össze gyűjtve. Így lett egy 80 ezer forintos telója. Nagyon vigyázott rá,de két évesen tőnkrement. Szerintem ő is tegyen érte, akkor fogja fel az értéket. De az, hogy ellopják,összetörik bármikor előfordulhat.
2019. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
75%

50e a max összeg, amit egy telefonra hajlandó vagyok költeni. Ha drága mobilt akar, dolgozzon meg érte, de hogy én nem fogok venni neki, az fix. Ha emiatt cikizik és kiközösítik az elkényeztetett kölykök... akkor majd talál normális barátokat, akik nem a felszínes ostobaságokra ugranak.

A gyerekeket meg kellene tanítani arra, mi értékes és mi nem. Pont nem egy drága telefontól lesz valaki jó ember, és szomorú, hogy egyes szülők egy nyekkenésre megvesznek minden kacatot a gyereknek (=csak kérni kell, anyuci és apuci mindent elrendez helyettem, buli az élet). Ha nem nyitnátok egyből a tárcát, esetleg lenne egy kis motivációja, szerezne tapasztalatot, megtanulna pénzt kezelni és felelősségteljes döntéseket hozni. (Nyilván nem azt mondom, hogy halálra kell dolgoztatni!)

2019. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!