Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti vennétek 14 év körüli...

Ti vennétek 14 év körüli gyereknek 100 ezer Ft feletti telefont? Szerinte mindenkinek olyan van, sőt drágább. Még felnőttnek is sokallom. Nem fogják még fel a pénz értékét.

Figyelt kérdés

2019. márc. 26. 14:18
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
87%

Ez tényleg attól függ, hogy megtehetitek-e vagy sem és hogy egyébként megérdemli-e vagy sem, mennyire értékeli a dolgait, mennyire követelözö. Az én kislányom még csak 3 éves, de soha semmit nem sirt, követelt még ki a boltban, még játékboltban sem. (Kopp kopp) Igy ha ö nagy ritkán kér valamit akkor azt igyekszem teljesíteni. Legtöbbször így is olyat kér, amit egyébként is tervezünk venni neki (szerintem hallja, hogy beszélünk róla a férjemmel, így automatikusan azt kèri). Most például Húsvétra biciklit kért a nyuszitól, de így is úgyis akartunk neki venni most tavasszal, hát akkor legyen Húsvét. Ha ezt a jó tulajdonságát megtartja, és 10-ev évesen se lesz követelözö és becsüli a dolgait akkor kap majd olyan telefont, amit kér, persze vmi alkalomra (Karácsony, szülinap), mert szerintünk fontos a várakozás egy vágyott tárgyra, így erre is tanítjuk. Így nagyobb az öröm is és jobban értékeli, nem csak úgy elsö nyikkantásra az ölébe hullik. A mostani biciklis példa is ilyen, tavaly ösz óta beszélünk róla, hogy a Nyuszi hoz-e majd biciklit (természetesen hoz). Hozzáteszem nálunk nem oszt szoroz az ár, egy csúcskategoriás telefon ára se éri el a férjem havi fizetésének 10%-át se (a 100 ezres meg végképp, az egy sima középkategóriás teló ára). De a te szavaidból úgy érzem, nálatok számít, hogy mennyit adtok ki egy telóért, akkor próbálnám rábeszélni egy olcsóbbra.

Jó példa 18 éves koromból, hogy persze az akkor frissen megjelent iPhone-t kértem szüleimtöl (nem voltunk gazdagok, de én is ritkán kértem vmit, így általán megkaptam Karácsonyra). Apukám nem sokkal Karácsony elött leültetett és elmondta, hogy utána nézett mennyi ez a telefon, mennyi az elöfizetéses havi díj és elmondta, hogy bizony szerinte irreális áru, mert annyira új még. Megveszi és fizeti az elöfizetést ha ez az álmom, de gondoljam át, mennyi minden más hasznosabb dologra lehetne ezt a pénzt költeni. Végül egy negyed annyiba kerülö telót kértem, ö meg odaadta az összes különbözetet pénzben, amit én szépen elraktam és évekkel késöbb használtam fel a külföldi egyetemi tanulmányaimra. Nagyon büszke volt, hogy akkor így döntöttem. Azóta persze felnöttként iPhone-om van, de én keresem meg rá a pénzt, és most már szerencsére felse merül, hogy drága vagy sem (mondjuk így is jó áron jutok hozzá mindig a telókhoz, gyakran külföldi nyaralásokon, legutóbb iPhone-t Dubaiban vettem az európai ár töredékéért).

2019. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
54%

"és szomorú, hogy egyes szülők egy nyekkenésre megvesznek minden kacatot a gyereknek (=csak kérni kell, anyuci és apuci mindent elrendez helyettem, buli az élet). Ha nem nyitnátok egyből a tárcát, esetleg lenne egy kis motivációja, szerezne tapasztalatot, megtanulna pénzt kezelni és felelősségteljes döntéseket hozni."


Nos, azok a szülők, akik megengedhetik maguknak, hogy iPhone-t vegyenek a gyereknek, valószínűleg sokkal jobban tudnak pénzt kezelni és felelősségteljes döntést hozni, mint azok a szülők, akik semmit nem tudnak megvenni a gyereknek. A mi esetünkben is azt látja a lányom, hogy anya és apa szorgalmasan tanultak és dolgoznak, ezért kényelmes életet élnek, és megvehetik azt, amire vágynak. Számára természetes, hogy az iskolában jól teljesítsen, hogy a rá bízott munkát elvégezze, hiszen itthon is ezt látja, és tudja, hogy ez a siker kulcsa. Jó környéken élünk, több ismerősöm gyereke magániskolába jár, anyagilag mindent megkap, és szorgalmas, tisztelettudó, motivált, mivel ezt a szülői példát látja.

2019. márc. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
87%

nem veszünk. egy ember egyhavi keresetét akkor se költjük egy telefonra, hogyha az apánk a sokszorosát keresi meg egy hónapban. egyrészt megfelelő nevelést kaptunk, hogy ne a tárgyaink ára alapján helyezzük el magunkat az emberiség ranglétráján, másrészt, ha ilyen szerencsétlenek vagyunk, akik a minuszos farokméretüket a telefonjukkal kompenzálnánk, akkor tökre nem fog ártani nekünk az a pofon az élettől, hogy hirtelen mégse kapjuk meg a párszázezres csodát anyucitól és apucitól.

40ért vettem magamnak telót, az öcsém a hatéves samsungját gyűri, az enyém idén gallyra ment, valahogy sose voltak miatta beilleszkedési gondjaink.

kamaszok vagyunk még mi is, így mondom amit mondok.

2019. márc. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
47%

Érdekes, hogy minden olyan szülőt,aki jól keres, és minőségi életet tud biztosítani a gyerekének (a minőségen most nem konkrétan a drága telefont értem, hanem a lehetőséget, hogy telik rá) a degradáló anyuci, apuci kifejezéssel illetnek. Persze a közmunkás csóró szülők az Anya és az Apa, akiknek a gyerekei különbek lesznek, mert nem kaptak meg semmit gyerekkorukban.


Nem, nem kell megvenni a drága telefont a gyereknek, de mi értelme leszólni azokat, akik megtehetik és meg is veszik a gyereknek?

2019. márc. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
43%
Nem mindenkinek de elég sok fiatalnak.😮 Én is néztem, hogy ez most komoly? Aztán rájöttem, hogy sokan megveszik a gyereknek, hogy ne hisztizzen. Nem bírnak a sokadik dackorszakkal. De nem is csodálom, a 3 évesekkel sem bírnak... Lehet olvasni elég sok írást, hogy a szülők félnek a gyerekeiktől. Nem osztom az észt, nekem is van egy 3 évesem és bevallom, hogy kutyakemény dolog nemet mondani neki (magyarázat mellett persze), mert vagy látom az őszinte vágyakozást és a szívem facsarodik bele, de nem fogja megkapni vagy pedig a folyamatos hiszti, amiért a környezet még le is csesz, vagy próbál alá tenni az embernek.(persze nem hagyom), de néha úgy érzem, hogy könnyebb lenne feladni. Nagyon nem együttműködő a társadalom...
2019. márc. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
41%

anya és apa lehetőségeihez mérten igyekszik minőségi életet biztosítani a gyermekeinek, amibe a saját szobától a megfelelő oktatáson át az összes kényelmi cikkig és szórakozási lehetőségig minden benne foglatatik, vagy szeretne legalábbis.

anyuci és apuci akkor is vesz farokméretnövelő sz rt a gyermekének, ha az egyik közmunkázik a másik segélyes. mert anyuci és apuci megtanítja a gyermeknek, hogy nincs élet túlárazott sz rok nélkül, és nem is érdemes azokkal egy levegőt szívni, akik nem rendelkeznek megfelelő telefonnal/autóval/bármivel.

és igen, 14 évesen szerintem már tudni kéne, hogy nem felszínes kis vakarcsok vagyunk, és tudunk élni százezres teló nélkül is, de az se baj, ha megkapja, voltaképpen egy év múlva is belefér az újabbik modell a keretbe, igazad van...

2019. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
78%
Ha telik rá és a gyerek rendes, normális, tud vigyázni a telefonra (tehát nem dobja le minden nap és nem hagyja el 1 hét után), akkor vennék.
2019. márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
31%

Nem ertem sok valaszolo szerint miert szr szemet az a szulo akinek tellik draga telefont venni a gyerekenek.

A LEHETOSEG mindenki elott ott all arra, hogy jo modu eletet eljen es ne kelljen a penzen aggodnia. (Gondolok itt arra, tanuljon egy jo szakmat vagy diplomazzon le)

Masreszt, mikor en voltam ennyi idos pont a "gazdagokat" neztek ki.

2019. márc. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ha azért veszel a gyereknek drága telefont, hogy ne nézzék ki az osztálytársai, akkor már rossz úton vagy. Ezzel azt éred el, hogy azok az osztálytársak, akik e szerint ítélik meg az embereket/gyerekeket beveszik maguk közé a tiédet is. De tényleg ilyen barátokat akarsz neki? Akiknek a külsőség a fontos?

Ha szüksége van arra a telefonra és megteheted akkor vedd meg, de ne külső nyomásra, divathóbort miatt.

2019. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
15%

Latom a 8 altalanost vegzett szuloknek fajt a kommentem amiert lepontoztak😂😂

Tanulni elkezdeni sosem keso, attol nem fogsz jol keresni, hogy a gyarban szidod a fonokoket, vallalkozokat es sikeres embereket.

2019. márc. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!