Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti vennétek 14 év körüli...

Ti vennétek 14 év körüli gyereknek 100 ezer Ft feletti telefont? Szerinte mindenkinek olyan van, sőt drágább. Még felnőttnek is sokallom. Nem fogják még fel a pénz értékét.

Figyelt kérdés

2019. márc. 26. 14:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem aki nem venne drága mobilt azok között is van, aki megengedhetné magának, de nem fér bele az értékrendjébe. Például amennyi a különbség a 40 ezer forintos telefon és a százezres között, azon a pénzen inkább vesz utazást vagy ruhát, vagy elteszi későbbre hogy gyűljön. Holott megtehetné hogy vegyen. Persze más ha olyan gazdag mikor már tényleg nem számít semmi, de aki spórolósabb az se biztos, hogy nem tehetné meg olykor-olykor, hogy drágább telefont vagy számítógépet vegyen. Nem hiszem hogy anyagi jellegű a feltett kérdés inkább összetett. És sokszor úgy érzem, hogy inkább feleslegesnek tartják a szülők a drága telefont, és azt szeretnék ha a gyerek is megértené hogy felesleges, persze vágyik rá a gyerek de nem lesz szomorú ha megérti ő is hogy milyen felesleges és mennyi másra is lehet költeni. Kár ezen vitázni, persze jogos hogy ha az étel vagy a hitel múlik rajta akkor ne telefonra szórják a pénzt de szerintem itt nem erről van szó. A tanulás és pénz összefüggés nem mindig igaz, mert hiszen hány olyan diplomás van akinek nem biztosan olyan magas a fizetése, pedig tanult, de a lakóhelyén nincs jól fizető állás vagy előrelépési lehetőségek, de ettől függetlenül nem is a telefont tartja a legfontosabb ajándéknak a gyerekeinek tehát nem mindig pénz kérdése csak hozzáállás. Én az olcsó és az alsó középkategóriás árú telefont tartom jó megoldásnak gyereknek, felnőttként meg mindenki azt vesz amit akar.
2019. márc. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha az életben nem volt 100 feletti telefonom és nem is szándékozok venni sem magamnak, sem a 14 éves gyerekemnek, pedig feleségemmel együtt havi 1 millió körül keresünk nettó.


Ha majd megkeresi a pénzt rá, akkor tőlem megveheti magának. Én is megtanultam, mennyit kell tanulni és melózni a pénzért, és pontosan azért nincsenek anyagi gondjaim, 30 évvel ezelőtt én is drága kazettás magnót akartam (akkor az volt a menő), apám azt mondta, hogy fiam, menj dolgozni nyáron, lesz pénzed, vedd meg magadnak.


Ezt kívánom a gyerekemenk is, hogy ismerje meg a pénz értékét. Egyébként szép házban lakunk, jó ruhái vannak, nem szenved hiányt ételben, külföldre küldjük nyelvet tanulni a gyereket, mert ennek van értelme.


De hogy drága telefonnal villogjon a haverok előtt, annak mnincsen értelme.

2019. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod venni neki és normálisnak számít (neked), hát vedd.
2019. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Hát tényleg mindnekinek drágább van.. mind 2x ennyi. 100000ft sokallani egy telefonra kicsit fura,főleg,hogy még felnőttnek is sokallod... hát igaziból te vagy a szülő jeked kel eldöntened,nem ismeretleneknek a neten. 🤷🏾‍♀️
2019. máj. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Szuper telefont lehet kapni olcsóbbért is, 50-60 ezer Ft körül, ami tulajdonképpen mindent tud, amire szüksége van a gyereknek, és ez egy teljesen megfizethető kategória. Természetesen el tudja dönteni mindenki, hogy mit tud és mit akar megvenni, de szülőként sokszor elbizonytalanodik az ember akár gyereknevelési kérdésről legyen szó, akár anyagi dolgokról. Így hasznos lehet, ha megismerjük mások véleményét. Sokszor pont az ellenkező vélemény erősít meg abban, hogy a saját első gondolatunk lesz a jó döntés. A gyerek először persze, hogy drágát, menőt, a legújabb típust akarja, de ha értelmes, akkor el tudja fogadni, hogy a szülei valamilyen értékrend mentén, esetleg anyagi okokból nem fogják mindig a legújabbat, legdrágábbat azonnal megvenni. Néha szükség lehet a "nem"-re is a személyiségfejlődés miatt. Felnőtt korában majd azt vesz magának és majd a saját gyerekének is, amit akar. A kérdés nem anyagi volt főleg, persze az is, inkább arról szólt, hogy hol a határ és mások hogy gondolkodnak a gyerekek anyagi dolgokkal való elhalmozásáról.
2019. máj. 12. 19:49
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik a fogyasztói reklámok elérték céljukat. Nekem 14 éves korom óta volt 25 éves koromig ugyanaz a telefon. Váó. És még életben vagyok. Most már semmit nem ér :) Tudtam vele telefonálni, sms-t küldeni, és igazából elvoltam internet nélkül. Igazából most is ellenék nélküle, de nem kell azért nekem 100 ezer ft-s telefon, mert nem értem mennyivel tud többet. A használat-minőség- ár, érték arányt kell nézni. Fölöslegesen nem adok ki pénzt valamire. Nem csak azt kell megtanulnia egy gyereknek szerintem manapság, hogy a szülő megadja a lehetőségeihez mérten amit tud. Az egy dolog, hogy nem okoz nem okoz nekem gondot kifizetni. Sok minden más nem okoz gondot kifizetni. De édes lányom, minek?! A pénzt értelmesen elkölteni, azt is meg kell tanítani. És nem hinném, hogy az az alap, hogy minden gyerek magán iskolába jár, és 100 ezer ft-s korlátlan internet kapcsolattal rendelkező mobil telefonnal rohangál. Ezeket a dolgokat, használni kell tudni. Ép úgy, ahogy nem enged egy felnőtt ember sok mindent a gyerekének, mert még nincs kész rá, ép úgy gondolom, hogy még nem alakult ki ennek a kultúrája, sem nevelése. Ránk szakadt egy digitális korszak, amiben kicsit elveszettek vagyunk, hogyan kéne ezt korlátok közé szorítani, és tudatosan átadni a gyerekeinknek, hogy ne legyenek függők. Mert hisz, mi is azok vagyunk. Fogyasztunk, és semmi nem számít. A gazdaság pörög, a reklám cégek dörzsölik a kezüket.


Én nem vennék. Fele annyiért is, nagyon jó telefonok vannak. Pont. És ettől nem lesz szegény a gyerekem...

2019. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Nem vennék, nekünk felnőtteknek sincs ilyen drága készülékünk.
2022. jún. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem neki telefont, hogy a felét ő fizette. Ha drágábbat akart, többet fizetett.
2022. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!