Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lehet ilyenkor megoldást találni?

Lehet ilyenkor megoldást találni?

Figyelt kérdés

17 éves a lányom, 18 lesz májusban. Eddig jó volt a viszonyunk, legalábbis én úgy tudtam. Hétvégén megkérdeze, hogy elmehet-e a barátnőjével egy koncertre Pestre.(Érden lakunk) Természetesen elengedtem, azt is megbeszéltük kinél alszanak, másnap hogyan jönnek haza. Péntek este el is ment, bejelentkezett szólt hogy épségben odaértek és majd másnap hív ha felébtedtek. Szombat reggel azonban arra keltem hogy a barátnője áll az ajtóban, és őt keresi. Az a barátnője, akivel állítólag Pesten van.

Mondanom sem kell marha ideges lettem, aztán meg megijedtem hogy ha nem vele van, akkor kivel, és hol.

Kifaggattam a barátnőjét aki elmondta hogy egy ideje titokban együtt van egy 25 év körüli férfival, és hogy valószínűleg nála van.

Mondanom sem kell mikor hazaért azonnal elővettem hogy ezt mégis hogy képzeli, és miért hazudott, de annyit vágott a fejemhez hogy én ezt úgy sem érteném meg. Azóta nem mond semmit, hozzám se szól, még neki áll feljebb.

Valaki tud valami ötletet hogy miért viselkedik így? Vagy mit tegyek? Mindig jó volt a kapcsolatunk, megbeszéltünk mindent. Most meg ez. Aggódom.


2019. ápr. 3. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Hívd el a párját, ismerjétek meg egymást, hátha segít átlendülni. Te is megnyugodhatsz, és ő is érezheti, hogy felnőttként kezeled.
2019. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

A "nekiestem" a letező legrosszabb megoldás. Sajnos tudom rohadt nehéz de nagy levegőt kell venni és minden szemrehányás nélkül elmondani hogy nem lett volna semmi gond ha elmondja, de igy nagyon megijedtél.

Megakadalyozni sehogy se tudod, tiltással semmire se mész, de kerd meg figyeljen a védekezésre....

2019. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Hazudozik össze-vissza, semmiféle magyarázatot nem ad és még neki áll feljebb?! Hát az biztos, h amit tőlem kapott volna egy ilyen után, azt nem teszi zsebre.

Ültesd le és magyarázd el neki, hogy hazugságokkal semmire sem megy, max annyira, hogy ezentúl nem fogsz benne bízni és nem engeded el "koncertezni".

Amúgy elég gyanús, ha elvileg jóban vagytok és mindent elmond neked, akkor azt h barátja van, miért is nem mondta el és miért hazudta azt, h a barátnőjével lesz.... Lehet azért, mert "simlis" a srác vagy roma származású vagy volt már börtönben vagy szimplán egy tróger.

Félreértés ne essék, lehet egy tök normális srác, én csak tippelgetek, mert általában az ilyen típusú fiúknak nem szoktak örülni a szülők a lányuk közelében és ezt a gyerek is tudja, pont ezért akarja kerülni a témát.

2019. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Èn erre büntetést adnék neki. Ès elmagyaráznám, hogy a legnagyobb probléma a hazugsága.


Mivel nem tud úgy viselkedni ahogy elvárod, a büntetés, hogy a következö egy hónapba ahova megy te kíséred el. Ha barátnöhöz megy, becsöngetsz, hogy ott van-e, az iskolába elkíséred a kapuig, és ha moziba megy te is mész vele.

Elhiheted, hogy egy 17 éves gyereknek ez egy óriási büntetés lesz, hogy az anyja a nyomában van. Viszont nem tiltasz meg neki semmit.

2019. ápr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne büntesd, tapasztalatból mondom, most kell, hogy igazán leüljetek, és felnőttként kezeljétek egymást. Beszéld át vele a dolgokat, nyerd vissza a bizalmát (hisz valamiért félt, hogy elmondja neked, mi az igazság, reméljük, csak a korkülönbségtöl tartott) mondjuk fura, hogy 17 évesen ilyen éretlenül viselkedik.
2019. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!