Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10 éves lánynak korai szőrtele...

10 éves lánynak korai szőrteleníteni a hónalját?

Figyelt kérdés

Sajnos az apja szőrösségét örökölte, így elég korán már látható sötét szőre van hónaljban. Sportol és torna versenyekre jár, így jobban is izzad és nem is esztétikus a látvány egy versenyen. Már szeretne megválni tőle. Nem korai szerintetek? Én korainak érzem, de ha arra gondolok, hogy 1-2 év múlva ugyis megcsinálja magának, akkor meg tök mindegy az időpont.

Ti mikor kezdetek el szőrteleníteni, vagy a lányotok?


2019. ápr. 4. 14:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha zavarja, persze hiszen az ő teste!

Tudod milyenek a gyerekek , gondolom nem örülnél ha ez miatt csúfolnák, tönkretéve egy életre.

2019. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben nem tartanám korainak, viszont úgy kezelném, mint egy átlagos higiéniai kérdést (végső soron az is), tehát, hogy ne az jöjjön le neki belőle, hogy most már menő nagylány, akinek minden felnőttes dolgot szabad, és kell csinálnia.
2019. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Az én lányom 11 éves. Már kb 1 éve szörtelenítjük a lábát, karját. Szintén apai örökség az erős, sötét szőr. A szemöldökét is rendbe tetetjük. A hónalját egyelőre nem szőrtelenítjük, mert ott még nincs rá szükség, de nem sokat gondolkodnék rajta ha zavarja. Mi az intim részekkel vagyunk bajban. Ő már igényelné, szerintem sem ártana, de a gyanta túl drasztikusnak tűnik, borotválni nem akarom, esetleg fazonigazítás lesz belőle.
2019. ápr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A 2- esnek nagyon igaza van !

Elso voltam.

Kérdező, én úszni jártam nyolc éves koromtól 18 éves koromig ez miatt én is hamar elég hamar szörtelenítenitem pedig ennek már 30 éve !

2019. ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben nem korai, kozmetikussal gyantáztatnám.


Kislány korunkban nekem is volt egy ilyen barátnőm, aki korán szőrösödött, ráadásul fekete is volt a haja, szőre, mi, csupasz kislányok idegenül néztünk rá, mint a luki nyúl.

Aztán anyukája őt is elvitte kozmetikushoz.

2019. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha VAN mit szörteleníteni, azaz látható, akkor miért lenne korai?
2019. ápr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is ok a szörtelenítés, ne de mivel?


Gyanta iszonyatosan fáj hónajba, egy 14 évesnek már azt modnom ok, de a bör iszonyat vékony ott.

A borotválástól meg kipöttyösödik, viszket, irritálódik...

2019. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Gratulálok, a lepontozóknak. Mielőtt kiakadna valami okoska, nem a nemi élet miatt szeretne intim területen szőrteleníteni a lányom, hanem mert kicsúfolják, ha tesióránál öltözéskor kilóg, és zavarja a szag is, mert nem lehet olyan tisztán tartani a gondörödő szőrt, mint a sima puncit. Főleg ha menstruál is.
2019. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én a krémre gondoltam, ami érzékeny bőrre ajánlott. A gyanta vagy a gép még tényleg túl fájdalmas lenne neki.

2019. ápr. 4. 17:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám nem engedte,azt mondta,hogy korai(10 éves voltam és nagyon koránérő).Éppen akkor járt úszásra az osztály képzelheted mennyire kicikiztek.Aztán úgy döntöttem titokban akkor megborotválkozom szépen meg is vágtam magam.Ha zavarja inkább engedd neki és mutasd meg a technikáját.Tiltással csak ellököd magadtól és hazudni tanítod. 16/L
2019. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!