Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A ti gyereketek (10-15 évesek)...

A ti gyereketek (10-15 évesek) is úgy válaszol néha nektek kb mint a kutyának? Paroméról van szó.

Figyelt kérdés
Mivel nem az én gyerekeim a raszóláson kívül semmit nem tehetek... De néha úgy pofán vágnám őket,hogy a város szélén landolnának... Az én korosztályom (most 31) sem volt különb ebben a korkban,hé ha emelt hangon válaszoltam,olyan szavakat használtam egyből repült a pofon. Jogosan... Mit képzelnek magukról?? Tudom ez részben párom hibája is,de eléggé meg van törve( volt férje adósságai miatt a lakást majdnem elvitte a bank,megy a pereskedés,stb... Megértem,hogy olyan amilyen...)

#Dddfgg
2019. máj. 12. 13:07
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Tudtam,hogy ezt fogod írni. :) Te vagy a minta szülő. Mindenki más rossz. Na szép napot! :)
2019. máj. 12. 13:56
 12/24 anonim ***** válasza:
18%
Nincs tisztelet? Repül s pofon.
2019. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom neked nincs gyereked, főleg kamasz gyereked. És biztos mintagyerek voltál, vagy ütöttek mint a lovat.

Egy gyereknek trauma egy válás. Lehet haragszik az anyjára, őt hibáztatja. Az is lehet, hogy tényleg csak egy lázadó kamasz aki feszegeti a határait. Az anyjának kell rendbe tenni, nem neked, főleg ha még csak egy éve vagytok együtt.

Verés nálunk sincs. Máskülönben ha a páromhoz csúnyán szól a gyerek rögtön helyre teszem, de fordítva is, a párom sem beszélhet vele csúnyán vagy lekezelően.

Itt az anya a kulcsfigura, neked pedig pertnernek kell lenni. A "helyedben pofán vágnám" nem partnerség és nem segít.

2019. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem tudom, ha a párom akár egyszer is hozzányúlna a gyerekemhez, kezét törném, az biztos.
2019. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

"Tudom ez részben párom hibája is,de eléggé meg van törve( volt férje adósságai miatt a lakást majdnem elvitte a bank,megy a pereskedés,stb... Megértem,hogy olyan amilyen...)"


Szóval a felnőtt párodat megérted, hogy a sok probléma miatt olyan amilyen, de a legsebezhetőbb korban lévő gyerekeket pofán vágnád, mert nem tudnak megküzdeni a problémáikkal. A kamaszkor egyébként is a lázadásról szól, és nem könnyű senkinek, hát még ha egy csúnya válás, anyagi gondok, létbizonytalanság és új, pofozkodós pasi is a képbe kerül.

2019. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nagyon jól bele látsz,az életünkbe. :) Pont az apjuk volt aki alkoholista, adósságot halmozó senkiházi volt,sosem szerették. Meg kellene nyugodniuk,és felfogni,hogy ha az anyjukat kikészítik senkijuk nem lesz. De te megmondod a frankót. Mielőtt látatlanban következtetést vonta le bárki körülményeiről, inkább a kérdésre válaszolj. Ja,és egyszer sem ütöttem meg őket,nem is fogom,(kb 3szor emeltem fel a hangom)mert nem vagyok az apjuk. Inkább a kérdést értelmeznéd. Mert ha kap egy gyerek a kamaszkorban 2-3 pofont akkor mi lesz belőle? Sorozatgyilkos, terrorista? A magadfajta szerint igen. Te ultra liberal.... :)
2019. máj. 12. 16:39
 17/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Egy szélsőséges helyzet: ha mondjuk az anyukádra, nagymamájának rácsap egyet a gyerek teljesen mindegy, hogy viccből vagy szándékosan. Te azt is elintézed egy " nincs wifi,vagy ejnye ejnye"? Gondolom igen. Na ehhez csak gratulálni tudok.:) Tudom most majd azt fogod írni , hogy nem kell olyan helyzetbe hozni a gyereket. De a te észjárásoddal gondolkodva most azt mondom: "De hát még gyerek nem fogja föl. " Na ez vagy te. Szép napot! :)
2019. máj. 12. 16:46
 18/24 anonim ***** válasza:
80%

Oké, a kérdésed ez volt: A ti gyereketek is úgy válaszol néha nektek kb mint a kutyának?


Nem, a mi gyerekünknek nem alkoholista, adósságot halmozó senkiházi az apja, nem élünk létbizonytalanságban, nem vesztettük el majdnem a házunkat, nem olyan pasival kell egy fedél alatt élnie, aki nem szereti.


Ha nem érzed úgy, hogy segítened kellene, hogy jobb életük legyen ezeknek a gyerekeknek, akkor semmi keresnivalód nincs ebben a családban. Bár a sajátod ezek szerint jól beléd nevelte, hogy a lelki problémákat néhány pofonnal meg lehet oldani. És még mindig nem értem, hogy a felnőtt, kb. 40 éves párodnak elnézed, hogy meg van törve, de a gyerekeknek nem.

2019. máj. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
56%

Én írtam a wifit.

Mi is mozaik család vagyunk, 5 éve együtt és már házasok. És egyszer ütné meg bármelyik gyereket (van közös is), csomagolhatna is.

Egy kamasznál az a normális, ha lázad, feszegeti a határokat. Neked meg az a dolgod, hogy kijelölöd a határokat. Ha felpofozod, azzal azt jelölöd ki, hogy ha ideges, akkor jogos ütni.

Egyébként meg 2019 van. A mai srácoknak elég büntetés, ha nincs net fél napig.

2019. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
9%
Jól pofán kell verni őket.
2019. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!